FIRMYDL Invest Group: Ponad 262 mln zł EBIDTA i 3,3 mld zł...

DL Invest Group: Ponad 262 mln zł EBIDTA i 3,3 mld zł wartości aktywów

DL Invest Group: Ponad 262 mln zł EBIDTA i 3,3 mld zł wartości aktywów

Ponad 262 mln zł EBIDTA oraz 3,3 miliarda złotych to obecna wartość aktywów tworzących portfolio DL Invest Group, jednego z najszybciej rozwijających się polskich deweloperów i inwestorów. Na lata 2024 i 2025 spółka planuje kolejnych 16 projektów deweloperskich, z których cześć to rozbudowy obiektów na istniejącym banku ziemi, a część to przejęcia i nowe realizacje. DL Invest Group planuje rozwój we wszystkich sektorach, w których działa to jest w sektorach mixed use, magazynowym i parków handlowych oraz planuje debiuty w kolejnych segmentach polskiego rynku nieruchomości: self-storage oraz data center. Tylko do końca 2024 roku firma prognozuje powiększenie swojego portfolio o 500 000 mkw. powierzchni wynajmowalnej (GLA). Poziom wynajmu obecnego portfolio przekracza 97%. Wszystkie nowe projekty spółki będą certyfikowane w systemie BREEAM, co jest częścią globalnej strategii ESG przyjętej przez firmę.

DL Invest Group oferuje unikatowy model biznesowy, który integruje kompetencje deweloperskie, generalnego wykonawcy, projektowe, zarządzania aktywami oraz długoterminowego właściciela nieruchomości. W jednym podmiocie firma łączy wszystkie niezbędne kompetencje, aktywnie zarządzając swoimi aktywami i dostosowując je do potrzeb najemców. Dostarczana przez DL Invest Group oferta najmu zwrotnego umożliwia uwolnienie 100% kapitału z nieruchomości na korzystniejszych warunkach niż tradycyjne finansowanie bankowe, oferując jednocześnie partnerstwo w zakresie aktywnego zarządzania projektem, przebudowy i rozbudowy obiektu dostosowanego do potrzeb klienta.

Nasz dynamiczny rozwój to skutek długoterminowej strategii. Konsekwentnie realizujemy przyjęte wcześniej założenia rozbudowując bank ziemi, proaktywnie pozyskując nowych najemców oraz dbając o rozwój i relacje z firmami, które już wynajęły powierzchnie w naszych nieruchomościach. Coraz bardziej Imponujące liczby pojawiają się w kontekście DL Invest Group i sektora powierzchni magazynowych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firma podpisała umowę dotyczącą jednej z największych transakcji wynajmu w historii polskiego rynku nieruchomości magazynowych. Kontrahentem była jedna z największych firm odzieżowych świata, a transakcja opiewała na ponad 122 000 mkw. Obiekty zostały już wybudowane w ramach projektu DL Invest Park Psary i przekazane do użytkowania nowemu najemcy. To ta sama inwestycja, w której wcześniej powierzchnie wynajęły takie firmy jak DHL Supply Chain, Gefco, Still, Stokrotka czy Media Expert” – wylicza Dominik Leszczyński, Założyciel i Zarządzający DL Invest Group. „To nie koniec naszej współpracy z nowym najemcą. Podpisaliśmy już umowę na wynajem dalszych 80 000 mkw. Prace nad realizacją kolejnych powierzchni magazynowych w ramach naszej inwestycji w Psarach już trwają” – podkreśla Dominik Leszczyński.

DL Invest Group pracuje także nad realizacją kolejnych nieruchomości magazynowych. Udział tego sektora w wolumenie nowych powierzchni dostarczanych przez firmę na polski rynek wynosi obecnie blisko 90%.

Pracujemy także nad dalszą rozbudową naszego portfolio parków handlowych czyli aktywów, które obecnie zdominowały polski rynek handlowych nieruchomości i nie bez przyczyny: pozwalają sieciom handlowym dotrzeć do coraz większego grona konsumentów przy jednocześnie zdywersyfikowanym ryzyku, a to ma również duże znaczenie dla instytucji finansujących, które dostrzegają potencjał tkwiący w parkach i innych mniejszych handlowych obiektach. Działamy  dynamicznie również nad rozwojem śródmiejskich projektów typu mixed-use. Na przestrzeni kolejnych kilkunastu miesięcy planujemy wystartować z budową kolejnych dwóch projektów tego typu: we Wrocławiu i w Gliwicach. Na ich powierzchniach znajdą się uzupełniające się funkcje: biurowe, handlowe, usługowe, gastronomiczne i rekreacyjne. Łączna powierzchnia wynajmowalna tych dwóch obiektów to ponad 38 000 mkw. Mamy również nadzieję w niedługim czasie sfinalizować przejęcie gotowego obiektu biurowego zlokalizowanego w Katowicach, którego powierzchnia wynajmowalna przekracza 26 000 mkw. Również w tym przypadku część powierzchni ulegnie konwersji i znajdą się tam inne, poza biurowymi, funkcjonalności służące mieszkańcom całej śląskiej aglomeracji. Nowe obiekty dołączą do naszego portfolio, w którym znajdują się nowoczesne, wielofunkcyjne kompleksy biznesowe zlokalizowane w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie i Warszawie” – podkreśla Dominik Leszczyński. „Intensywnie pracujemy również nad dwiema transakcjami leasingu zwrotnego to jest zakupem nieruchomości, a następnie ich rozbudową i wynajęciem poprzedniemu właścicielowi na atrakcyjnych warunkach” – dodaje Zarządzający DL Invest Group.

Nie zwalniamy tempa rozwoju w związku z czynnikami zarówno zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Przede wszystkim Polska jest pierwszą opcją wyboru dla wielu zagranicznych inwestorów dzięki stabilnej gospodarce, strategicznemu położeniu, dużemu rynkowi wewnętrznemu, rozwiniętej infrastrukturze, wysoko wykwalifikowanej sile roboczej oraz różnorodnym zachętom inwestycyjnym. Dynamiczny rozwój kluczowych sektorów gospodarki dodatkowo wzmacnia atrakcyjność Polski jako miejsca do inwestowania” – mówi Założyciel i Zarządzający DL Invest Group. „Dodatkowo, rozbudowana struktura naszej firmy, którą tworzy ponad 220 pracowników pozwala nam zachować wszystkie kluczowe kompetencje wewnątrz firmy i umożliwia skuteczną kontrolę kosztów i reagowanie na zmieniające się rynkowe uwarunkowania, jak również efektywnie odpowiadać na potrzeby naszych najemców, z których znakomita większość rośnie w czasie razem z nami i rozwija się w oparciu o nieruchomości DL Invest Group” – podsumowuje Dominik Leszczyński.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...