poniedziałek, 25 września, 2023
FIRMYCheck Point kupuje Perimeter 81 za 490 milionów dolarów

Check Point kupuje Perimeter 81 za 490 milionów dolarów

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Check Point kupuje Perimeter 81 za 490 milionów dolarów

Izraelska firma specjalizująca się w bezpieczeństwie cybernetycznym – Check Point Software Technologies – dokonała akwizycji Perimeter 81 za 490 milionów dolarów. Perimeter 81 rozwinął rozwiązanie Security Service Edge (SSE), które Check Point zamierza wykorzystać, zwiększając swoje możliwości dzięki zintegrowaniu go z architekturą Check Point Infinity, zapewniając ujednolicone rozwiązanie bezpieczeństwa w sieci, chmurze i zdalnych użytkownikach.

Wraz z pojawieniem się pracy hybrydowej i wzrostem transformacji w chmurze rośnie zapotrzebowanie na usługi bezpieczeństwa wykraczające poza granice sieci” — powiedział Gil Shwed, dyrektor generalny Check Point Software Technologies. „Wykorzystując możliwości Perimeter 81 i integrując je z platformą Check Point Infinity, kontynuujemy naszą wizję dostarczania najlepszego bezpieczeństwa poprzez kompleksowe, współpracujące i skonsolidowane rozwiązania” – dodaje.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w bieżącym kwartale.

Perimeter 81, to firma uruchomiona w 2018 roku przez współzałożycieli Sagi Gidali i Amit Bareket, która zatrudnia ponad 200 pracowników i obsługuje ponad 3000 klientów na całym świecie. Transakcja będzie kolejną akwizycją Check Point w ciągu ostatnich czterech lat i jest jest drugą co do wielkości w historii Check Point po zakupie Pointsec za 550 milionów dolarów w 2007 roku.

To strategiczne posunięcie oznacza ekscytujący okres dla naszej firmy, partnerów i klientów. Dołączając do Check Point, światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, chcemy dostarczać wiodącą platformę SASE na rynku” — powiedział Amit Bareket, dyrektor generalny Perimeter 81.

W ocenie ekspertów rynkowych fuzja jest kolejnym potwierdzeniem konsolidacji na rynku bezpieczeństwa IT – branży, która rozwija się w bardzo szybkim tempie od czasu zmiany trybu pracy na zdalną i znaczącego wzrostu znaczenia mobilnych urządzeń w codziennej pracy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...