niedziela, 29 listopada, 2020
MEDIA Wydanie czasopisma - ile to kosztuje?

Wydanie czasopisma – ile to kosztuje?

-

Wydanie czasopisma – ile to kosztuje?

Marzysz o własnym czasopiśmie i zastanawiasz się, jak to wygląda cenowo? Zawsze dobrze jest wycenić koszt całej inwestycji, zanim rozpoczniesz realizować swoje zamierzenie i zlecisz opracowanie własnego magazynu. Zarówno pismo branżowe, jak i lifestylowe może przynieść korzyści Twojej firmie lub być celem samym w sobie – ważne, żeby mieć pomysł na ciekawe treści i dobry sposób na dystrybucję magazynu.

Własny magazyn – artykuły i felietony

Prasa bez dobrych treści się nie obroni, to jej podstawa i fundament. Nie trzeba mieć całego grona dziennikarzy, żeby napisać magazyn, wiele artykułów możesz zamówić również u freelancerów. Nie sposób tego wycenić – wszystko zależy od tego, ilu (i czy w ogóle) dziennikarzy zatrudnisz na stałe, ilu i za jaką kwotę zatrudnisz do pojedynczych zleceń oraz o jakiej tematyce i jaka będzie objętość Twojej publikacji. 

Własny magazyn – starannie dopracowana grafika

Magazyn musi być estetyczny, z pomysłem, przyciągać uwagę. Właśnie dlatego potrzebujesz grafika, który zaprojektuje okładkę, logo i opracuje styl graficzny dla całego artykułu. Wycena pracy grafika również jest ciężka do oszacowania – inaczej wyceni ją wolny strzelec, inaczej duża i znana agencja, a na cenę wchodzi jeszcze trudność i stopień skomplikowania projektu. Cena to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

Własny magazyn – sesje zdjęciowe

Zdarza się, że w magazynie nie ma żadnych zdjęć – jeśli jednak je przewidujesz, zatrudnienie grafika będzie nieodzowne. Zdjęcia do wywiadów, zdjęcia produktowe, reklamowe – dobry fotograf w każdym magazynie to prawdziwy skarb. Podobnie jak w przypadku grafiki, sesje fotografa mogą kosztować od tysiąca do kilku tysięcy złotych. 

Druk czasopism – co wpływa na cenę?

Wycena druku również jest zależna od wielu czynników, takich jak nakład (ilość sztuk), format, rodzaj oprawy (szytoklejona, metoda PUR lub Hot-Melt), ilość stron, wybrany papier czy uszlachetnienia. Do tego dochodzi rodzaj druku (cyfrowy lub offsetowy) oraz polityka cenowa wybranej drukarni. Druk czasopism (zobacz ofertę drukarni JKB Print: https://www.jkbprint.pl/druk-czasopism) może kosztować od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dystrybucja magazynu

Istnieje wiele sposobów na dystrybucję magazynu. Może to być sprzedaż w różnego rodzaju księgarniach i kioskach, sprzedaż internetowa we własnych lub cudzych mediach, własny sklep internetowy, dystrybucja jedynie kontrahentom i pracownikom (w przypadku czasopism firmowych). Dystrybucja również jest ciężka do oszacowania cenowo.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POLECAMY

forex

Wpływ epidemii Covid-19 na gospodarkę – komentarz Grzegorza Maliszewskiego

0
W tym tygodniu publikowane będą kolejne dane z gospodarek rozwiniętych, wskazujących na skalę załamania koniunktury w następstwie epidemii koronawirusa. W tym kontekście istotne będą wskaźniki koniunktury w USA i strefie euro. Oczekiwać można dalszego...
2

W II kwartale globalny PKB może spaść nawet o 15 proc. w ujęciu rocznym....

0
W marcu wskaźnik PMI – łącznie dla przemysłu i usług – w strefie euro odnotował rekordowy spadek do 31,4 pkt, podczas gdy jeszcze w lutym wyniósł 51,6 pkt. Dane te obrazują nastroje osób odpowiedzialnych za zakupy w firmach, co...
rozwoj

Tarcza Antykryzysowa: przykłady działań polityki podatkowej w innych państwach

0
Doświadczenia z kryzysu z 2008 roku pokazały, że instrumenty podatkowe mają istotną rolę w łagodzeniu skutków spowolnienia gospodarczego. Aktualne działania innych państw pozwalają stwierdzić, że polityka podatkowa ma i będzie mieć istotne znaczenie w...