NIERUCHOMOŚCINajwyższe biurowce w Polsce. „Wieżowce to nie tylko budynki, to symbol sukcesu...

Najwyższe biurowce w Polsce. „Wieżowce to nie tylko budynki, to symbol sukcesu i prestiżu”

Najwyższe biurowce w Polsce. „Wieżowce to nie tylko budynki, to symbol sukcesu i prestiżu”

Wieżowce stały się na całym świecie symbolem nowoczesnego miasta i biznesu. Z jednej strony są to spektakularne budynki, które przyciągają uwagę swoim wyglądem, a z drugiej oferują wiele korzyści dla firm szukających idealnego miejsca na swoje biura. Wieżowce to nie tylko budynki, to także symbol sukcesu, prestiżu i miejsca, w którym odbywają się najważniejsze transakcje biznesowe mówi Krzysztof Foks, Head of Research w REDD i finne. W raporcie REDD i finne.pl przedstawiamy listę najwyższych biurowców w Polsce oraz powody, dla których są tak popularne.

Wieżowce w Polsce. Jakie mają atuty?

Pierwszym z powodów, dla którego wieżowce są tak atrakcyjne dla firm, jest prestiż. Wysoki budynek zawsze kojarzy się z wysokim statusem.

– Umieszczenie biura w wieżowcu może dać firmie pozytywny wizerunek, który wpłynie na jej postrzeganie w oczach klientów i partnerów biznesowych. Wieżowce to nie tylko budynki, to symbol sukcesu, prestiżu i miejsca, w którym odbywają się najważniejsze transakcje biznesowe. Dlatego chcą tam pojawiać się największe firmy w Polsce — mówi Krzysztof Foks, Head of Research w REDD i finne.

Kolejnym powodem, dla którego wieżowce są tak popularne wśród firm, jest ich lokalizacja. Większość wieżowców znajduje się w centrach biznesowych, gdzie koncentrują się główne siedziby firm, banki, centra handlowe, hotele i restauracje. Takie położenie ułatwia dostęp do usług, które są niezbędne w prowadzeniu biznesu, a także umożliwia łatwiejsze kontakty z innymi firmami, co może przynieść korzyści biznesowe.

– Wieżowce oferują spektakularne widoki i prestiżowe adresy, co czyni je nieodłącznym elementem krajobrazu wielu miast na całym świecie. Brak barier w postaci innych budynków nie tylko wpływa na piękny widok, ale również pozwala na lepsze doświetlenie powierzchni, co wraz z wysoką jakości oferowanej powierzchni, pozytywnie przekłada się na warunki pracy — dodaje Foks z REDD.

Warszawa. Stolica wieżowców

Najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej, jest Tower. Budynek mierzący aż 310 metrów wysokości, to wyjątkowa inwestycja na planie Warszawy. Prestiżowa lokalizacja przy ul. Chmielnej 69 czyni nieruchomość niezwykle atrakcyjną. Na dachu wieżowca, czyli na wysokości 230 metrów znajduje się ogólnodostępny taras widokowy. Spektakularne widoki na panoramę Warszawy i okolic będą też możliwie do podziwiania dla gości restauracji na 46. i 47. piętrze obiektu.

Jednym z najpopularniejszych dresów biurowych w Warszawie jest także kolejny na liście REDD/finne wieżowiec. Myhive Warsaw Spire A to prestiżowa nieruchomość przy Placu Europejskim 2 liczy 220m wysokości. Oferuje łącznie 59 000 mkw powierzchni rozmieszczonych na 47 piętrach. Nowoczesny wieżowiec razem z dwoma przyległymi budynkami na planie łuku tworzy wyjątkową kompozycję architektoniczną.

Także Wrocław może pochwalić się swoim prestiżowym wieżowcem. Sky Tower jest zdecydowanie najbardziej charakterystycznym budynkiem w stolicy Dolnego Śląska, widocznym z wielu odległych punktów w mieście. 212 metrów wysokości i 50 pięter. W inwestycji Sky Tower znaleźć można nie tylko nowoczesne powierzchnie biurowe ale także luksusowe apartamenty.Najwyższe biurowce w Polsce

W ocenie eksperta, wieżowce to nie tylko miejsca pracy, ale także centra biznesowe. To także symbole wyjątkowej pozycji w świecie biznesu. Są także ważnym elementem w rekrutacji najlepszych specjalistów.

– Wieżowce to doskonała opcja dla firm, które chcą zaoferować swoim pracownikom nowoczesne i stylowe miejsce pracy, które z kolei przyciągnie najlepszych pracowników — mówi Piotr Smagała, Managing Director & Co-Founder REDD.

W ocenie ekspertów wieżowce są jednym z najważniejszych symboli nowoczesnego miasta i jego ekonomicznego rozwoju. Są one również ważnym elementem składowym krajobrazu miejskiego, przyciągającym turystów z całego świata, także do Polski.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...