TURYSTYKA I HOTELARSTWOFerie zimowe 2022 - jak spędzają je Polacy?

Ferie zimowe 2022 – jak spędzają je Polacy?

Ferie zimowe 2022 – jak spędzają je Polacy?

Zima sprzyja organizacji wyjazdów rodzinnych – na urlop w takim towarzystwie wybiera się w tym sezonie 49% Polaków. Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Wiener przez SW Research, podróż najchętniej organizują na własną rękę, ale w kwestii ubezpieczenia najbardziej ufają agentom.

Już 17 stycznia 2022 roku pierwsze województwa zaczynają ferie zimowe. W tym okresie prawie połowa Polaków wybierze się na rodzinny urlop, kolejnych 33% uda się w podróż z partnerem lub partnerką. Najmniejszą popularnością w tym sezonie cieszą się wyjazdy ze znajomymi (6% respondentów) oraz te, organizowane wyłącznie dla dzieci – taką odpowiedź wskazał jedynie 1% badanych. Co ciekawe, wszyscy respondenci zadeklarowali, że planują tej zimy wyjazd dla siebie lub swoich bliskich.

Podróż na własną rękę

– Dni wolne od zajęć szkolnych są coraz chętniej wykorzystywane przez rodziców do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Jak pokazuje badanie Wiener, tylko 1% rodziców planuje wysłać dzieci na wyjazdy zorganizowane, w których sami nie mogą wziąć udziału. Od lat obserwujemy także trend organizacji podróży na własną rękę. Ułatwia to niewątpliwie dostępność narzędzi online, które pozwalają w prosty sposób znaleźć bilety na pociąg czy samolot, a także portale z ofertami noclegowymi. Dzięki temu  łatwiej  zorganizować  wyjazd dopasowany pod każdym względem do swoich potrzeb i możliwości, nic więc dziwnego, że na takie rozwiązanie decyduje się 83% osób – mówi Rafał Juszkiewicz z Wiener.

Tylko 17% badanych deklaruje, że korzysta z usług biura podróży przy organizacji urlopu w sezonie zimowym. Takie rozwiązanie chętniej wybiera najmłodsza grupa respondentów (ponad 20% w grupie wiekowej 18-29) oraz osoby w wieku od 50 do 59 roku życia (prawie 21%).

Nawet przy podróżowaniu według własnego pomysłu Polacy lubią czuć się bezpiecznie. 29% z nich ubezpiecza każdy wyjazd, kolejnych 39% zazwyczaj wykupuje pakiet ubezpieczeniowy. Tylko 21% badanych rzadko korzysta z oferty ubezpieczenia, a jedynie 11% nie ubezpiecza się nigdy.

– Z badania przeprowadzonego przez SW Research wynika, że mimo podejmowania się organizacji podróży na własną rękę, Polacy w kwestii ubezpieczenia najbardziej ufają agentom i ubezpieczycielom. Taką drogę zakupu wybiera odpowiednio 35% i 34% respondentów. Może to wynikać ze złożoności ofert ubezpieczeniowych i wielu możliwości rozbudowania podstawowej ochrony. Często są one elastyczne i dają możliwość dopasowania do charakteru wyjazdu oraz różnią się w zależności od wybranego kierunku i długości podróży – wyjaśnia Rafał Juszkiewicz z Wiener.

23% osób, które wzięły udział w badaniu korzysta z niezależnych porównywarek internetowych, które dają także możliwość zakupu produktów ubezpieczeniowych. Kolejne 23% badanych decyduje się na wybór oferty ubezpieczeniowej w biurze podróży, nawet jeśli nie korzystają z pozostałych usług tego typu placówek. W tej grupie przeważają osoby między 18 a 39 rokiem życia – prawie 30% z nich zadeklarowało zakup ubezpieczenia podróży w biurze.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...