TECHNOLOGIAJaka kamera IP dla małej firmy?

Jaka kamera IP dla małej firmy?

Jaka kamera IP dla małej firmy?

Mali przedsiębiorcy często zastanawiają się, jaka kamera IP dla małej firmy będzie najlepsza. W końcu bezpieczeństwo firmowego mienia często wymaga całodobowego nadzoru. W artykule omówimy szerzej, na co zwrócić uwagę i dlaczego kamery IP Dahua to dobry wybór dla firmy.

Technologie cyfrowe zyskują na popularności również w sektorze wizyjnego zabezpieczenia mienia. Monitoring IP wraz z systemem nowoczesnych kamer zapewnia nieporównywalnie szersze możliwości niż konwencjonalne instalacje analogowego monitoringu CCTV. Dodajmy, że IP kamery często mogą działać autonomicznie – pojedyncze urządzenie ze slotem kart pamięci microSD nie wymaga podłączenia do rejestratora. Obraz video jest rejestrowany na nośniku micro SD.

Dlaczego warto zainstalować monitoring w małej firmie?

Zapewnienie bezpieczeństwa mienia oraz osób (klientów, pracowników czy kontrahentów) to jeden z głównych powodów, dlaczego warto zainstalować monitoring w małej firmie. Kamery IP realizują jednak wiele dodatkowych zadań. Wybrane modele mogą służyć do pomiaru temperatury człowieka. W ten sposób zapobiegamy konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników do pomiarów temperatury w okresie zwiększonego ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów.

Omawiając argumenty przemawiające za instalacją systemu monitoringu wizyjnego IP, warto wspomnieć o możliwościach, jakie oferują nowoczesne kamery Dahua. Produkty jednego z największych na świecie dostawców sprzętu do zdalnego nadzoru video mogą być zintegrowane z systemami rozpoznawania twarzy, liczenia osób czy detekcji numerów tablic rejestracyjnych. Pomagają zastąpić Twoich pracowników w nudnych, powtarzalnych czynnościach.

Jak wybrać kamery IP do małej firmy? Na co zwrócić uwagę?

Wiesz już, dlaczego warto zainstalować monitoring w przedsiębiorstwie i zastanawiasz się jak wybrać kamery IP do małej firmy? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

  • Tryb pracy – w przypadku małych lokali usługowych może się okazać, że wystarczy Ci jedna kamera IP Dahua pracująca bez rejestratora. W większych biurach czy sklepach przydatny może być system monitoringu współpracujący z rejestratorem IP.
  • Technologia PoE – wsparcie dla technologii Power over Ethernet oznacza, że urządzenia nie muszą być osobno zasilane. Wystarczy doprowadzić skrętkę ze switcha PoE, by zasilić je przy użyciu jednego przewodu sieciowego.
  • Emiter IR – wbudowany w kamerę promiennik podczerwieni to świetne rozwiązanie dla pomieszczeń, w których panują słabe warunki oświetleniowe. Emiter zapewnia całodobowe rejestrowanie obrazu w nieoświetlonych miejscach.
  • Motozoom – mechanizm moto zoom umożliwia optyczne przybliżanie i oddalanie obrazu poprzez zdalne sterowanie ogniskową obiektywu kamery IP.
  • Zdalny dostęp – w większości zastosowań przydatny będzie zdalny dostęp do systemu monitoringu – możliwość podglądu na żywo czy zdalnego zarządzania.

W zależności od specyficznych potrzeb, przydatne mogą okazać się algorytmy sztucznej inteligencji, wspierające rozpoznawanie twarzy czy poprawiające dynamikę przetwarzanego obrazu.

Dlaczego kamery IP Dahua to dobry wybór dla małego biznesu?

Wspomnieliśmy wcześniej o urządzeniach jednego z największych na świecie producentów sprzętu do monitoringu wizyjnego. Dlaczego kamery IP Dahua to dobry wybór dla małego biznesu?

Przede wszystkim funkcjonalny sprzęt jest dostępny w szerokiej ofercie cenowej. Już za niespełna 300-400 zł możemy kupić kamerę Dahua do monitoringu IP z przetwornikiem klasy CMOS o rozdzielczości 8 Mpx. Urządzenia posiadają ponadto wbudowane promienniki IR. Wybrane modele zostały zaprojektowane w klasie szczelności IP67 i posiadają dodatkowo mechanizm M-zoom, a także specjalne obiektywy cechujące się bardzo szerokim polem widzenia sięgającym nawet 110o.

Wybierz niezawodne kamery IP Dahua dla swojej firmy!

Jeżeli szukasz profesjonalnego dostawcy urządzeń do budowy systemu monitoringu wizyjnego, to wybierz niezawodne kamery IP Dahua dla swojej firmy z oferty sklep-ecsystem.pl! Doświadczeni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze sprzętu spełniającego Twoje wymagania.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...