FIRMYPatrick Zammit nowym CEO TD SYNNEX

Patrick Zammit nowym CEO TD SYNNEX

Patrick Zammit nowym CEO TD SYNNEX

TD SYNNEX (NYSE: SNX), ogłosił dzisiaj, że Patrick Zammit zostanie Chief Executive Officer, zastępując Richa Hume’a, który przechodzi na emeryturę po przełomowej kadencji na stanowisku CEO. Rich Hume pozostanie w zarządzie TD SYNNEX. Zmiana przywództwa zacznie obowiązywać 1 września.

„Pełnienie funkcji CEO TD SYNNEX było największym przywilejem w mojej karierze zawodowej. Jestem dumny z kultury, którą zbudowaliśmy, naszej koncentracji na partnerach i zaangażowania w dązeniu do doskonałości klientów, a także podejścia zorientowanego na cel, które przyjęliśmy w naszej działalności” – powiedział Rich Hume. „W dynamicznym i ciągle zmieniającym się krajobrazie technologicznym Patrick jest właściwym liderem, aby budować na tym fundamencie, kontynuując dostarczanie wartości naszym klientom i dostawcom w całym ekosystemie. Jestem przekonany, że pod jego kierownictwem TD SYNNEX osiągnie jeszcze wyższy poziom”.

Patrick Zammit, który od stycznia 2024 r. pełnił funkcję Chief Operating Officer firmy, wnosi bogate doświadczenie
i udokumentowane osiągnięcia w zakresie napędzania wzrostu i doskonałości operacyjnej. Odegrał on kluczową rolę w koordynowaniu strategii biznesowej firmy, napędzaniu rentownego wzrostu i przyspieszaniu wdrażania nowych, szybko rozwijających się technologii na całym świecie. Kierował regionem europejskim od 2017 roku, po przejęciu Avnet Technology Solutions przez Tech Data. W 2021 roku jego rola została rozszerzona o obowiązki
w regionie APJ. Praca Patricka Zammita w Avnet, która rozpoczęła się w 1993 roku, obejmowała różne stanowiska kierownicze, a jej zwieńczeniem było stanowisko Global President dywizji Technology Solutions, gdzie zasiadał w zarządzie. Wcześniejsze role Patricka Zammita w Avnet obejmowały stanowisko President of EMEA Electronic Marketing i europejskiego CFO.

„Jestem zaszczycony, że mogę zastąpić Richa i poprowadzić TD SYNNEX do kolejnego rozdziału. Z niecierpliwością czekam na możliwość budowania na silnych fundamentach, które stworzyliśmy i kontynbuowania naszej strategii oraz planu działania w zakresie cyfryzacji, aby mieć pewność, że stale dostarczamy największą wartość naszym współpracownikom, partnerom, dostawcom i akcjonariuszom” – powiedział Patrick Zammit. „Rich był i jest wybitnym liderem i nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nim w roli członka naszego zarządu”.

Rich Hume dołączył do ówczesnej firmy Tech Data w 2016 roku jako COO, a w 2018 roku objął stanowisko CEO. Podczas swojej kadencji pomógł przeprowadzić firmę przez okres znacznego wzrostu i transformacji, w tym przejęcie Avnet TS, przejęcie firmy na własność prywatną we współpracy z Apollo Asset Management oraz udaną fuzję Tech Data i SYNNEX.

Pod jego kierownictwem TD SYNNEX przyjął kulturę przywództwa służebnego, koncentrując się na wzmacnianiu pozycji pracowników, wspieraniu środowiska inkluzywnego i budowaniu firmy, której cel wykracza poza sukces finansowy.

Zarząd wyraził głęboką wdzięczność Richowi Hume’owi za jego przywództwo i wkład w TD SYNNEX oraz składa mu najlepsze życzenia przy okazji przejścia na emeryturę.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Richowi za jego przywództwo. Jego wkład odegrał kluczową rolę w kształtowaniu trajektorii firmy i nie możemy się doczekac jego dalszych wskazówek w nowej roli w zarządzie” – powiedziała Ann Vezina, Chair of The Board. „Pod kierownictwem Patricka, TD SYNNEX będzie nadal się rozwijać i wyznaczać nowe standardy w branży. Jego wizja doskonale wpisuje się w nasze podstawowe wartości i cele strategiczne, zapewniając płynną kontynuację innowacyjnych podstaw, który zbudował Rich”.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...