FIRMYPolski deeptech wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w EMEA

Polski deeptech wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w EMEA

Polski deeptech wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznych w EMEA

Notowany na NewConnect SYGNIS S.A. po raz kolejny został doceniony w przygotowanym przez niezależny zespół rankingu Deloitte wskazującym najszybciej rozwijające się firmy technologiczne. W rankingu EMEA Fast 500 producent deeptechowego hardware’u uplasował się w top 15 spółek z Polski i jest jedną z jedynie czterech polskich spółek hardware’owych sklasyfikowanych w rankingu.

Deloitte EMEA Fast 500 to branżowe zestawienie, które identyfikuje i wyróżnia liderów technologicznych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ranking obejmuje najszybciej rozwijające się firmy zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2019 – 2022. W zestawieniu znalazło się 37 polskich firm, w tym 25 producentów oprogramowania, 4 producenci sprzętu, 3 medtechy, 2 fintechy, 2 firmy z branży mediów i rozrywki oraz producent technologii środowiskowych.

Obecność w gronie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w rankingu opracowanym przez niezależnych ekspertów potwierdza jak wiele pracy wykonaliśmy i jak solidne fundamenty zbudowaliśmy w naszej firmie. Po pełnym wyzwań 2023 roku konsekwentnie realizujemy naszą strategię, koncentrując się na rozwoju i sprzedaży produktów własnych, a jednocześnie pracujemy nad nowymi technologiami, które pozwolą nam osiągnąć status jednej z wiodących firm w obszarze technologii przyrostowych dla przemysłu – wskazuje Andrzej Burgs, prezes Zarządu SYGNIS S.A.

W 2024 roku SYGNIS koncentruje się na rozwoju urządzeń z flagowej linii DIW (Direct Ink Writing) i zwiększeniu ich sprzedaży, m.in. poprzez wejście do sektora przemysłowego oraz rozbudowę międzynarodowej sieci dystrybutorów. W pierwszych 5 miesiącach tego roku SYGNIS utworzył sieć dystrybucyjną obejmującą 8 rynków, t.j. USA, Wielką Brytanię, Indie, Hiszpanię, Czechy, Włochy, Izrael i Singapur. Poza zwiększeniem sprzedaży urządzeń F-NIS SYGNIS planuje w tym roku m.in. rozwijać technologię DEPO – autorską technologię druku z węgla szklistego. DEPO uzyskała już certyfikat walidacji technologii w ramach Inicjatywy 3W, a obecnie jest rozwijana w ramach międzynarodowego programu The Advanced Materials Competition (AdMaCom). Organizuje go Innovation Network for Advanced Materials, której członkami są m.in. wiodące spółki technologiczne takie jak np. Bosch, Sony, CarbonX czy Inuru.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...