MOTORYZACJAElektromobilność a rozwój infrastruktury miejskiej

Elektromobilność a rozwój infrastruktury miejskiej

Elektromobilność a rozwój infrastruktury miejskiej

Obserwując kierunek, w jakim zmierza transport, łatwo dojść do wniosku, że jednym z kluczowych elementów transportu przyszłości jest elektromobilność. Już teraz wielu kierowców decyduje się na zmianę, jednak w dalszym ciągu potrzebny jest rozwój infrastruktury miejskiej.

Problemem wielu europejskich miast jest wysoki poziom zanieczyszczeń. W dużej mierze przyczynia się do tego transport. To m.in. dlatego działania Unii Europejskiej koncentrują się na przedsięwzięciu środków pozwalających na zrównoważony rozwój miast, a także zredukowanie emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń. Elektromobilność ma odegrać w tym procesie bardzo ważną rolę.

Elektromobilność a rozwój infrastruktury miejskiej: wyzwania i perspektywy

W samym 2022 roku liczba pojazdów elektrycznych w Polsce zwiększyła się o 69% (Źródło: Puls Biznesu), co stanowi niezbity dowód na to, że trend będzie się umacniać. To jednak sprawia, że sieć stacji ładowania pojazdów musi być stale rozbudowywana. Punktów ładowania przybywa, ale musimy pamiętać, że ładowanie samochodów elektrycznych trwa dłużej niż tankowanie samochodu spalinowego. Dlatego tak ważne jest, by rosła liczba stacji ładowania, w tym punktów szybkiego ładowania.

Wyzwaniem jest także przystosowanie sieci energetycznych do obsługi coraz większej liczby aut elektrycznych. Ważna jest zmiana podejścia do produkcji energii w Polsce. Infrastruktura w najbliższych latach nadal musi się rozbudowywać, ponieważ Unia Europejska uchwaliła przepisy, na mocy których od 2035 roku nie będzie można rejestrować nowych samochodów spalinowych (Źródło: Wysokie Napięcie).

Inwestycje w infrastrukturę ładowania jako kluczowy czynnik rozwoju elektromobilności

Aby elektromobilność nadal zyskiwała na popularności, kluczowy jest rozwój infrastruktury miejskiej. Posiadacze samochodów elektrycznych muszą mieć pewność, że mogą komfortowo podróżować i wszędzie możliwe będzie ładowanie samochodów elektrycznych. Dostęp do szerokiej sieci ładowania zapewnią karty flotowe Shell Card, które dają kierowcy dostęp do blisko 4500 punktów ładowania w Polsce i ponad 600 000 punktów w Europie. Jednocześnie dla kierowców samochodów elektrycznych ważny jest czas, dlatego istotne jest, by sieć stacji ładowania pojazdów uwzględniała coraz większą liczbę punktów szybkiego ładowania, co skraca czas ładowania i redukuje kolejki na stacjach paliwowych. Obok korzyści ekonomicznych, to właśnie czas ładowania jest jednym z ważniejszych aspektów, na jakie kierowcy zwracają uwagę. Więcej praktycznych informacji na temat tego, jak wygląda ładowanie samochodów elektrycznych i jak może wyglądać w przyszłości, jest dostępnych na stronie https://www.shell.pl/klienci-biznesowi/karta-paliwowa/blog/ladowanie-samochodu-elektrycznego-co-warto-wiedziec.html.

Elektryczna mobilność a zrównoważony rozwój miast

Podążanie w stronę elektromobilności znacząco wpływa na zrównoważony rozwój miast. Przede wszystkim większy udział samochodów elektrycznych przekłada się na mniejszą emisję gazów cieplarnianych. Ponadto pojazdy elektryczne emitują znacznie mniej hałasu, co zwiększa komfort mieszkańców.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...