FIRMYCheck Point kupuje Perimeter 81 za 490 milionów dolarów

Check Point kupuje Perimeter 81 za 490 milionów dolarów

Check Point kupuje Perimeter 81 za 490 milionów dolarów

Izraelska firma specjalizująca się w bezpieczeństwie cybernetycznym – Check Point Software Technologies – dokonała akwizycji Perimeter 81 za 490 milionów dolarów. Perimeter 81 rozwinął rozwiązanie Security Service Edge (SSE), które Check Point zamierza wykorzystać, zwiększając swoje możliwości dzięki zintegrowaniu go z architekturą Check Point Infinity, zapewniając ujednolicone rozwiązanie bezpieczeństwa w sieci, chmurze i zdalnych użytkownikach.

Wraz z pojawieniem się pracy hybrydowej i wzrostem transformacji w chmurze rośnie zapotrzebowanie na usługi bezpieczeństwa wykraczające poza granice sieci” — powiedział Gil Shwed, dyrektor generalny Check Point Software Technologies. „Wykorzystując możliwości Perimeter 81 i integrując je z platformą Check Point Infinity, kontynuujemy naszą wizję dostarczania najlepszego bezpieczeństwa poprzez kompleksowe, współpracujące i skonsolidowane rozwiązania” – dodaje.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w bieżącym kwartale.

Perimeter 81, to firma uruchomiona w 2018 roku przez współzałożycieli Sagi Gidali i Amit Bareket, która zatrudnia ponad 200 pracowników i obsługuje ponad 3000 klientów na całym świecie. Transakcja będzie kolejną akwizycją Check Point w ciągu ostatnich czterech lat i jest jest drugą co do wielkości w historii Check Point po zakupie Pointsec za 550 milionów dolarów w 2007 roku.

To strategiczne posunięcie oznacza ekscytujący okres dla naszej firmy, partnerów i klientów. Dołączając do Check Point, światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego, chcemy dostarczać wiodącą platformę SASE na rynku” — powiedział Amit Bareket, dyrektor generalny Perimeter 81.

W ocenie ekspertów rynkowych fuzja jest kolejnym potwierdzeniem konsolidacji na rynku bezpieczeństwa IT – branży, która rozwija się w bardzo szybkim tempie od czasu zmiany trybu pracy na zdalną i znaczącego wzrostu znaczenia mobilnych urządzeń w codziennej pracy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...