FIRMYPolmedi Group pozyskuje Aspironix Group jako partnera i inwestora, szykując się na...

Polmedi Group pozyskuje Aspironix Group jako partnera i inwestora, szykując się na międzynarodową ekspansję

Polmedi Group pozyskuje Aspironix Group jako partnera i inwestora, szykując się na międzynarodową ekspansję

Spółka Polmedi Group, w ramach bieżącej rundy inwestycyjnej, pozyskała nowego partnera, tj. Aspironix Group. To uznany na rynku międzynarodowym dostawca produktów i usług medycznych. Finansowanie jest na poziomie kilkuset tysięcy euro. Dzięki temu partnerstwu spółka zyska dostęp do globalnej dystrybucji towarów, sieci kontaktów i wsparcie sprzedaży, co pozwoli jej dużo szybciej się rozwijać. Głównym celem krótkoterminowym ww. współpracy jest rozpowszechnienie systemu iWound w Polsce. Dalsze plany dotyczą ekspansji zagranicznej. Najważniejsze obszary inwestycji obejmują rozwinięcie zespołu. Do tego Polmedi Group informuje, że chce zamknąć obecną rundę inwestycyjną przy wycenie nie mniejszej niż 8 mln euro. Do końca roku zamierza zebrać do 2 mln euro.

Spółka technologiczna Polmedi Group pozyskała pierwszego inwestora w obecnej rundzie inwestycyjnej, w której zbiera środki na rozwój urządzeń do leczenia ran i systemu telemedycznego iWound. Nowy podmiot na rynku, powstały z połączenia WARMIE i Polmedi, w krótkim czasie zdobył zaufanie firmy Aspironix Group. To międzynarodowy dostawca produktów i usług medycznych, w tym z zakresu leczenia ran przewlekłych oraz pooperacyjnych, a także medycyny estetycznej. Inwestor zadeklarował wsparcie do kilkuset tysięcy euro.

– Pierwszą transzę w wysokości 100 tys. euro już otrzymaliśmy. Ponadto Aspironix Group aktywnie wykorzystuje swoją sieć kontaktów do zabezpieczenia pozostałego finansowania. Pozyskaliśmy międzynarodowego inwestora branżowego, wyspecjalizowanego w obszarze, w którym działamy. Dzięki temu mamy również dostęp do globalnej dystrybucji towarów, sieci kontaktów oraz wsparcie w całym procesie sprzedaży – mówi Piotr Piątek, jeden z członków zarządu Polmedi Group.

Kolejne środki na rozwój inwestycji będą pozyskiwane we współpracy z Aspironix Group. To daje gwarancję właściwego rozwoju firmy i dystrybucji produktów Polmedi Group na rynku międzynarodowym. Finansowanie będzie uruchamiane wraz z postępem prac nad urządzeniem do leczenia ran i aplikacji telemedycznej iWound.

– Nasze rozwiązania są kosztochłonne. W tym roku liczymy na zebranie ok. 2 mln euro, które wykorzystamy na dokończenie rozpoczętych prac. I jest duża szansa na to, że wkrótce pozyskamy resztę brakujących środków. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z nowymi partnerami. Chcemy zamknąć obecną rundę inwestycyjną przy wycenie nie mniejszej niż 8 mln euro – dodaje Piątek.

Głównym celem krótkoterminowym we współpracy z Aspironix Group jest zwiększenie liczby użytkowników systemu telemedycznego iWound. To znajdzie odzwierciedlenie w finansach spółki. W długoterminowej perspektywie planowana jest ekspansja na rynki zagraniczne. Tu kluczowe będzie wsparcie, funkcjonującego od 2011 roku, międzynarodowego dystrybutora sprzętu medycznego. Aspironix swoimi działaniami obejmuje Czechy, Słowację i Polskę, a poprzez swoich partnerów – także inne kraje.

– Przychody Grupy Aspironix zbliżają się do 20 milionów euro. Wierzymy w innowacyjny i tworzący wartość charakter startupów, dlatego w nie inwestujemy. Zespół Polmedi Group wykazał się jasnym kierunkiem strategicznym i solidnym modelem biznesowym, który jest zgodny z naszą filozofią inwestycyjną. Obiecujące wyniki kliniczne i skalowalne podejście biznesowe dają potencjał do znaczącego wpływu i wzrostu Polmedi Group – komentuje Jiri Pavlicek, CEO Aspironix Group.

Zanim inwestor podjął decyzję, przez dłuższy czas obserwował rozwój polskiej spółki i był pod wrażeniem jej prac. W ocenie Marcina Cieślaka, drugiego z członków zarządu Polmedi Group, wieloletnie doświadczenie zespołu, gotowość do ekspansji na rynki zagraniczne, dojrzały i przetestowany produkt to główne czynniki, jakie mogły zadecydować o podjęciu współpracy pomiędzy firmami.

– Krótkoterminowo spodziewamy się rozszerzenia obecności na rynku i ulepszenia oferty produktowej Polmedi Group. W dłuższej perspektywie oczekujemy, że polska firma stanie się europejskim liderem w dziedzinie leczenia ran, napędzając innowacje. Wiąże się to ze zwiększeniem zasięgu i dywersyfikacją linii produktów – wyjaśnia CEO Aspironix Group.

Pozyskane środki zostaną przede wszystkim wykorzystane na powiększenie zespołu. – Obecnie prowadzimy rekrutację na pięć stanowisk w trzech obszarach, tj. IT, sprzedaży i obsługi klienta. Proces rekrutacyjny chcemy zakończyć w maju br. Na obecnym etapie łącznie planujemy powiększyć zespół do ok. 15  osób – informuje Marcin Cieślak.

Grupa Aspironix jest otwarta na możliwość rozszerzenia współpracy poprzez dodatkowe transze środków. Chcąc rozpocząć dyskusję na ten temat, polska firma musiałaby wykazać znaczące postępy w realizacji początkowych celów, w tym zrównoważony wzrost, innowacje w rozwoju produktów i pozytywny wpływ na wyniki opieki zdrowotnej. Ponadto niezbędny byłby jasny plan strategiczny dotyczący skalowania rozwiązań i wchodzenia na nowe rynki.

– Warunki wszelkich dalszych inwestycji zostaną ocenione dla zapewnienia obopólnych korzyści. Decyzja o tym będzie oparta na wynikach Polmedi Group w stosunku do ustalonych celów, dalszej zgodności z naszą wizją strategiczną oraz potencjale tworzenia dodatkowej wartości w ekosystemie opieki zdrowotnej – podsumowuje Jiri Pavlicek z Aspironix Group.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...