poniedziałek, 4 grudnia, 2023
FINANSEJak przebiega oddłużanie firmy?

Jak przebiega oddłużanie firmy?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Jak przebiega oddłużanie firmy?

Prowadzisz firmę, jednak od pewnego czasu coraz częściej zmagasz się z problemami finansowymi? W firmowej kasie brakuje środków na spłatę zobowiązań, a nawet na opłacenie podatków czy pensji pracowników? Sprawdź, czy w Twoim przypadku rozwiązaniem może okazać się oddłużanie firmy.

Czy warto zdecydować się na oddłużanie firmy?

Oddłużanie firmy budzi duże zainteresowanie przedsiębiorców – szczególnie tych, którzy chcą uniknąć upadłości. W wielu przypadkach pozwala ono na częściową redukcję długów, a tym samym – na odzyskanie płynności finansowej.

Istotne jest jednak to, aby do działania przystąpić jak najszybciej. Nie warto czekać. Kiedy tylko w firmie pojawią się problemy z płatnościami, trzeba poszukać rozwiązania tych trudności. Dzięki temu suma zadłużenia nie będzie rosła.

Pierwszym krokiem powinna być konsultacja z doświadczonym prawnikiem, specjalizującym się w oddłużaniu przedsiębiorstw. Doradzi on, na jakie postępowanie warto się zdecydować, aby wyjście z kłopotów finansowych było możliwe jak najszybciej.

Zobacz, w jakich przypadkach możliwe jest oddłużenie firmy: https://lipinskikancelaria.pl/oddluzenie-firmy-kiedy-jest-mozliwe

Oddłużanie firmy – jak przebiega?

Wielu przedsiębiorców nie ma pewności, jak dokładnie przebiega oddłużanie firmy. Wszystko zależy od sytuacji przedsiębiorstwa oraz od tego, jaki sposób działania zostanie obrany.

Podstawowym etapem jest oczywiście analiza sytuacji prawno-finansowej firmy oraz dobór rozwiązań, które w konkretnym przypadku pozwolą na uzyskanie najlepszych rezultatów. Możliwości jest wiele – od negocjacji z wierzycielami bez udziału sądu, aż po układ z wierzycielami w ramach postępowania restrukturyzacyjnego.

W następnym kroku trzeba opracować plan restrukturyzacji i rozpocząć negocjacje z wierzycielami. Ważne jest, aby były one przeprowadzone w sposób profesjonalny i skuteczny. Takie negocjacje sprawdzą się przede wszystkim w sytuacjach, w których wierzycieli jest niewielu. Jeśli wierzycieli jest więcej, dojście do porozumienia w ramach negocjacji jest trudne. W takiej sytuacji wskazane jest zainicjowanie postępowania restrukturyzacyjnego.

Celem wszystkich działań jest zawarcie porozumienia, na podstawie którego opracowany zostanie dalszy plan spłaty zobowiązań, a także dojdzie do częściowego oddłużenia firmy. Takie rozwiązanie powinno być opłacalne zarówno dla przedsiębiorcy, jak i dla wierzycieli.

Jak może wyglądać spłata zobowiązań Twojego przedsiębiorstwa? Sprawdź: https://lipinskikancelaria.pl/kalkulator/

Wsparcie prawników specjalizujących się w oddłużaniu firm może być niezbędne.

Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, bardzo często rozważają skorzystanie z oddłużania. Warto jednak mieć świadomość, że w każdym przypadku niezbędne będzie profesjonalne wsparcie prawne.

Konsultacja z prawnikiem, podczas której przeanalizowana zostanie sytuacja firmy, pozwoli na dobór najlepszego rozwiązania, a także na zaplanowanie kolejnych kroków. Takie postępowanie w istotny sposób zwiększy szanse na skuteczne oddłużenie firmy, a tym samym – na przywrócenie jej rentowności i płynności finansowej.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...