FIRMYVirtusa przejmuje ITMAGINATION

Virtusa przejmuje ITMAGINATION

Virtusa przejmuje ITMAGINATION

Przejęcie ITMAGINATION rozszerza obecność Virtusa w Europie, wspierając rosnące zapotrzebowanie na transformację biznesową, modernizację i optymalizację kosztów.

Virtusa Corporation, globalny dostawca strategii cyfrowej, inżynierii cyfrowej i usług informatycznych (IT), ogłosił dziś przejęcie ITMAGINATION sp. z o.o., wiodącej warszawskiej firmy konsultingowej. To strategiczne posunięcie odzwierciedla zaangażowanie Virtusa w ulepszanie oferty transformacji cyfrowej i rozszerzanie możliwości dostarczania usług w modelu nearshore.

Założona w 2008 roku firma ITMAGINATION stała się zaufanym partnerem dla organizacji poszukujących innowacyjnych rozwiązań złożonych wyzwań biznesowych. Koncentrując się na cyfrowej transformacji, przetwarzaniu w chmurze, analizie danych i sztucznej inteligencji, ITMAGINATION zyskało reputację firmy dostarczającej dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania technologiczne dla klientów w Europie i Ameryce Północnej.

Przejęcie ITMAGINATION znacząco wzmacnia możliwości Virtusa w zakresie oferowania zaawansowanych usług typu nearshore w Polsce, wykorzystując silną kulturę inżynieryjną i wydajność firmy. Łącząc głęboką wiedzę domenową i globalny model dostaw Virtusa z mocnym zapleczem technicznym oraz silną lokalną obecnością w Europie ITMAGINATION, połączony podmiot jest w stanie zaoferować większą wartość klientom, którzy chcą przyspieszyć swoją cyfrową transformację.

Z radością witamy ITMAGINATION w rodzinie Virtusa. Ich głęboka wiedza techniczna i bogate doświadczenie w dostarczaniu transformacyjnych rozwiązań cyfrowych doskonale wpisują się w naszą wizję, polegającą na umożliwieniu firmom rozwoju w erze cyfrowej. Razem będziemy lepiej przygotowani do zaspokajania zmieniających się potrzeb naszych klientów i napędzania innowacji na dużą skalę – powiedział Santosh Thomas, CEO Virtusa.

Połączenie sił z Virtusa stanowi dla ITMAGINATION ekscytującą okazję do wzmocnienia naszego wpływu, zasięgu i realizacji naszej misji przyspieszenia innowacji. Wspólnie wykorzystamy nasze mocne strony i różne obszary wiedzy, aby zapewnić klientom jeszcze większą wartość, pomagając im poruszać się w złożoności cyfrowej transformacji i osiągać ich cele biznesowe – dodaje Dawid Łaziński, współzałożyciel ITMAGINATION.

Doskonałe dopasowanie Virtusa i ITMAGINATION jest widoczne w misjach firm – podejściu „engineering first”  Virtusa i misji ITMAGINATION, aby przyspieszyć innowacje. Dzięki zespołowi ponad 300 europejskich ekspertów technologicznych, partnerstwo to pomoże dostarczyć klientom najlepsze rozwiązania w najbardziej efektywny sposób, usprawnić operacje, odpowiedzieć na najtrudniejsze wyzwania biznesowe, by w efekcie wesprzeć transformację cyfrową.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...