FIRMYGi Group Holding przejmie europejski oddział agencji doradztwa personalnego Kelly za 130...

Gi Group Holding przejmie europejski oddział agencji doradztwa personalnego Kelly za 130 mln euro

Gi Group Holding przejmie europejski oddział agencji doradztwa personalnego Kelly za 130 mln euro

Przedstawiciele Gi Group Holding ogłosili dzisiaj, że spółka podpisała ostateczną umowę o przejęciu europejskiego oddziału wiodącej, globalnej agencji rekrutacyjnej Kelly (Nasdaq: KELYA, KELYB). Jej wartość jest szacowana na 130 milionów euro. Oczekuje się, że przejęcie, w ramach którego spółka Kelly otrzyma środki pieniężne w wysokości 100 milionów euro oraz do 30 milionów euro premii, zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku po uzyskaniu wymaganych pozwoleń organów regulacyjnych oraz spełnieniu zwyczajowo przyjętych warunków zamknięcia transakcji.

Zgodnie z postanowieniami umowy, spółka Kelly przekaże Gi Group Holding swój europejski oddział, który jest częścią jej międzynarodowego pionu operacyjnego i zapewnia usługi rekrutacyjne klientom z 14 krajów.

Podpisana umowa odzwierciedla dużą dynamikę wzrostu Gi Group Holding – lidera w globalnej branży doradztwa personalnego i rekrutacji, który ma w swojej ofercie ekosystem HR, czyli kompleksową ofertę spersonalizowanych rozwiązań zapewnianych przez siedem uzupełniających się nawzajem marek obecnych w ponad 30 krajach świata. Transakcja wpisuje się w strategię rozwoju spółki i jest 51. przejęciem w historii Grupy od 1998 roku.

– „To bardzo ważny krok dla Gi Group Holding w realizacji naszych ambicji rozwoju zarówno organicznego, jak i poprzez strategiczne przejęcia” – powiedział Stefano Colli-Lanzi, założyciel i dyrektor generalny Gi Group Holding. „Europejski oddział agencji Kelly wzmocni naszą obecność i potencjał w tym regionie. Dzięki przejęciu zwiększymy skalę działalności i wykorzystamy doświadczenia spółki Kelly w Europie i zgodnie ze złożonym przez nas zobowiązaniem, będziemy w dalszym ciągu tworzyć warunki sprzyjające pozytywnej ewolucji rynku pracy” – dodał.

Doradcą prawnym Gi Group Holding jest kancelaria Baker McKenzie, a spółka Deloitte zapewnia usługi doradztwa podatkowo-finansowego.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...