BEZPIECZEŃSTWOPolska znów na celowniku cyberprzestępców: kampania phishingowa wymierzona w użytkowników poczty

Polska znów na celowniku cyberprzestępców: kampania phishingowa wymierzona w użytkowników poczty

Polska znów na celowniku cyberprzestępców: kampania phishingowa wymierzona w użytkowników poczty

Polska – po raz kolejny – znalazła się na celowniku cyberprzestępców. Jak wynika z bieżącego raportu Daily OSINT Report dostarczonego przez Check Point Research oraz Infobox, monitorującego skalę oraz kierunki ataków hakerskich, wczoraj odnotowano kampanię phishingową, skierowaną do użytkowników globalnych usług pocztowych w takich krajach, jak Polska, Norwegia, Estonia, Portugalia, Boliwia, Kuwejt. 

W kampanii wykorzystano fałszywe komunikaty pocztowe (wzorowane na adresach oraz wzorach wiadomości pochodzących z instytucji pocztowych), aby oszukać użytkowników i nakłonić ich do podania informacji o płatności. Ofiarami miały być zatem osoby korzystające z usług pocztowych polskich firm.

Jak wynika z danych Check Point Research, polskie instytucje użyteczności publicznej atakowane są średnio 800 razy tygodniowo, co stawia ten sektor na trzecim miejscu pod względem częstotliwości ataków. Najbardziej zagrożony w ostatnim miesiącu był polski sektor komunikacji z ponad 1150 atakami tygodniowo oraz sektor finansów z blisko 1000 ataków.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...