FIRMYBeeIN zamyka kolejny udany kwartał i rozpoczyna wraz z naukowcami prace nad...

BeeIN zamyka kolejny udany kwartał i rozpoczyna wraz z naukowcami prace nad innowacjami w OZE

BeeIN zamyka kolejny udany kwartał i rozpoczyna wraz z naukowcami prace nad innowacjami w OZE

BeeIN, spółka notowana na rynku NewConnect, która dostarcza rozwiązania z sektora energetyki odnawialnej do 20 krajów, opublikowała rekordowe wyniki za II kwartał 2023 r. Międzynarodowy dostawca komponentów OZE osiągnął blisko 17,23 mln zł przychodów ze sprzedaży (vs. 4,79 mln zł r/r), co daje wzrost o niemal 260%, oraz zwiększył zysk netto z 0,45 mln zł do 0,84 mln zł r/r. Spółka widzi potencjał rozwoju na stabilizującym się rynku OZE w koncepcie innowacyjnych pomp ciepła o zwiększonej efektywności energetycznej.

Istotny udział w zwiększaniu wartości przychodów ma ekspansja zagraniczna BeeIN oraz zwinne zarządzanie spółką, które pozwala Zarządowi szybko dostosowywać kluczowe decyzje do aktualnej sytuacji rynkowej. Pomimo dużej dynamiki wzrostu przychodów spółka utrzymała wskaźnik eksportu na poziomie ok. 30%, realizując sprzedaż do klientów z 20 państw. Stałe zwiększanie eksportu stanowi ważny element strategii rozwoju BeeIN, która zakłada dalsze rozbudowywanie sieci partnerskiej na nowych rynkach.

Drugi kwartał 2023 r. przyniósł stabilizację sytuacji w sektorze OZE. W okresie od kwietnia do czerwca, w każdym kolejnym miesiącu notowaliśmy wzrosty sprzedaży paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Widzimy jednak, że rynek, którego jesteśmy częścią, zmierza w kierunku profesjonalizacji i tworzenia nowatorskich rozwiązań. Dlatego w BeeIN pracujemy nad wdrożeniem innowacyjnego konceptu pomp ciepła o wysokiej efektywności energetycznej, który docelowo może nam przynieść istotne przewagi konkurencyjne i zapewnić silną pozycję w sektorze OZE – mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN.

W drugim kwartale br. spółka złożyła wniosek o grant na wdrożenie innowacji w zakresie pomp ciepła oraz budowę bazy badawczo-rozwojowej i produkcyjnej w konkursie SMART realizowanym w ramach Programu FENG. Równolegle BeeIN prowadzi wraz z naukowcami z Politechniki Warszawskiej prace badawczo-rozwojowe, których celem jest rozwój innowacyjnych technologii pomp ciepła oraz opracowanie rozwiązań redukujących zużycie energii i wpływu na środowisko naturalne.

Patrzymy odważnie w przyszłość, ale jednocześnie trzymamy rękę na pulsie i sprawnie odpowiadamy na bieżące potrzeby rynku. Realizacją jednej z nich było niedawne rozszerzenie asortymentu o produkty od nowych dostawców, co przełożyło się na uzyskanie ok. 5% przychodów w 2Q23. W najbliższej przyszłości zamierzamy kontynuować ten kierunek, rozwijając ofertę o produkty pochodzące od nowych dostawców magazynów energii dla klientów detalicznych i biznesowych, ponieważ spodziewamy się dynamicznego rozwoju tego segmentu – podsumowuje Michał Sochacki.

Zgodnie z danymi z najnowszego raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej na koniec pierwszego kwartału 2023 r. łączna moc w fotowoltaice przekroczyła 13 GW. Aktualna prognoza Instytutu zakłada podwojenie mocy zainstalowanej w ciągu kolejnych 3 lat i uzyskanie na koniec 2025 r. mocy pochodzącej z instalacji PV w polskim systemie energetycznym sięgającej 26,8 GW. Jeśli te prognozy się sprawdzą, Polska dołączy do pierwszej trójki krajów Unii Europejskiej pod względem łącznej mocy zainstalowanej.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...