POLITYKAMarszałek Sejmu informuje o skazaniu posłów Kamińskiego i Wąsika oraz planowanych procedurach...

Marszałek Sejmu informuje o skazaniu posłów Kamińskiego i Wąsika oraz planowanych procedurach prawnych

Marszałek Sejmu informuje o skazaniu posłów Kamińskiego i Wąsika oraz planowanych procedurach prawnych

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, poinformował dziś podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej o otrzymaniu pisma od Ministra Sprawiedliwości, informującego o wyroku skazującym wydanym przez sąd w Warszawie wobec posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Dokument ten jest obecnie analizowany przez służby prawne Sejmu, a po zakończeniu analizy, co wydaje się nieuniknione, zostanie wydane postanowienie o wygaszeniu mandatów obu posłów.

Marszałek Hołownia podkreślił, że mamy tu do czynienia z sytuacją precedensową, która ma miejsce po raz pierwszy w obecnej kadencji Sejmu. W związku z tym konieczne jest zapewnienie, że wszystkie działania są zgodne z prawem i przestrzegają formalności proceduralnych.

Warto dodać, że postanowienie, kiedy zostanie wydane, będzie mogło być zaskarżone do Sądu Najwyższego. Marszałek Sejmu planuje wystosować wezwanie do obu posłów, aby do czasu zakończenia procedury odwoławczej powstrzymali się od wykonywania mandatu, oczekując na rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego, jeśli taka procedura odwoławcza zostanie wszczęta przez samych zainteresowanych.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...