poniedziałek, 4 grudnia, 2023
FIRMYGi Group Holding przejmie europejski oddział agencji doradztwa personalnego Kelly za 130...

Gi Group Holding przejmie europejski oddział agencji doradztwa personalnego Kelly za 130 mln euro

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Gi Group Holding przejmie europejski oddział agencji doradztwa personalnego Kelly za 130 mln euro

Przedstawiciele Gi Group Holding ogłosili dzisiaj, że spółka podpisała ostateczną umowę o przejęciu europejskiego oddziału wiodącej, globalnej agencji rekrutacyjnej Kelly (Nasdaq: KELYA, KELYB). Jej wartość jest szacowana na 130 milionów euro. Oczekuje się, że przejęcie, w ramach którego spółka Kelly otrzyma środki pieniężne w wysokości 100 milionów euro oraz do 30 milionów euro premii, zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku po uzyskaniu wymaganych pozwoleń organów regulacyjnych oraz spełnieniu zwyczajowo przyjętych warunków zamknięcia transakcji.

Zgodnie z postanowieniami umowy, spółka Kelly przekaże Gi Group Holding swój europejski oddział, który jest częścią jej międzynarodowego pionu operacyjnego i zapewnia usługi rekrutacyjne klientom z 14 krajów.

Podpisana umowa odzwierciedla dużą dynamikę wzrostu Gi Group Holding – lidera w globalnej branży doradztwa personalnego i rekrutacji, który ma w swojej ofercie ekosystem HR, czyli kompleksową ofertę spersonalizowanych rozwiązań zapewnianych przez siedem uzupełniających się nawzajem marek obecnych w ponad 30 krajach świata. Transakcja wpisuje się w strategię rozwoju spółki i jest 51. przejęciem w historii Grupy od 1998 roku.

– „To bardzo ważny krok dla Gi Group Holding w realizacji naszych ambicji rozwoju zarówno organicznego, jak i poprzez strategiczne przejęcia” – powiedział Stefano Colli-Lanzi, założyciel i dyrektor generalny Gi Group Holding. „Europejski oddział agencji Kelly wzmocni naszą obecność i potencjał w tym regionie. Dzięki przejęciu zwiększymy skalę działalności i wykorzystamy doświadczenia spółki Kelly w Europie i zgodnie ze złożonym przez nas zobowiązaniem, będziemy w dalszym ciągu tworzyć warunki sprzyjające pozytywnej ewolucji rynku pracy” – dodał.

Doradcą prawnym Gi Group Holding jest kancelaria Baker McKenzie, a spółka Deloitte zapewnia usługi doradztwa podatkowo-finansowego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...