środa, 14 kwietnia, 2021
MEDIAWydanie czasopisma - ile to kosztuje?

Wydanie czasopisma – ile to kosztuje?

-

Wydanie czasopisma – ile to kosztuje?

Marzysz o własnym czasopiśmie i zastanawiasz się, jak to wygląda cenowo? Zawsze dobrze jest wycenić koszt całej inwestycji, zanim rozpoczniesz realizować swoje zamierzenie i zlecisz opracowanie własnego magazynu. Zarówno pismo branżowe, jak i lifestylowe może przynieść korzyści Twojej firmie lub być celem samym w sobie – ważne, żeby mieć pomysł na ciekawe treści i dobry sposób na dystrybucję magazynu.

Własny magazyn – artykuły i felietony

Prasa bez dobrych treści się nie obroni, to jej podstawa i fundament. Nie trzeba mieć całego grona dziennikarzy, żeby napisać magazyn, wiele artykułów możesz zamówić również u freelancerów. Nie sposób tego wycenić – wszystko zależy od tego, ilu (i czy w ogóle) dziennikarzy zatrudnisz na stałe, ilu i za jaką kwotę zatrudnisz do pojedynczych zleceń oraz o jakiej tematyce i jaka będzie objętość Twojej publikacji. 

Własny magazyn – starannie dopracowana grafika

Magazyn musi być estetyczny, z pomysłem, przyciągać uwagę. Właśnie dlatego potrzebujesz grafika, który zaprojektuje okładkę, logo i opracuje styl graficzny dla całego artykułu. Wycena pracy grafika również jest ciężka do oszacowania – inaczej wyceni ją wolny strzelec, inaczej duża i znana agencja, a na cenę wchodzi jeszcze trudność i stopień skomplikowania projektu. Cena to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

Własny magazyn – sesje zdjęciowe

Zdarza się, że w magazynie nie ma żadnych zdjęć – jeśli jednak je przewidujesz, zatrudnienie grafika będzie nieodzowne. Zdjęcia do wywiadów, zdjęcia produktowe, reklamowe – dobry fotograf w każdym magazynie to prawdziwy skarb. Podobnie jak w przypadku grafiki, sesje fotografa mogą kosztować od tysiąca do kilku tysięcy złotych. 

Druk czasopism – co wpływa na cenę?

Wycena druku również jest zależna od wielu czynników, takich jak nakład (ilość sztuk), format, rodzaj oprawy (szytoklejona, metoda PUR lub Hot-Melt), ilość stron, wybrany papier czy uszlachetnienia. Do tego dochodzi rodzaj druku (cyfrowy lub offsetowy) oraz polityka cenowa wybranej drukarni. Druk czasopism (zobacz ofertę drukarni JKB Print: https://www.jkbprint.pl/druk-czasopism) może kosztować od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dystrybucja magazynu

Istnieje wiele sposobów na dystrybucję magazynu. Może to być sprzedaż w różnego rodzaju księgarniach i kioskach, sprzedaż internetowa we własnych lub cudzych mediach, własny sklep internetowy, dystrybucja jedynie kontrahentom i pracownikom (w przypadku czasopism firmowych). Dystrybucja również jest ciężka do oszacowania cenowo.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...