wtorek, 5 grudnia, 2023
BEZPIECZEŃSTWOPolska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

Polska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Polska wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją

We wtorkowe popołudnie polskie władze oficjalnie ogłosiły, że przywracają kontrole na granicy z Republiką Słowacji. Decyzja ta nawiązuje do zwiększonego ruchu migrantów w regionie.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Tomasza Pragę, Komendanta Głównego Straży Granicznej, kontrole na granicy będą odnawiane co 20 dni i mogą trwać maksymalnie przez okres dwóch miesięcy. Zmiany zaczną obowiązywać już w najbliższą noc, dokładnie o północy z wtorku na środę.

Komendant Praga podał również listę jedenastu punktów, w których można będzie przekroczyć granicę. Miejsca te znajdują się w województwach podkarpackim, małopolskim oraz śląskim.

Niepokojące dane wskazują na rosnący ruch migrantów na tzw. „szlaku bałkańskim”, który prowadzi przez Słowację i Polskę na zachód Europy. W bieżącym roku Słowacja potwierdziła zatrzymanie ponad 23 tys. migrantów. Dla porównania, w samym wrześniu zanotowano prawie 900 osób.

Decyzji Polski przyklasnęła Republika Czeska, która także postanowiła wprowadzić tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją – jak podał minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Dodatkowo, wsparcia Straży Granicznej na granicy ze Słowacją udzieli Wojsko Polskie. Żołnierze będą mieli pełne uprawnienia, takie jak Straż Graniczna, do przeprowadzania kontroli. Zarówno żołnierze wojsk operacyjnych, obrony terytorialnej, jak i wojsk inżynieryjnych zostaną skierowani na granicę – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...