FIRMYEco5tech po dwóch kwartałach wypracowało 36% wzrost przychodów i zaraportowało prawie 1...

Eco5tech po dwóch kwartałach wypracowało 36% wzrost przychodów i zaraportowało prawie 1 mln zł zysku

Eco5tech po dwóch kwartałach wypracowało 36% wzrost przychodów i zaraportowało prawie 1 mln zł zysku

Eco5tech SA, notowana na rynku NewConnect, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań w zakresie Property Technology, po dwóch kwartałach br. wypracowała 6,86 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi 36% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r. Spółka po pierwszym półroczu br. zaraportowała 920 tys. zł zysku operacyjnego oraz 917 tys. zł zysku netto, co oznacza wzrost odpowiednio o 9% i 19% rdr. Największy wpływ na wzrost przychodów miała realizacja posiadanych umów z portfela zamówień.

W samym drugim kwartale tego roku Eco5tech miało 3,64 mln zł i tym samym utrzymało poziom przychodów w porównaniu do okresu od marca do czerwca 2022 r. (3,74 mln zł). Wyraźnie mniejsze koszty operacyjne w drugim kwartale br., wsparły Spółkę w wypracowaniu aż 6 krotnie lepszego wyniku operacyjnego (920 tys. zł vs. 155 tys. zł) i przełożyły się na bardzo doby wynik końcowy, który wyniósł 1,06 mln zł.

– Zważywszy na nadal dosyć niepewną sytuacje gospodarczą oraz ograniczone postępowania przetargowe, zaraportowany wyniki jest moim zdaniem bardzo dobry. Mniejsze koszty operacyjne w II kwartale br. miały pozytywny wpływ na wypracowany wynik. Nasz portfel zamówień nadal jest na wysokim poziomie i pozwala rozwijać się w obszarze projektowym jaki i PropTech. – powiedziała Alicja Gackowska prezes zarządu Eco5Tech.

W raportowanym okresie Spółka w dalszym ciągu realizowała kontrakty wynikające z podpisanych wcześniej umów. Eco5tech częściowo rozliczyła prace w ramach umowy dotyczącej opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa magazynu przy ul. Piołunowej we Wrocławiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą – magazyn ZDiUM” oraz opracowania dokumentacji projektowej dla infrastruktury systemu ERTMS/GSM dla linii kolejowej LK 208. Ponadto, częściowo rozliczono umowę z generalnym wykonawcą robót budowlanych, w zakresie realizacji usług przygotowania dokumentacji projektowej, wykonania prac budowlanych oraz wdrożenia innowacyjnych technologii PropTech.

– W związku z pewnym ograniczeniem możliwości przetargowych podmiotów publicznych staramy się dywersyfikować nasz biznes. Teraz mocniej stawiamy na pozyskiwanie kontraktów od prywatnych podmiotów, co można już zaobserwować śledząc nasze komunikaty giełdowe. Chcemy utrzymać ten trend, to wpłynie na większe bezpieczeństwo rozwoju Eco5tech.  – podkreśliła Alicja Gackowska.

Pod koniec lipca br. Eco5tech podpisało umowę ramową dotyczącą realizacji usług ogólnobudowlanych, polegających w szczególności na opracowaniu wielobranżowych dokumentacji projektowych i wdrożeniu nowych technologii dla wielu inwestycji. Umowa została zawarta z generalnym wykonawcą robót budowlanych, specjalizującym się w realizacji zaawansowanych technologicznie inwestycji. Wartość usług objętych umową może wynieść maksymalnie 20 mln zł netto. Usługi świadczone będą przez okres sześciu lat.

Działalność w sektorze PropTech

Mając na uwadze ciągły rozwój technologii oraz inteligentnego budownictwa Eco5tech rozwija działalność w obszarze PropTech (Property Technology), tworząc innowacyjne technologie wspomagające branżę budowlaną i rynek nieruchomości.

W raportowanym okresie w obszarze PropTech Eco5tech rozwijało działania związane z komercjalizacją flagowego rozwiązania MCA5tech, czyli systemu do monitoringu i analizy zużycia mediów w obiekcie. Spółka skupiała się na działaniach marketingowych i sprzedażowych produktu. Ponadto kontynuowano prace zawiązane z projektem pn. „Opracowanie innowacyjnego systemu analizy epidemiologicznej w budynkach” dla którego pozyskała dofinansowanie z funduszy europejskich. W ramach projektu Eco5tech prowadzi prace badawczo-rozwojowe mające na celu opracowanie innowacyjnego systemu, umożliwiającego bezpieczne i komfortowe korzystanie z danego budynku.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...