wtorek, 1 kwietnia, 2025

Inhire.io zwiększy skuteczność rekrutacji IT dzięki zgłoszonemu do opatentowania algorytmowi

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Inhire.io wprowadza algorytm pozwalający na dopasowanie oferty do oczekiwań finansowych kandydata bez ujawniania widełek płacowych organizacji. Nowo opracowany algorytm umożliwia docieranie z ogłoszeniami do kandydatów, którzy odpowiadają poszukiwanemu profilowi pracownika pod względem doświadczenia, umiejętności oraz oczekiwań finansowych, ale bez ich ujawniania ze strony pracodawcy. Projekt został zgłoszony do Europejskiego Urzędu Patentowego, a inhire a tym samym posiada patentowy zakres ochrony we wszystkich krajach Unii Europejskiej co uniemożliwia kopiowanie rozwiązania.

Działy HR w branży IT od wielu lat borykają się z problemem jawności wynagrodzeń. Wielu pracodawców nie może ujawnić widełek płacowych w ofertach pracy. Wysokość wynagrodzeń  to z kolei dla kandydatów kluczowy warunek, który decyduje o złożeniu aplikacji. Brak danych o wysokości pensji znacznie utrudnia dotarcie do grupy docelowej, wydłuża proces rekrutacji i podnosi jego koszty.Inhire

Jak wynika z raportu inhire „IT Market Snapshot Q3 2020” aż w 68% ogłoszeń dotyczących branży IT nie posiadało informacji na temat wysokości wynagrodzenia, dane z raportu za Q4, który zostanie opublikowany niebawem potwierdzają ten sam poziom. Brak widełek płacowych zniechęca kandydatów IT do aplikowania i obniża skuteczność procesów rekrutacyjnych.

Jak podkreśla Michał Gąszczyk – CEO inhire.io – Wiele firm ze względu na wewnętrzną politykę finansową i HR nie decyduje się na publikowanie informacji o wysokości wynagrodzenia na etapie ogłoszeń. W branży IT jest to szczególnie problematyczne, ponieważ niejednokrotnie to właśnie wysokość wynagrodzenia jest czynnikiem decydującym o tym czy kandydaci zareagują na ogłoszenie danego pracodawcy. Kandydaci IT mając tygodniowo możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu nowych ofert pracy jakie otrzymują  są bardzo wymagający i  odrzucają te propozycje, które nie są dla nich od początku konkretne i przejrzyste.

Opracowany przez zespół inhire.io autorski algorytm jest objęty ochroną patentową na terenie całej Unii Europejskiej. Jak podkreśla Michał Gąszczyk – Przyjęte przez Urząd Patentowy zgłoszenie dotyczące algorytmu, pozwoli nam rozwiązać problem niechęci wejścia w interakcję z ofertą firmy, która po prostu nie może podawać widełek. W praktyce oznacza to, że zwiększymy skuteczność prowadzonych rekrutacji przez naszych klientów docierając z jasnym komunikatem do kandydatów “ta oferta spełnia Twoje oczekiwania finansowe” bez konieczności upublicznienia tych danych.

Patent na rekrutację w IT

Projekt zgłoszonyprzez Inhire.io do nadania mu ochrony patentowej usprawni proces rekrutacyjny zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych programistów. Pierwsi z nich nie będą musieli publicznie ujawniać wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach, a jedynie poinformować o nim platformę inhire.io. Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana jedynie w wewnętrznych procesach dopasowywania ogłoszeń do bazy kandydatów, podczas którego stworzony przez inhire.io algorytm porówna wymagane umiejętności z profilem kandydatów, sprawdzając jednocześnie czy oferowane wynagrodzenie mieści się w podanych przez nich widełkach oraz poinformuje ich o prowadzonej rekrutacji.

Dzięki temu programiści poszukujący pracy będą mieli pewność, że otrzymane od inhire zaproszenia do wzięcia udziału w rekrutacji będą dotyczyły tylko tych ofert, które oferują wynagrodzenie adekwatne do ich oczekiwań, nawet jeśli firma nie jest w stanie upublicznić tych wiadomości na wlasnej stronie kariera ani jakimkolwiek innym portalu ogłoszeniowym. Działy HR z kolei zyskają większą ilość aplikacji od kandydatów, którzy dotychczas unikali ogłoszeń, które nie informowały od razu o proponowanym wynagrodzeniu.

Wdrożone przez inhire.io rozwiązanie to rewolucja na rynku rekrutacji w branży IT. Zgłoszenie pomysłu do Europejskiego Urzędu Patentowego zabezpiecza twórców przed wykorzystaniem ich narzędzia przez jobboardy. Jak przyznaje Michał Gąszczyk – CEO inhire.io – Od wielu lat bacznie przyglądamy się rekrutacji w branży IT, tworzymy raporty, szukamy słabych punktów i pracujemy nad usprawnieniami. Przyjęty przez Urząd Patentowy projekt opiera się na prostym w założeniach algorytmie, ale jego skuteczność może przynieść kolosalne korzyści dla wszystkich pracodawców, którzy ze względu na wewnętrzną politykę nie są w stanie jasno podawać wynagrodzenia na etapie ogłoszenia. Wierzymy, że dopasowanie oferty do wymagań finansowych kandydata, umożliwi nam zwiększenie naszej skuteczności, a przyjęcie projektu przez Urząd Patentowy – da istotną przewagę nad konkurencją, ponieważ nikt w Europie nie może skopiować tego mechanizmu przez najbliższe 20 lat.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Rozmowa kwalifikacyjna pod presją: jak emocje wpływają na kandydatów?

Stres towarzyszący rozmowie kwalifikacyjnej może objawiać się w zaskakujących...

TSL bez ludzi nie pojedzie – sektor generuje 7% PKB, ale brakuje tysięcy specjalistów

Rosnące zapotrzebowanie na pracowników w Polsce staje się wyzwaniem,...

Transformacja to nie tylko procesy i technologie – to przede wszystkim ludzie

Zmiana jest nieuniknionym elementem rozwoju, a umiejętne zarządzanie nią,...

Eksperci: RCS stanie się nowym standardem komunikacji firmowej w Polsce

Z badania liderów rynku RCS w Polsce Tide Software...

Podobne tematy

Pokolenie Z na rynku pracy: stabilność, rozwój i dobre wynagrodzenie ponad wszystko

74 proc. przedstawicieli pokolenia Z chce być zatrudnionych na...

Presja płacowa słabnie – efekt inflacji i kondycji firm

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2025 r....

Rok 2025: Nowe regulacje na rynku pracy – co zmienia się dla pracowników i pracodawców?

Rok 2025 przynosi istotne zmiany w przepisach dotyczących rynku...

Dział administracji i zakupów w 2024: zmiany na rynku pracy i wzrost wynagrodzeń

Działy administracji i zakupów odgrywają kluczową rolę w codziennym...

Automatyzacja w medycynie – jak nowoczesne systemy IT rewolucjonizują placówki zdrowotne?

Sektor ochrony zdrowia stawia na rozwój technologiczny, a automatyzacja...

Daniel Pawelczyk Finance Directorem i członkiem zarządu w TD SYNNEX Poland

TD SYNNEX (NYSE: SNX) poinformował o powołaniu Daniela Pawelczyka...

Lennart Zipfel nowym dyrektorem finansowym FREENOW – zastąpi Johannesa Prantla

Lennart Zipfel został mianowany nowym dyrektorem finansowym (CFO)...

CGI przejmuje Novatec – ekspansja na rynki cyfrowe w Niemczech i Hiszpanii

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB), jedna z największych niezależnych...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie