MOTORYZACJAHitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych

Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych

Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich pojazdów górniczych

Hitachi Energy i BluVein podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu przyspieszenia elektryfikacji flot ciężkich pojazdów górniczych i rozwiązania jednego z największych wyzwań w zakresie dekarbonizacji działalności kopalni.

Zaawansowana technologia elektroniki mocy i ładowania cyfrowego Hitachi Energy umożliwia technologii ładowania e-rail BluVein bezpieczne i niezawodne dostarczanie energii elektrycznej do pojazdów o masie do 400 ton podczas transportu materiałów.

Współpraca przyspieszy rozwój szybkiego i elastycznego rozwiązania dynamicznego ładowania wysokiej mocy dla kopalni odkrywkowych i podziemnych oraz kamieniołomów na całym świecie. BluVein skupi się na swojej najnowocześniejszej technologii e-rail i podłączeniu ciężarówki, którą Hitachi Energy uzupełni o zaawansowaną elektronikę mocy i rozwiązania cyfrowe do zasilania i monitorowania całego systemu.

– Strategiczna współpraca z BluVein umożliwi naszym klientom z branży wydobywczej wypróbowanie dynamicznych rozwiązań ładowania nowej generacji, niezbędnych do osiągnięcia celów zerowej emisji netto bez uszczerbku dla praktyk operacyjnych lub produktywności – powiedział Marco Berardi, dyrektor biznesu rozwiązań i usług w zakresie sieci i jakości energii w Hitachi Energy. – Wierzymy, że to nowe, wspólne podejście zapewni realizację naszego celu, jakim jest przyspieszenie przejścia na całkowicie elektryczne górnictwo i osiągnięcie neutralnej węglowo przyszłości.

– Porozumienie to wspiera misję BluVein polegającą na współpracy z liderem technologicznym w celu dostarczania uniwersalnego dynamicznego złącza, które ułatwi eliminację wykorzystywania paliw kopalnych w górnictwie i pomoże napędzać przemysł na całym świecie, aby osiągnąć cele dekarbonizacji – powiedział James Oliver, dyrektor generalny BluVein. – Razem pomagamy branży przejść w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości.

Hitachi Energy i BluVein badają również pozapojazdowe wymagania sprzętowe dla BluVein1 dla podziemnych i mniejszych flot, jednocześnie aktywnie współpracując nad BluVein Proving Grounds budowanym obecnie w Queensland w Australii.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...