wtorek, 5 grudnia, 2023
MEDIALipton zrywa współpracę reklamową z Kanałem Sportowym

Lipton zrywa współpracę reklamową z Kanałem Sportowym

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Lipton zrywa współpracę reklamową z Kanałem Sportowym

Marka herbaty Lipton, ogłosiła zakończenie swojego partnerstwa reklamowego z programem „KS Poranek”, emitowanym w Kanale Sportowym.

W oświadczeniu przekazanym portalowi CEO.com.pl marka podkreśliła: „Gdy decydowaliśmy się na podjęcie tej współpracy, chcieliśmy, by nasz produkt pojawiał się w porannych, pozytywnych rozmowach, czyli w kontekście dla nas naturalnym. Niestety w sytuacji pojawienia się treści niezgodnych z naszymi wartościami zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę”. Ta decyzja jest reakcją na kontrowersje dotyczące jednego z prowadzących programu – Macieja Dąbrowskiego.

Już w piątek wieczorem Lipton wydał oświadczenie, w którym stanowczo odciął się od osoby p. Dąbrowskiego i wszelkich zachowań, które mogą krzywdzić osoby niepełnoletnie. „Nie akceptujemy treści w jakiejkolwiek formie ośmieszających, zawstydzających czy agresywnych wobec osób niepełnoletnich. Tak jak sprzeciwiamy się każdej formie przemocy słownej czy fizycznej wobec kogokolwiek” – czytamy w oświadczeniu.

Decyzja Liptona pokazuje, jak ważne jest dla marek dbanie o swój wizerunek oraz jaką wagę przywiązują do wartości i standardów, jakie promują. Znane marki coraz częściej dbają nie tylko o to, gdzie umieszczają swoje reklamy, ale także z kim się kojarzą. Współczesne firmy chcą być postrzegane jako odpowiedzialne i etyczne, a każda kontrowersja może wpłynąć na ich reputację.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...