BEZPIECZEŃSTWOPolska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

Polska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

Polska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

We wtorkowe popołudnie polskie władze oficjalnie ogłosiły, że przywracają kontrole na granicy z Republiką Słowacji. Decyzja ta nawiązuje do zwiększonego ruchu migrantów w regionie.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Tomasza Pragę, Komendanta Głównego Straży Granicznej, kontrole na granicy będą odnawiane co 20 dni i mogą trwać maksymalnie przez okres dwóch miesięcy. Zmiany zaczną obowiązywać już w najbliższą noc, dokładnie o północy z wtorku na środę.

Komendant Praga podał również listę jedenastu punktów, w których można będzie przekroczyć granicę. Miejsca te znajdują się w województwach podkarpackim, małopolskim oraz śląskim.

Niepokojące dane wskazują na rosnący ruch migrantów na tzw. „szlaku bałkańskim”, który prowadzi przez Słowację i Polskę na zachód Europy. W bieżącym roku Słowacja potwierdziła zatrzymanie ponad 23 tys. migrantów. Dla porównania, w samym wrześniu zanotowano prawie 900 osób.

Decyzji Polski przyklasnęła Republika Czeska, która także postanowiła wprowadzić tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją – jak podał minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Dodatkowo, wsparcia Straży Granicznej na granicy ze Słowacją udzieli Wojsko Polskie. Żołnierze będą mieli pełne uprawnienia, takie jak Straż Graniczna, do przeprowadzania kontroli. Zarówno żołnierze wojsk operacyjnych, obrony terytorialnej, jak i wojsk inżynieryjnych zostaną skierowani na granicę – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...