FIRMYPolski B-Act już pracuje nad odbudową Ukrainy

Polski B-Act już pracuje nad odbudową Ukrainy

Polski B-Act już pracuje nad odbudową Ukrainy

B-act, inżynieryjna firma, specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, rozszerza portfolio projektów realizowanych w Ukrainie. Największym są prace przy strategicznym moście na Dniestrze łączącym Ukrainę i Mołdawię. Spółka również negocjuje kolejne kontrakty. W 2022 r. rynek ukraiński stanowił ok. 20 proc. całości przychodów wygenerowanych przez B-Act. W celu przyspieszenia rozwoju firma rozważa wejście na NewConnect w 2024 r.

B-Act jest obecny na rynku ukraińskim już od kilku lat. Spółka jeszcze przed inwazją Rosji podpisała kilkanaście kontraktów, w tym m.in. na nadzór nad przygotowaniami do budowy transgranicznego mostu drogowego Jampol-Koseuts na Dniestrze, łączący Ukrainę z Mołdawią. Wartość umowy wynosi ok. 2 mln EUR.

Ukraina jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, na którym przez ostatnie kilka lat zdobyliśmy duże doświadczenie i posiadamy biuro w Kijowie. W 2021 r. byliśmy na drugim miejscu w rankingu firm, zajmujących się nadzorem technicznym na ukraińskich drogach. Wojna w tym kraju wstrzymała wiele prac, jednak już od kilku miesięcy sukcesywnie są one wznawiane. Odbudowa Ukrainy została rozpoczęta, a my bierzemy w niej czynny udział. Wszystkich, którzy myślą o działalności na ukraińskim rynku po zakończeniu wojny zachęcamy już teraz do rozpoczęcia prac przygotowawczych. Widoczna jest duża aktywność na tym rynku kapitału z Norwegii oraz Japonii – komentuje Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act.

Spółka w 2022 r. osiągnęła ponad 13,8 mln PLN przychodów, co w porównaniu z 2019 r., kiedy wyniosły 4,7 mln PLN, oznacza blisko trzykrotny wzrost. Ukraina jest drugim co do wielkości rynkiem, a wygenerowane na nim przychody stanowią ok. 20 proc. całości. B-Act prowadzi swoją działalność głównie w Europie, ale również realizuje projekty w Brazylii czy na Bliskim Wschodzie, m.in. biorąc udział przy budowie stadionu na mundial w Katarze. Największa część przychodów pochodzi z kontraktów realizowanych na polskim rynku.

Oprócz ukraińskiego rynku zajmujemy solidną pozycję w Polsce. Oprócz nadzorów budowlanych naszą specjalizacją jest rozwiązywanie sporów budowlanych. To bardzo ciekawy obszar, gdyż dotyczy niemal każdej większej inwestycji, a jednocześnie wymaga wyspecjalizowanej wiedzy i branżowego doświadczenia. Dzięki połączeniu kompetencji inżynieryjnych, prawnych i finansowych jesteśmy w stanie budować naszą przewagę konkurencyjną i realizować złożone projekty. Stale myślimy o dalszym rozwoju nie tylko w Polsce, ale również na kolejnych zagranicznych rynkach. Z tego powodu analizujemy możliwość pojawienia się na giełdzie w przyszłym roku – dodaje Adam Białachowski.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...