GIEŁDA I INWESTYCJEMichael / Ström Dom Maklerski S.A. rozszerzył działalność o platformę MS Fund...

Michael / Ström Dom Maklerski S.A. rozszerzył działalność o platformę MS Fund Online oraz usługę Asset Management

Michael / Ström Dom Maklerski S.A. rozszerzył działalność o platformę MS Fund Online oraz usługę Asset Management

Dom Maklerski udostępnił swoim klientom nowe możliwości budowania strategii inwestycyjnych. Pierwszą z nich jest platforma MS Fund Online, za pośrednictwem której mogą oni nabyć instrumenty finansowe (certyfikaty i jednostki uczestnictwa) funduszy inwestycyjnych. Już dzisiaj dostępnych jest blisko 700 funduszy polskich i zagranicznych, co pozwala klientom budować portfele inwestycyjne oparte na wielowymiarowej dywersyfikacji. Drugim rozwiązaniem jest asset management, usługa skierowana do klientów chcących powierzyć swoje nadwyżki finansowe ekspertom z wieloletnim doświadczeniem.

Michael / Ström Dom Maklerski specjalizuje się w emisjach obligacji. Dla przedsiębiorców są one źródłem atrakcyjnego i elastycznego finansowania projektów. Dla inwestorów to dostęp do starannie wyselekcjonowanych emisji obligacji przedsiębiorstw, które dzięki atrakcyjnym poziomom oprocentowania, szerokiej dywersyfikacji emitentów oraz często silnym i precyzyjnie określonym zabezpieczeniom, wspierają w budowie efektywnych portfeli o większej stabilności i powtarzalności w zakresie stóp zwrotu. Aby poszerzyć klientom dostęp do kolejnych instrumentów i zwiększyć możliwości inwestycyjne, Dom Maklerski uruchomił platformę MS Fund Online.

Odpowiednia dywersyfikacja to jeden z najbardziej istotnych elementów budowy portfeli inwestycyjnych, dlatego uruchomiliśmy tę platformę. Dzięki niej klienci mają dostęp do blisko 700 funduszy, a ich liczba będzie stale zwiększana. Tak duża skala pozwala na inwestowanie, zarówno na polskim rynku, jak i globalnym, w różnego rodzaju instrumenty, np. akcje, obligacje czy surowce. Z tygodnia na tydzień od uruchomienia MS Fund Online widzimy rosnące zainteresowanie wśród naszych klientów – mówi Tomasz Miłkoś, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Inwestycyjnych w Michael / Ström Dom Maklerski.

Platforma dla klientów Domu Maklerskiego jest darmowa. Wystarczy, że zaloguje się on do podstawowego systemu maklerskiego i automatycznie będzie też mógł korzystać z MS Fund Online.

Asset management już od 250 tys. zł

Platforma daje duże możliwości inwestorom, którzy zamierzają samodzielnie budować zdywersyfikowany portfel inwestycyjny w oparciu o różne instrumenty i branże w Polsce oraz zagranicą. Z kolei dla osób, które chciałby zwiększać swój kapitał, ale z różnych przyczyn nie chcą tego robić samodzielnie, ponieważ np. nie mają na to wystarczająco czasu bądź odpowiedniej wiedzy, Michael / Ström Dom Maklerski uruchomił usługę asset management. W jej ramach klienci mogą powierzyć decyzje inwestycyjne ekspertom z wieloletnim doświadczeniem. Budowanie portfela inwestycyjnego odbywa się wtedy zgodnie z ustalonym podejściem.

Inwestując już od 250 tys. zł klienci mogą wybrać jedną z pięciu strategii modelowych (konserwatywną, dłużną, dochodową, zrównoważoną lub agresywną), które różnią się stopniem ryzyka i oczekiwaną stopą zwrotu. Oferowanymi w tych modelach strategiami zarządza Tomasz Wronka, który posiada blisko 20-letnie doświadczenie zdobyte na rynku finansowym.

Klienci mają również możliwość inwestowania w ramach strategii indywidualnej, dopasowanej do konkretnych oczekiwań. Za usługę w ramach tego modelu odpowiedzialny jest Jakub Krawczyk, a kwota wymaganego kapitału zaczyna się od 5 mln zł.

Inwestowanie i pomnażanie swojego kapitału wymaga ciągłych analiz i często sporej wiedzy, zwłaszcza w czasach, kiedy dynamika zmian na rynku jest bardzo duża. Wiele osób stoi przed dylematem, w co zainwestować, aby zachować odpowiedni balans pomiędzy bezpieczeństwem a zadowalającym zyskiem. Akcje, obligacje, a może po prostu lokata terminowa. Brak decyzji to często stanie w miejscu, które w związku z wysoką inflacją powoduje realne straty na naszym kapitale. Dlatego postanowiliśmy uruchomić usługę asset management, w ramach której za budowę portfeli czy strategii inwestycyjnych odpowiada zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem. Nasi klienci mogą wybierać jedną ze strategii modelowych już od 250 tys. zł. Z miesiąca na miesiąc usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem – podkreśla Michał Ząbczyński, Prezes Zarządu Michael / Ström Dom Maklerski.

Koszty usługi asset management zależą od przyjętej strategii inwestycyjnej, na które składają się: wynagrodzenie za zarządzenie aktywami, zaczynające się od 0,5 proc. oraz opłata za wyniki (success fee). Co ważne, opłaty związane z usługą zarządzania nie przekraczają kosztów ponoszonych przez inwestorów, którzy zdecydowaliby się samodzielnie nabyć jednostki bądź tytuły uczestnictwa funduszy w danej kategorii ryzyka.  W ramach asset management część opłat – pobieranych przez fundusze za zarządzanie – zwracana jest w formie świadczenia zwrotnego do portfeli klientów.

Dom Maklerski konsekwentnie rozbudowuje swoją ofertę inwestycyjną na polskim rynku. Na początku kwietnia br. spółka uruchomiła fundusz zamknięty M/S Obligacji Dużych Spółek FIZ, który ma się skupić na obligacjach największych polskich spółek. Nowy funduszu to uzupełnienie oferty Michael / Ström Obligacji Korporacyjnych FIZ, skoncentrowanego na obligacjach średnich podmiotów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...