PRAWOEuropa reguluje sztuczną inteligencję: nowe przepisy już w kwietniu!

Europa reguluje sztuczną inteligencję: nowe przepisy już w kwietniu!

Europa reguluje sztuczną inteligencję: nowe przepisy już w kwietniu!

Można spodziewać się regulacji prawnych sztucznej inteligencji, a firmy będą musiały się na nią przygotować. Regulacje obejmą całą Unię Europejską, ale również w USA prowadzone są prace legislacyjne. Przy czym w USA regulacje skupią się na prawie autorskim – po słynnym przypadku wykorzystania zasobów New York Times przez Chat GPT. Sprawa ta jest już precedensem i może także dotyczyć zasobów i sposobu pracy w Hollywood, choćby nad scenariuszami. Zdecydowanie regulacja AI jest niezbędna i to jak najszybciej.

– Jeśli chodzi o regulacje dotyczące sztucznej inteligencji, to myślę, że w tym roku możemy się spodziewać bardzo wiele, bo długo już czekamy na te regulacje. Rok 2023 był rokiem pustki regulacyjnej przy ogromnym rozwoju sztucznej inteligencji – powiedziała serwisowi eNewsroom.pl profesor Aleksandra Przegalińska, Prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego, Harvard University. – Wydaje mi się, że teraz będzie inaczej. Najpóźniej w kwietniu będziemy mieć regulację europejską. Ona już jest napisana – musi być jeszcze przegłosowana i to wszystko. I będzie przegłosowana, bo jest silna determinacja. Ta regulacja patrzy na sztuczną inteligencję z perspektywy ryzyka. Jest chyba pierwszą taką dużą, ramową regulacją, która dotyczy sztucznej inteligencji jako takiej. Jest sporo obaw związanych, czy ona nadąża, czy ona jest dostatecznie dobrze i jasno napisana. To jest zupełnie zrozumiałe – zaznacza Przegalińska.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...