niedziela, 24 stycznia, 2021
FIRMY Grupa PHN wspiera najemców w czasie pandemii

Grupa PHN wspiera najemców w czasie pandemii

-

Grupa PHN wspiera najemców w czasie pandemii

Jeszcze w marcu br. Polski Holding Nieruchomości S.A. uruchomił program pomocowy dla najemców borykających się z problemami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa. Od początku pandemii łączna wartość pomocy udzielonej najemcom obiektów należących do Grupy PHN wyniosła już blisko 2 mln PLN.

Z różnych form wsparcia udzielonego do tej pory przez Grupę PHN skorzystali głównie przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, handlowej oraz świadczący usługi ochrony zdrowia czy edukacyjne oraz inni najemcy powierzchni biurowej.

Rozumiemy problemy naszych najemców. Mamy pełną świadomość, że dla wielu firm opłaty z tytułu najmu lokali są jednymi z większych kosztów prowadzenia działalności, co w przypadku utraty znacznej części przychodów szybko przekłada się na pogorszenie płynności finansowej. Każdy przypadek rozważamy indywidualnie, mając na uwadze budowanie długoterminowych relacji z naszymi partnerami, jak również dobro naszych akcjonariuszy – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Najemcy obiektów należących do Grupy PHN, którzy popadli w kłopoty finansowe z powodu pandemii, mogą liczyć ze strony Grupy na takie działania jak przeniesienie płatności czynszu w czasie, wakacje czynszowe połączone z przedłużeniem okresu najmu czy też czasowe umorzenie opłat z tytułu najmu lokalu.

Podjęte działania świadczą o tym, jak bardzo zależy nam na budowaniu długotrwałych i obopólnie dobrych relacji z naszymi najemcami. Przez ten trudny dla gospodarki i przedsiębiorców okres musimy przejść solidarnie. Liczymy na to, że po Nowym Roku, gdy pojawi się szczepionka a gospodarka zostanie odmrożona, znacznie poprawi się sytuacja wielu branż i znów zaczniemy funkcjonować w warunkach rozwijającej się gospodarki – dodał Marcin Mazurek.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...