sobota, 23 października, 2021
PRACA I KARIERAREKRUTACJAInhire.io zwiększy skuteczność rekrutacji IT dzięki zgłoszonemu do opatentowania algorytmowi

Inhire.io zwiększy skuteczność rekrutacji IT dzięki zgłoszonemu do opatentowania algorytmowi

-

Inhire.io zwiększy skuteczność rekrutacji IT dzięki zgłoszonemu do opatentowania algorytmowi

Inhire.io wprowadza algorytm pozwalający na dopasowanie oferty do oczekiwań finansowych kandydata bez ujawniania widełek płacowych organizacji. Nowo opracowany algorytm umożliwia docieranie z ogłoszeniami do kandydatów, którzy odpowiadają poszukiwanemu profilowi pracownika pod względem doświadczenia, umiejętności oraz oczekiwań finansowych, ale bez ich ujawniania ze strony pracodawcy. Projekt został zgłoszony do Europejskiego Urzędu Patentowego, a inhire a tym samym posiada patentowy zakres ochrony we wszystkich krajach Unii Europejskiej co uniemożliwia kopiowanie rozwiązania.

Działy HR w branży IT od wielu lat borykają się z problemem jawności wynagrodzeń. Wielu pracodawców nie może ujawnić widełek płacowych w ofertach pracy. Wysokość wynagrodzeń  to z kolei dla kandydatów kluczowy warunek, który decyduje o złożeniu aplikacji. Brak danych o wysokości pensji znacznie utrudnia dotarcie do grupy docelowej, wydłuża proces rekrutacji i podnosi jego koszty.Inhire

Jak wynika z raportu inhire „IT Market Snapshot Q3 2020” aż w 68% ogłoszeń dotyczących branży IT nie posiadało informacji na temat wysokości wynagrodzenia, dane z raportu za Q4, który zostanie opublikowany niebawem potwierdzają ten sam poziom. Brak widełek płacowych zniechęca kandydatów IT do aplikowania i obniża skuteczność procesów rekrutacyjnych.

Jak podkreśla Michał Gąszczyk – CEO inhire.io – Wiele firm ze względu na wewnętrzną politykę finansową i HR nie decyduje się na publikowanie informacji o wysokości wynagrodzenia na etapie ogłoszeń. W branży IT jest to szczególnie problematyczne, ponieważ niejednokrotnie to właśnie wysokość wynagrodzenia jest czynnikiem decydującym o tym czy kandydaci zareagują na ogłoszenie danego pracodawcy. Kandydaci IT mając tygodniowo możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu nowych ofert pracy jakie otrzymują  są bardzo wymagający i  odrzucają te propozycje, które nie są dla nich od początku konkretne i przejrzyste.

Opracowany przez zespół inhire.io autorski algorytm jest objęty ochroną patentową na terenie całej Unii Europejskiej. Jak podkreśla Michał Gąszczyk – Przyjęte przez Urząd Patentowy zgłoszenie dotyczące algorytmu, pozwoli nam rozwiązać problem niechęci wejścia w interakcję z ofertą firmy, która po prostu nie może podawać widełek. W praktyce oznacza to, że zwiększymy skuteczność prowadzonych rekrutacji przez naszych klientów docierając z jasnym komunikatem do kandydatów “ta oferta spełnia Twoje oczekiwania finansowe” bez konieczności upublicznienia tych danych.

Patent na rekrutację w IT

Projekt zgłoszonyprzez Inhire.io do nadania mu ochrony patentowej usprawni proces rekrutacyjny zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych programistów. Pierwsi z nich nie będą musieli publicznie ujawniać wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach, a jedynie poinformować o nim platformę inhire.io. Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana jedynie w wewnętrznych procesach dopasowywania ogłoszeń do bazy kandydatów, podczas którego stworzony przez inhire.io algorytm porówna wymagane umiejętności z profilem kandydatów, sprawdzając jednocześnie czy oferowane wynagrodzenie mieści się w podanych przez nich widełkach oraz poinformuje ich o prowadzonej rekrutacji.

Dzięki temu programiści poszukujący pracy będą mieli pewność, że otrzymane od inhire zaproszenia do wzięcia udziału w rekrutacji będą dotyczyły tylko tych ofert, które oferują wynagrodzenie adekwatne do ich oczekiwań, nawet jeśli firma nie jest w stanie upublicznić tych wiadomości na wlasnej stronie kariera ani jakimkolwiek innym portalu ogłoszeniowym. Działy HR z kolei zyskają większą ilość aplikacji od kandydatów, którzy dotychczas unikali ogłoszeń, które nie informowały od razu o proponowanym wynagrodzeniu.

Wdrożone przez inhire.io rozwiązanie to rewolucja na rynku rekrutacji w branży IT. Zgłoszenie pomysłu do Europejskiego Urzędu Patentowego zabezpiecza twórców przed wykorzystaniem ich narzędzia przez jobboardy. Jak przyznaje Michał Gąszczyk – CEO inhire.io – Od wielu lat bacznie przyglądamy się rekrutacji w branży IT, tworzymy raporty, szukamy słabych punktów i pracujemy nad usprawnieniami. Przyjęty przez Urząd Patentowy projekt opiera się na prostym w założeniach algorytmie, ale jego skuteczność może przynieść kolosalne korzyści dla wszystkich pracodawców, którzy ze względu na wewnętrzną politykę nie są w stanie jasno podawać wynagrodzenia na etapie ogłoszenia. Wierzymy, że dopasowanie oferty do wymagań finansowych kandydata, umożliwi nam zwiększenie naszej skuteczności, a przyjęcie projektu przez Urząd Patentowy – da istotną przewagę nad konkurencją, ponieważ nikt w Europie nie może skopiować tego mechanizmu przez najbliższe 20 lat.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....