piątek, 5 sierpnia, 2022
INNOWACJEEricsson testuje Voice over New Radio

Ericsson testuje Voice over New Radio

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Ericsson testuje Voice over New Radio

W ramach testu, który odbył się we współpracy z firmą Deutsche Telekom i innymi partnerami technologicznymi, firma Ericsson dostarczyła szkielet sieci 5G, który umożliwił przełom najnowszej technologii. Technologia Voice over New Radio (VoNR) odegra kluczową rolę w poprawie jakości głosu w telefonii komórkowej, a w nadchodzących latach umożliwi także nowe imersyjne usługi wideo oraz usługi obejmujące rozszerzoną rzeczywistość.

Firma Ericsson nawiązała współpracę z firmą Deutsche Telekom i innymi liderami technologicznymi w celu zrealizowania pierwszego połączenia Voice over New Radio (VoNR) w sieci typu end-to-end multivendor.

Test odbył się na autonomicznej infrastrukturze w testowej sieci 5G w laboratorium innowacji Deutsche Telekom w Warszawie. Z powodzeniem zademonstrowano zarówno usługi głosowe 5G, jak i usługi transmisji danych 5G działające równolegle.

Przełom ten stanowi znaczący krok w kierunku pełnego komercyjnego wykorzystania najwyższej jakości usług głosowych 5G w autonomicznych sieciach chmurowych 5G, oferujących lepszą jakość głosu HD+, lepszą jakość połączeń wideo oraz możliwość jednoczesnego świadczenia usług głosowych 5G i usług transmisji danych 5G. Oczekuje się, że komercyjne uruchomienie VoNR utoruje drogę do nowych możliwości uzyskiwania przychodów, takich jak immersyjne wideokonferencje i interaktywne połączenia 5G za pośrednictwem technologii rzeczywistości rozszerzonej lub wirtualnej.

Jan Karlsson, Senior Vice President and Head of Digital Services w Ericsson powiedział: „Technologia transmisji głosu w standardzie 5G New Radio – po raz pierwszy wykorzystana w sieci Deutsche Telecom – kolejny raz demonstruje siłę i renomę naszej natywnej sieci chmurowej 5G Core w zakresie obsługi samodzielnych sieci 5G.”

„Wysokiej jakości połączenia głosowe pozostają niezbędną usługą dla naszych klientów w erze 5G. Technologia 5G VoNR może stanowić podstawę dla immersyjnych aplikacji następnej generacji, które integrują szybkie dane 5G z wysokiej jakości dźwiękiem” – mówi Alex Choi, starszy wiceprezes z działu strategii i innowacji technologicznych firmy Deutsche Telekom. „Nasza współpraca z najlepszymi w swojej klasie partnerami ustalająca interoperatybilność technologii 5G VoNR jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju usług głosowych 5G dla naszych klientów.”

W ramach testu firma Ericsson dostarczyła kluczowe rozwiązania 5G, w tym swoją chmurową platformę dwutrybową 5G Core oraz kluczowe technologie z produktów Ericsson Radio System, takie jak Baseband 6630 i Radio 4422 (5G macro radio), a także Ericsson 5G Radio Dot System.

Firma Ericsson nawiązała niedawno współpracę z firmą T-Mobile US, spółką zależną grupy Deutsche Telekom, w celu realizacji szeregu przełomowych przedsięwzięć w dziedzinie technologii 5G. Obejmują one pierwsze niskopasmowe połączenie głosowe 5G standalone z wykorzystaniem systemu Evolved Packet System (EPS) wspieranego technologią voice over LTE (VoLTE), umożliwiając świadczenie wysokiej jakości usług głosowych opartych na technologiach 4G LTE w architekturze samodzielnego (standalone) połączenia 5G.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...