wtorek, 1 kwietnia, 2025

Dialog na rzecz zrównoważonego rozwoju: Trzecie spotkanie Zespołu ds. ESG

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Trzecie spotkanie Zespołu Roboczego ds. ESG, które odbyło się w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, zgromadziło przedstawicieli najważniejszych instytucji publicznych i sektora prywatnego. Tym razem poszerzony skład zespołu umożliwił jeszcze bardziej kompleksowe spojrzenie na kluczowe wyzwania związane z wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w Polsce.

Spotkanie zainaugurował Krzysztof Traczyk, ekspert ESG i Dyrektor Gabinetu Rzecznika MŚP podkreślając znaczenie współpracy i dialogu w wypracowywaniu praktycznych rozwiązań dla polskich przedsiębiorców: „Transformacja w kierunku zrównoważonego rozwoju to nie tylko wyzwanie, ale także ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców. Aby ją wykorzystać, konieczna jest współpraca wielu podmiotów – od administracji publicznej, przez sektor finansowy, aż po ekspertów w dziedzinie ESG. Naszym zadaniem jest ułatwienie tego procesu i dostarczenie praktycznych narzędzi wsparcia”.

Pod przewodnictwem dr Tomasza Smorgowicza, Przewodniczącego Zespołu ds. ESG z Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, poruszono priorytetowe zagadnienia, takie jak dostosowanie regulacji prawnych, wsparcie technologiczne oraz edukacja przedsiębiorców. Podczas spotkania zadano wiele istotnych pytań, które wskazały kierunki dalszych działań zespołu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Związku Banków Polskich, Komisji Nadzoru Finansowego, a także Ministerstw Funduszy i Polityki Regionalnej, Klimatu i Środowiska oraz Cyfryzacji. Obecni byli również reprezentanci KPMG, Akademii Nauk Stosowanych WSGE i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Eksperci z Zespołu ds. ESG Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców aktywnie wspierali dyskusję swoimi wnioskami opartymi o doświadczenie.

Krzysztof Traczyk zwrócił uwagę na wagę tego spotkania: „W tak szerokim składzie osobowym wymiana doświadczeń pozwala lepiej zrozumieć potrzeby przedsiębiorców i wypracować rozwiązania, które będą dla nich realnym wsparciem. To dowód na to, że współdziałanie na rzecz zrównoważonego rozwoju może przynieść wymierne korzyści dla całej gospodarki”.

Spotkania Zespołu Roboczego ds. ESG to przykład na to, jak dialog międzysektorowy może przekształcić wyzwania w konkretne działania wspierające polskie MŚP. Współpraca najważniejszych instytucji daje nadzieję na stworzenie efektywnego systemu wspierającego przedsiębiorców w adaptacji do wymogów ESG i budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku europejskim.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

De:Regulacje – ekspercka debata o uproszczeniu prawa dla biznesu już 31 marca

31 marca odbędzie się debata ekspercka pt. „De:Regulacje. Biznes...

Podobne tematy

Żaneta Urbaniak na czele nowej praktyki prawa zamówień publicznych w KPMG Law

Kancelaria KPMG Law poszerza zakres usług, tworząc Praktykę prawa...

Piotr Mrowiec dołącza do KPMG Law

KPMG Law kontynuuje strategiczny rozwój zespołu – do Praktyki...

Marketing sensoryczny w metawersie: Czy wirtualne zakupy mogą angażować wszystkie zmysły?

Nowe technologie, takie jak wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość...

Pilotaż zakończony sukcesem – Poczta Polska rusza z modernizacją kolejnych placówek

W pierwszym kwartale 2025 roku Poczta Polska rozpoczyna proces...

Compensa wdraża AI, by zwiększyć efektywność o 75%

Compensa, jeden z liderów polskiego rynku ubezpieczeń majątkowych, wprowadza...

Michał Wrzesiński ponownie prezesem WeNet Group S.A.

Z dniem 3 lutego br. Michał Wrzesiński ponownie objął...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie