poniedziałek, 28 kwietnia, 2025

Co drugi Polak rezygnuje z samorozwoju z uwagi na brak czasu

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Polacy, pracując w roku 1800 godzin, są w pierwszej 10. najbardziej zapracowanych narodów w Unii Europejskiej. Dla porównania Niemcy pracują aż o 1/3 mniej[1]. Wg badania Tutlo, aż 42% Polaków rezygnuje z rozwoju własnych kompetencji np. w postaci nauki języka angielskiego, właśnie z uwagi na brak czasu. Odpowiedzią na ten problem, stają się usługi na żądanie, z których można korzystać o dowolnej porze.

Wraz z rozwojem technologii i możliwością bycia online 24/7, coraz trudniej o zachowanie work-life balance. Przenikanie się czasu prywatnego z tym zawodowym, dotyczy rosnącej liczby osób. Aż 59% pracowników na świecie odbiera służbowe maile i telefony po zakończonym dniu pracy[2], a 3/4 Polaków ma doświadczenie z pracą po godzinach[3]. Co więcej, połowa pracodawców oczekuje dostępności pracowników poza regulowanym czasem pracy[4]. Niestety często chęć sprostania obowiązkom zawodowym odbywa się kosztem własnego rozwoju. Brak czasu to jeden z głównych powodów, dla których Polacy nie uczą się języka angielskiego – podaje go 42% osób[5].

Usługi na żądanie rozwiązaniem dla zapracowanych

Równocześnie, nowoczesne technologie dostarczają odpowiedzi na brak czasu. Uberyzacja usług i udostępnianie ich na żądanie dotyczy już praktycznie każdej dziedziny. Poprzez wygodne przejazdy, muzykę i telewizję, aż po możliwość nauki i podnoszenia własnych kompetencji. Co więcej, gospodarka na żądanie zaczyna przyciągać zróżnicowaną grupę konsumentów, przestając być domeną pokolenia millenialsów – już 52% użytkowników usług on demand stanowią osoby w wieku powyżej 35 lat.[6]

Wraz z rozwojem rynku usług on demand, rośnie też konkurencja wśród firm, dlatego coraz więcej z nich inwestuje w zrozumienie potrzeb swoich klientów i zapewnienie im niestandardowych usług, zwiększając wydajność aplikacji. Z tego powodu wiodącym trendem jest personalizacja, która daje użytkownikom serwisów on demand unikalne doświadczenie, dopasowane do ich wymagań.

Przykładem innowacji w tym zakresie jest platforma Tutlo, dzięki której, wykorzystując internet oraz komputer lub telefon, użytkownicy mogą podnosić swoje kompetencje językowe z dowolnego miejsca i o wybranej przez nich porze i w zakresie, którego oczekują.

Impulsem do stworzenia platformy do nauki języków były nasze osobiste doświadczenia. Okazało się, że brakuje możliwości skorzystania z lekcji angielskiego o wybranej porze. Trudnością było połączenie obowiązków zawodowych z odgórnie narzuconymi godzinami nauki i koniecznością dojazdu w inne miejsce. Tutlo ten problem skutecznie rozwiązuje – mówi Tomasz Jabłoński z Tutlo – nowoczesnej platformy do nauki języka angielskiego na żądanie.

[1] Raport International productivity gaps: Are labour input measures comparable, OECD Statistics Working Papers, 2018/12

[2] Dane Randstad, 2019

[3] Dane Monitor Rynku Pracy, 2019

[4] Dane Randstad, 2019

[5] Badanie Tutlo, 2019

[6] Dane NTRS, 2019

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Słowa mają moc… ale czy przynoszą zysk? Kondycja rynku książki w Polsce

W 2025 roku mija dokładnie 30 lat od ustanowienia...

Polscy naukowcy dostaną wsparcie w komercjalizacji wynalazków. Oto jak działa Commercialization Reactor

Rusza ogólnopolski program dla naukowców zainteresowanych komercjalizacją projektów Deep...

Podobne tematy

00:03:10

Polska zmniejsza dystans do Zachodu – PKB na mieszkańca już blisko 70% poziomu Niemiec

Kiedy około 30 lat temu powstał Trójkąt Weimarski, czyli...

Kurs dolara gwałtownie w dół – Trump i Niemcy wywołali burzę na rynku walutowym

W ubiegłym tygodniu doszło do ogromnych zmian na rynku...

Zmiany w Niemczech będą odczuwalne dla zachodniopomorskich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy po wyborach w Niemczech: „Potrzebne są pilne reformy....

Kurs euro zyskuje lekkie wsparcie po wyborach w Niemczech, ale perspektywy pozostają niepewne

Najnowsze odczyty makro ze Stanów Zjednoczonych okazały się niespodziewanie...

W Niemczech nowe rozdanie: Friedrich Merz liderem, sondaże trafne

Wybory u naszych zachodnich sąsiadów obyły się bez większych...

Kurs euro na fali trendu – PMI i wybory wpływają na notowania

Przed weekendem poznaliśmy odczyty indeksów PMI ze strefy euro,...

Reakcje rynków po wyborach w Niemczech

Wyniki wyborów w Niemczech przyniosły zdecydowane zwycięstwo centroprawicowej CDU/CSU...

Wybory w Niemczech – kto naprawi niemiecką maszynę?

Niezależnie od tego, czy po wyborach CDU wejdzie w...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie