FIRMYSameh Rafla nowym Dyrektorem Generalnym Takeda Pharma w Polsce

Sameh Rafla nowym Dyrektorem Generalnym Takeda Pharma w Polsce

Sameh Rafla nowym Dyrektorem Generalnym Takeda Pharma w Polsce

Takeda Pharma sp. z o.o. w Polsce powołała Sameha Raflę na stanowisko Dyrektora Generalnego. Sameh Rafla wnosi do organizacji wszechstronne międzynarodowe doświadczenie w zakresie budowania zespołu oraz określania celów i kierunków działania skoncentrowanych na potrzebach pacjentów. Przed dołączeniem do polskiego zespołu kierował franczyzą transplantacyjną Takeda Europe and Canada (EUCAN), gdzie był odpowiedzialny za wejście firmy w obszar transplantacji.

W swoim bogatym dorobku zawodowym, Sameh Rafla zarządzał portfolio produktów Takeda w obszarze EUCAN Rare Metabolic Diseases i Rare Immunology, na poziomie globalnym odpowiadał za wprowadzanie i rozwój nowych produktów jako Global Head of New Products. Zanim związał się z firmą Takeda, pełnił funkcje Dyrektora Jednostki Biznesowej w Nestlé oraz Dyrektora Generalnego odpowiedzialnego za cztery rynki w firmie Galderma.

Adam Zaeske, Dyrektor Takeda na Europę Środkową, Południową i Wschodnią, podkreśla: – Sameh jest doświadczonym liderem w opracowywaniu i wdrażaniu skutecznych strategii rozwoju na konkurencyjnych rynkach. Cieszymy się, że możemy powitać Sameha Raflę w zespole Takeda w Polsce, zapewniając dalszy rozwój organizacji oraz nieprzerwany dostęp pacjentów do naszych innowacyjnych terapii.

– Jestem zaszczycony, możliwością dołączenia do Takeda w Polsce i cieszę się z możliwości kontynuowania sukcesu zespołu – powiedział Sameh Rafla i wyraził uznanie dla polskiego zespołu za odwagę i otwartość we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, powołując się m.in. na projekt realizowany we współpracy z Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) w wybranych placówkach służby zdrowia w Polsce. Projekt wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji (AI) do szybszego diagnozowania chorób rzadkich.

Jako innowacyjna globalna firma biotechnologiczna rozumiemy naszą rolę szeroko, nie tylko jako twórcy i dostawcy zmieniających życie leków, ale także całego innowacyjnego ekosystemu, który zapewnia rozwiązania odpowiadające na potrzeby pacjentów w sposób do tej pory nieosiągalny. Zobowiązuję się do dbania, aby pacjent był zawsze w centrum wszystkiego, co robimy i będę wspierał polski oddział w prowadzeniu organizacji do dalszego rozwoju.

Sameh Rafla jest farmaceutą z dyplomem MBA uzyskanym w International Institute for Management Development Business School w Szwajcarii. Posiada obywatelstwo egipskie i kanadyjskie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...