BIZNESNajszybciej rozwijające się spółki technologiczne - ranking Deloitte EMEA Fast 500

Najszybciej rozwijające się spółki technologiczne – ranking Deloitte EMEA Fast 500

Najszybciej rozwijające się spółki technologiczne – ranking Deloitte EMEA Fast 500

Po kilkuletniej przerwie powrócił ranking Deloitte EMEA Fast 500. Zestawienie wyróżnia najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W tym roku pierwsze miejsce zajął fiński producent gier komputerowych Metacore Games Oy. Spośród polskich firm najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo. Tymczasem od 1 czerwca trwa jubileuszowa 25. edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Do programu mogą zgłaszać się najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy technologiczne z dziewiętnastu państw Europy Środkowej.

Deloitte EMEA Fast 500 to branżowe zestawienie, które identyfikuje i wyróżnia liderów technologicznych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ranking obejmuje najszybciej rozwijające się firmy zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2019- 2022.

Tegoroczny ranking został zdominowany przez producentów oprogramowania, którzy zajęli aż 235 pozycji w zestawieniu, co odpowiada 47 proc. wszystkich firm. Z kolei największe średnie wskaźniki procentowego wzrostu odnotowały firmy z branży mediów i rozrywki (3 225 proc.) oraz fintechy (3 202 proc.). Najwyższą pozycję w rankingu zajął fiński producent gier komputerowych, Metacore Games Oy. Firma zanotowała imponujący wzrost na poziomie 89 319 proc. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć firm z Wielkiej Brytanii.

W rankingu znalazły się firmy reprezentujące zróżnicowane branże powiązane z obszarem high-tech – komunikację, fintech, produkcję sprzętu komputerowego, opiekę zdrowotną i nauki przyrodnicze, handel cyfrowy, technologie środowiskowe, energetyczne, media i rozrywkę oraz oprogramowanie. Średni procentowy wzrost przychodów uwzględnionych firm wyniósł aż 1 931 proc.

Ranking EMEA Fast 500 jest barometrem innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Zestawienie pokazuje, jak zróżnicowany i dynamiczny jest sektor technologiczny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Firmy, które znajdują się na liście, nie tylko osiągnęły imponujące wyniki finansowe, ale także przesuwają granice możliwości technologicznych w swoich branżach – mówi Michał Przybylski, dyrektor w dziale doradztwa finansowego, lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE w Polsce.

Polacy z potencjałem

Spośród polskich firm największy sukces osiągnął dostawca usług płatności odroczonych PayPo, który uplasował się na 48. pozycji w rankingu. Wśród stu najszybciej rozwijających się organizacji znalazły się również firma software’owa Worksmile, producent mebli noo.ma oraz Bin-e, producent inteligentnych urządzeń na odpady. W całym zestawieniu uplasowało się 37 polskich firm, w tym aż 25 producentów oprogramowania oraz czterej producenci sprzętu, trzy firmy związane z opieką zdrowotną, dwa fintechy, dwie firmy z branży mediów i rozrywki oraz jeden producent technologii środowiskowych.

Obecność w zestawieniu 37 polskich przedsiębiorstw, z dominującą grupą producentów oprogramowania, świadczy o ogromnym potencjale polskiego sektora technologicznego. Każda z firm wnosi unikalną wartość i przyczynia się do globalnego rozwoju technologii. Ranking pokazuje, że polski rynek jest gotowy konkurować na najwyższym poziomie – mówi Michał Przybylski.

Oto tabela polskich firm z listy EMEA Fast 500 2023:

Numer w rankingu Nazwa firmy Sektor
48 PayPo Sp. z o.o. Fintech
56 Worksmile Software
70 NOOMA SP. Z O.O. Hardware
100 Bine sp. z o.o. Environmental Technology
103 Apzumi sp. z o.o. Healthcare & Life Sciences
107 Giganci Programowania Sp. z o.o. Media & Entertainment
143 Addepto Software
153 Link Group sp. z o.o. Software
172 MIM Solutions Software
190 DAC.digital Software
191 SiDLY Sp. z o.o. Healthcare & Life Sciences
236 Blazity Software
241 Escola S.A. Software
244 Scanye Sp. z o. o. Software
250 PySENSE Hardware
273 LiveKid Sp. z o.o. Software
281 Robotec.ai Software
285 Appsilon Sp. z o.o. Software
288 Applover Sp. z o.o. Software
315 PhotoAiD S.A. Software
323 CLORCE SOLUTIONS SP. Z O.O. Software
327 3D Estate Sp. z o.o. Software
332 Bejamas Group Sp. z o.o. Software
352 TIDIO Software
393 Plum Research S.A. Media & Entertainment
399 Rite NRG Software
408 Telmedicin Sp. zo.o. Healthcare & Life Sciences
418 LEANCODE SP. Z O. O. Software
431 BLIK Fintech
434 No Fluff Jobs Sp. z o.o. Software
449 Callstack Software
451 Midero S.A. Software
463 Photon Entertainment sp z o o Hardware
479 Inwedo Software
493 INNOKREA sp. z o.o. Software

Dane zostały pobrane z raportu EMEA Fast 500 2023​​

Pełne zestawienie Deloitte EMEA Fast 500 jest dostępne tutaj.

Jubileuszowa edycja Fast 50 wystartowała

1 czerwca rozpoczęła się jubileuszowa, 25. Edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Do programu mogą zgłaszać się istniejące od co najmniej czterech lat najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy technologiczne z dziewiętnastu państw Europy Środkowej. Oprócz kategorii głównej przewidziano także wyróżnienia dla podmiotów działających krócej (założonych po 2020; kategoria Companies to Watch) oraz przedsiębiorstw wyróżniających się w zakresie dbałości o korzystny wpływ na środowisko, biznes i społeczeństwo (kategoria Impact Stars). Po raz trzeci regionalnym partnerem wydarzenia jest Google Cloud, we współpracy z którym w ramach kategorii CE Tech Rocketship! wyróżnione zostaną firmy tworzące unikalne, skalowalne rozwiązania technologiczne. Zgłoszenia zbierane są do 31 sierpnia, a uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbędzie się 14 listopada br.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...