TRANSPORT I LOGISTYKAMonitoring GPS pojazdów. Ile kosztuje monitoring paliwa?

Monitoring GPS pojazdów. Ile kosztuje monitoring paliwa?

-

Monitoring paliwa pozwala oszczędzać pieniądze. Być może masz ogromną firmę transportową o zasięgu międzynarodowym. Może prowadzisz niewielkie przedsiębiorstwo obsługujące lokalny rynek. Niezależnie od tego, pojazdy są podstawą Twojego biznesu i zarabiają na siebie tylko wtedy, kiedy są w trasie.

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Monitoring GPS pojazdów. Ile kosztuje monitoring paliwa?

Monitorowanie floty to spadek zużycia paliwa nawet o 30%.

Jakie są miesięczne koszty eksploatacji Twoich pojazdów? Wyobraź sobie, co zrobisz, jeśli w kolejnym okresie rozliczeniowym wydasz na nie o 30% mniej.

Przedsiębiorstwa, które zainwestowały w monitoring floty, obserwują zwykle oszczędności rzędu 5 do 25% dotychczasowych kosztów. Twoje zyski będą jednak zależały od wprawy, z jaką będziesz posługiwać się swoim nowym narzędziem. Oznacza to, że im więcej funkcji wykorzystasz, tym bardziej zyskasz na całym przedsięwzięciu.

System monitoringu pozwala śledzić pracę pojazdów służbowych. Generuje raporty na potrzeby eco-drivingu. Analizując je, będziesz w stanie określić, kiedy doszło do większego spalania. Dowiesz się także, jakie zachowania temu towarzyszyły. Bazując na wskazaniach monitoringu paliwa możesz zmniejszyć zużycie, wydając swoim kierowcom odpowiednie zalecenia. Następnie sprawdzisz, czy Twoi pracownicy się do nich stosują.

Co ważne, system wykrywa też wszystkie nieprawidłowości w pracy pojazdu. Pozwala wyłapywać nawet drobne usterki. Dzięki temu można zmniejszyć koszty napraw, które również stanowią ważną pozycję w budżecie firmy transportowej.

Szukasz oszczędności? Sprawdź, od czego zależy cena monitoringu floty pojazdów.

Jeśli chcesz kupić dobry monitoring paliwa, na pewno szukasz najlepszej oferty. Cały problem w tym, że dostawcy systemów do monitorowania floty zwykle nie pokazują takich informacji. Jak w takim wypadku ocenić koszt inwestycji, chociażby w przybliżeniu? 

Ostateczna cena będzie zależała od kilku czynników. Każdy dostawca oferuje różne pakiety oprogramowania. Warto wybrać spośród nich taki, który będzie zawierać rozwiązania dedykowane dla Twojej firmy. W dzisiejszych czasach dostosowanie systemu do użytkownika nie jest problemem. Dlatego porozmawiaj z dystrybutorem o swoich kłopotach i zapytaj, co może Ci zaproponować. 

Na cenę wpływa także marka i model pojazdu oraz rok jego produkcji. Dla przykładu szyna CAN, do której podpina się monitoring floty, stała się standardem dopiero w 2002 roku. W starszych autach trzeba będzie zastosować rozwiązania, które nie wymagają jej obecności.

Ostatnim czynnikiem kształtującym cenę jest rodzaj współpracy z dostawcą.

Jesteś ciekaw, jakie są koszty zakupu i utrzymania programu do monitoringu GPS pojazdów?

Zakup sondy paliwowej to koszt rzędu 500 zł netto. Montaż i kalibracja muszą być w tym przypadku przeprowadzone przez specjalistów. Dobrze umiejscowiona sonda wskazuje poziom nieco bardziej dokładnie, niż moduły podpinane do szyny CAN. Nie dostarcza jednak żadnych innych informacji.

Profesjonalne moduły do monitoringu pojazdów są sprzedawane w formie abonamentowej. Zazwyczaj na początku trzeba dokonać niewielkiej inwestycji. Najprostszy abonament można mieć wtedy już za 35 zł netto miesięcznie. Można także ominąć wpłatę początkową. W takim wypadku abonament wzrośnie o kilka do kilkunastu złotych. 

Monitoring pojazdów wyposażony w lokalizator pozwala zarządzać flotą skuteczniej.

Pojazd ciężarowy z lokalizacją może korzystać ze świetnej nawigacji. Prócz tego można go łatwo ochronić przed kradzieżą. Jednak prawdziwą siłą systemów do zarządzania flotą są pieniądze, które można dzięki nim oszczędzić. Nie wahaj się. Prowadzenie firmy wymaga inwestycji. A zakup modułów do śledzenia pojazdów to inwestycja, która szybko się zwraca.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...