sobota, 23 października, 2021
FINANSEKonto osobiste dla młodych – jak wybrać najlepsze?

Konto osobiste dla młodych – jak wybrać najlepsze?

-

Konto osobiste dla młodych – jak wybrać najlepsze?

Nieletni klienci często otrzymują od banków ciekawe propozycje, które są skrojone na miarę ich potrzeb. Jeśli jesteś studentem, również możesz starać się o atrakcyjne konto osobiste. Rachunek bankowy umożliwi Ci świadome zarządzanie finansami, więc warto go mieć. Jak jednak wybrać najlepszy ROR? Jakie kwestie decydują o atrakcyjności danej oferty? Czy kluczowym kryterium jest wysokość opłat, czy zupełnie inne czynniki? Na co należy zwracać uwagę, porównując poszczególne produkty? Wskazujemy, czym odznacza się dobre konto bankowe dla młodych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Młodszy klient – lepsze warunki? 

Każdy nastolatek chce, by osobiste konto w banku generowało możliwie jak najmniej kosztów. Nic dziwnego, w końcu osoby młode jeszcze się uczą lub dopiero wkraczają na rynek pracy. Instytucje bankowe zwykle wychodzą im naprzeciw, oferując tanie rachunki lub dając możliwość zniesienia za nie opłat – pod pewnymi warunkami. Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie banki proponują korzystne produkty dla młodzieży. Część placówek skupia się na przyciąganiu starszych klientów lub przedsiębiorców, na których można więcej zyskać.

Planując otwarcie konta dla młodych, należy zapoznać się z propozycjami różnych instytucji i rzetelnie porównać dostępne opcje. Bank oferujący korzystne warunki ma na względzie długofalową współpracę, która przynosi korzyści obu stronom. Jako nastolatek możesz liczyć na „taryfę ulgową”, ale tylko przy wybranych ofertach. Dobrze więc przemyśl, komu chcesz powierzyć swoje finanse!

Pierwsze konto osobiste – to trzeba wiedzieć 

Szukając najlepszej oferty, kieruj się faktami, a nie chwytliwymi hasłami reklamowymi. Często zdarza się, że potencjalnie darmowe konto bankowe tylko pozornie jest bezpłatne. Proponowanie możliwości uniknięcia opłat to stała praktyka banków i nie ma w niej nic złego. Pamiętaj jednak, że warunki warunkom nierówne. O ile spełnienie wymogu wykonania kilku transakcji kartą jest proste, o tyle zapewnienie wpływów o wygórowanej wysokości już niekoniecznie. Zanim złożysz wniosek o osobiste konto bankowe przez internet, dowiedz się więcej o przesłankach jego bezpłatności.

Miej również świadomość, że rachunki powinny być wolne od opłat za:

 • prowadzenie konta,
 • przelewy – w tym także natychmiastowe,
 • polecenia zapłaty,
 • zlecenia stałe,
 • wypłaty z bankomatów,
 • korzystanie z karty,
 • płatności w sklepach online.

Tym wyróżniają się najlepsze konta osobiste dla młodych. 

Konto dla młodych – co powinno oferować? 

To, jakie funkcjonalności proponuje dany ROR, zależne jest od wieku jego właściciela.

W bankach można założyć:

 • konto bankowe dla dziecka – w wieku od 0 do 13 lat,
 • rachunek dla młodzieży – od 13 do 18 lat,
 • ROR przeznaczony dla osób w wieku studenckim – od 18 do 26 lat. 

Produkty przypisane do najstarszej grupy przede wszystkim pozwalają gromadzić pieniądze. Gotówka przechowywana w banku jest bezpieczna, a właściciel rachunku ma do niej łatwy dostęp. W razie potrzeby wystarczy znaleźć najbliższy bankomat i wypłacić środki, co umożliwia karta bankomatowa. Oprócz gromadzenia oszczędności konto bankowe służy do finalizowania płatności bezgotówkowych za zakupy czy też wykonywania przelewów.

Najlepsze rachunki połączone są z aplikacją mobilną, która daje dostęp do większej liczby usług niż bankowość internetowa.

Dzięki temu można:

 • dokonywać przelewów – zwykłych i na numer telefonu,
 • realizować płatności mobilne oraz internetowe za zakupy online – np. poprzez BLIK, Apple Pay, Google Pay,
 • płacić telefonem – potrzebny jest smartfon z technologią NFC,
 • wypłacać gotówkę z bankomatów i wpłacać we wpłatomatach – poprzez BLIK lub NFC,
 • przyjmować przelewy na telefon – nadawcy nie jest już potrzebny numer konta, 
 • nadać PIN do karty lub go zmienić, zamówić nowy egzemplarz karty lub zastrzec posiadany,
 • złożyć wniosek np. o otwarcie lokaty.

Dodatkowe produkty 

Swoje konto dla młodych otwórz w banku, który oferuje nie tylko atrakcyjny ROR, lecz także daje Ci dostęp do innych produktów. Być może w przyszłości zechcesz wziąć kredyt na mieszkanie lub przyda Ci się karta kredytowa na niespodziewane wydatki? Wybór rachunku oprzyj również o bonusy, jakie możesz zyskać. Najlepsze konto osobiste umożliwi Ci przystąpienie do programów lojalnościowych, np.:

 • „Mastercard Bezcenne Chwile”,
 • „Visa Oferty”.

Pamiętaj, że szeroki katalog produktów to podstawa! 

Wybierz dogodną ofertę!

Jak widzisz, istnieje sporo czynników, na które należy zwrócić uwagę, szukając rachunku bankowego. Jeżeli chcesz podjąć dobrą decyzję, załóż konto dla młodych w Santander Bank Polska. Raz w miesiącu dokonaj jednej płatności BLIK-iem lub kartą i ciesz się darmowymi:

 • przelewami – zwykłymi i natychmiastowymi,
 • wypłatami z bankomatów,
 • płatnościami bezgotówkowymi.

Zyskasz także dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej. Wirtualna karta płatnicza pozwoli Ci płacić za zakupy telefonem. Wybierz solidne konto bankowe online – szybko i bez wychodzenia z domu.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....