niedziela, 28 maja, 2023
TRANSPORT I LOGISTYKAWagi platformowe – co warto o nich wiedzieć?

Wagi platformowe – co warto o nich wiedzieć?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Wagi platformowe – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wag platformowych o różnych wymiarach i konstrukcjach. Producenci oferują różnego rodzaju modele pod względem parametrów technicznych. Jaka waga platformowa będzie najlepsza dla Twojej firmy?

Wagi platformowe są powszechnie stosowane tam, gdzie wymagany jest pomiar masy przedmiotów umieszczonych bezpośrednio na pomostach wagi. W związku z tym często określa się je jako wagi magazynowe. Ze względu na swoją funkcjonalność, wagi platformowe znajdują zastosowanie zarówno w centrach dystrybucji, jak i magazynach surowców działających przy halach produkcyjnych. Waga paletowa stanowi alternatywę dla wagi platformowej i służy do ważenia towarów umieszczonych na paletach. Zazwyczaj są one przeznaczone do pracy z paletami EURO i ich odpowiednikami.

Budowa wagi platformowej

Urządzenia mają prostą konstrukcję. Platforma opiera się na platformie umieszczonej na tensometrycznych przetwornikach siły. Ich liczba uzależniona jest od konstrukcji platformy, która wyróżnia się małym wymiarem wysokościowym. Sprawia to, że ważone surowce lub towary nie muszą być podnoszone na znaczne wysokości.

Waga może być wyposażona w najazdy lub być zagłębiona w nawierzchni. Wagi platformowe z najazdami są szczególnie przydatne w miejscach, gdzie przedmioty do ważenia są przewożone za pomocą różnego rodzaju wózków ręcznych. Najazdy ułatwiają transport ważonych surowców lub towarów bez konieczności ich rozładunku, co znacznie przyspiesza i ułatwia proces pomiaru.

Z kolei waga paletowa różni się konstrukcją od wariantu platformowego i umożliwia ważenie towarów na paletach, które są nakładane na wagę za pomocą wózka ręcznego.

Jak wybrać wagę platformową dostosowaną do potrzeb firmy?

Zanim wybierzesz urządzenie, które sprawdzi się w codziennych obowiązkach, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ułatwi to wybór odpowiedniej wagi, która będzie dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa, a wydatek na nią będzie ekonomicznie uzasadniony.

Najważniejsze pytania:

  • Gdzie będziesz używać wag? – Wagi stalowe malowane proszkowo używa się w suchych i zadaszonych pomieszczeniach, a modele ze stali nierdzewnej są droższe, ale mają szersze zastosowanie.
  • Jak duża waga zmieści się w wyznaczonym miejscu? – Od tego zależą jej parametry pomiarowe, ale dostępność i praktyczne wykorzystanie.
  • Jakiej dokładności i nośności wymagasz? – Jubiler ma inne potrzeby niż pracownik magazynu.
  • Jaki będzie odpowiedni wymiar wagi? – Wielkość pomostu wagowego ma znaczenie w  ontekście codziennych pomiarów.
  • Jak waga będzie obsługiwana? – Załadunek ręczny różni się od tego przy użyciu innych maszyn.
  • Potrzebujesz wagi z legalizacją czy technologiczną? – Na własne potrzeby wystarczy waga technologiczna, ale jeśli waga będzie używana w obrocie handlowym, to będzie musiała być zalegalizowana.

Wybór wagi to teoretycznie proste zadanie. Jeśli jednak się chwilę nad tym zastanowić, to sprawa wydaje się nieco bardziej złożona. Od wyboru urządzenia zależy, np. sprawność przeładunku, czy drobiazgowość pomiaru. Dlatego znalezienie odpowiedniej wagi platformowej ma duże znaczenie na Twój biznes.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Co nas czeka na rynku obligacji korporacyjnych

0
„Pozostajemy optymistycznie nastawieni do rynku obligacji korporacyjnych w Polsce. Mając na uwadze bieżącą sytuację makroekonomiczną oraz perspektywy ścieżki stóp procentowych, ta klasa aktywów powinna pozwolić na osiągnięcie relatywnie atrakcyjnych stóp zwrotu. Stabilizacja rentowności na...

REIT-y w Polsce to już temat zamknięty?

0
Tematowi uchwalenia polskich przepisów wprowadzających spółki typu REIT było poświęconych już kilka artykułów, które przygotowali eksperci portalu NieruchomosciSzybko.pl. Trudno się jednak dziwić, bo o regulacjach sprzyjających rozwojowi dywidendowych spółek nieruchomościowych była mowa już jesienią...

Ożywienie na rynku obligacji korporacyjnych

0
Wysoka inflacja z pewnością skłania coraz więcej inwestorów w lokowanie pieniędzy w obligacje korporacyjne. – Ta opcja inwestowania z pewnością wiąże się z większym ryzykiem, choć często jednocześnie oznacza większy zysk. Przy inwestowaniu w...