piątek, 2 czerwca, 2023
TRANSPORT I LOGISTYKADlaczego warto wynająć podest ruchomy?

Dlaczego warto wynająć podest ruchomy?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Dlaczego warto wynająć podest ruchomy?

Dlaczego warto wynająć podest ruchomy? Do czego właściwie służą podesty i jak wybrać ten odpowiedni? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Podesty ruchome to urządzenia, które z reguły wykorzystuje się przy wszelkiego rodzaju pracach wysokościowych. Niestety, ze względu na to, że są stosunkowo drogie – nie tylko w zakupie, ale także nierzadko w utrzymaniu i konserwacji – nie wszystkie firmy mogą pozwolić sobie na tego rodzaju inwestycję. Zresztą, jeśli pracownicy zatrudnieni w Twoim przedsiębiorstwie używają podestów ruchomych bardzo rzadko, zakup podnośnika na własność nie będzie opłacalny i konieczny. Na szczęście podesty ruchome można bez problemu wynająć na czas określonych prac. To dużo tańsze rozwiązanie, z którego korzysta tysiące firm. Dlaczego warto wynajmować podesty? Na jaki podest się zdecydować? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego warto wynajmować podesty?

Dlaczego warto wynajmować podesty? Pierwsza zaleta takiego rozwiązania to oczywiście oszczędności. Bez względu na to, jak często potrzebne są Ci podesty, w większości przypadków wynajem podestów ruchomych jest bardziej opłacalny od zakupu podestów na własność. Same podesty ruchome są drogie – również w utrzymaniu. Wynajmując natomiast urządzenie tego rodzaju, nie musisz martwić się między innymi o jego konserwację.

Firmy zajmujące się wynajmem podestów – jak na przykład AA Herkules – oferują swoim klientom różnorodne modele dopasowane do konkretnych prac. Według informacji podanych na stronie https://www.podestyruchome.pl/ wypożyczalnia dysponuje między innymi podnośnikami nożycowymi, teleskopowymi, masztowymi i gąsienicowymi. A zatem bez problemu znajdziesz takie urządzenie, które spełni w danym momencie wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Kolejną zaletą wynajmu podestów jest fakt, że nie potrzebujesz specjalnego miejsca, aby w ogóle przechowywać zwyżkę. Ponadto wynajem podnośników koszowych i podestów umożliwia realizowanie również nietypowych zleceń, co przełoży się nie tylko na większą renomę Twojej firmy, ale także zarobki. Dodatkowo nie musisz przejmować się ewentualną konserwacją, stanem technicznym i koniecznością przeprowadzać regularnych przeglądów maszyn. Taki obowiązek ma wtedy firma wynajmująca podest ruchomy.

Do czego wynajmuje się podesty?

Do czego wynajmuje się urządzenia transportu bliskiego i podesty? Tak jak wspominaliśmy, podesty ruchome przydają się podczas wielu prac wysokościowych i mają szerokie spektrum zastosowań. Najczęściej podesty ruchome wykorzystuje się przy pracach budowlanych. Nierzadko służą jako windy towarowe, szczególnie podczas prac dekarskich i montaży instalacji. Ponadto znajdą zastosowanie jako dodatkowa przestrzeń robocza w trakcie remontów elewacji czy przy różnego rodzaju pracach konstrukcyjnych.

Podesty ruchome wykorzystuje się także przy wielkopowierzchniowych bilbordach, podczas naprawiania awarii na wysokościach czy pracach porządkowych. Podesty umożliwiają także dotarcie do tych miejsc, do których mamy utrudniony dostęp, mają więc przewagę nad standardowym rusztowaniu. Prace na podestach realizowane są także w magazynach, sklepach, halach produkcyjnych, koszciołach – zarówno we wnętrzach oraz na zewnątrz. A zatem, jak widać, podesty dają nam wiele możliwość. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Jaki podest ruchomy wynająć?

Jaki podest ruchomy wybrać? Decydując się na odpowiednie rozwiązanie, zwróć uwagę przede wszystkim na charakter wykonywanej pracy oraz musisz znać wysokość roboczą, na której będziesz przeprowadzać prace. Warto sprawdzić wszystkie informacje o miejscu, w którym te czynności będą wykonywane. Mamy tutaj na myśli informacje dotyczące gruntu, ponieważ – na przykład – na trudnym terenie, który nie został jeszcze utwardzony, lepiej poradzą sobie jedynie podnośniki teleskopowe lub podnośniki nożycowe z napędem spalinowym 4×4. Istnieje także możliwość wykorzystania specjalistycznych podestów na gąsienicach. W pomieszczeniach zamkniętych natomiast wykorzystuje się podesty ruchome elektryczne.  

Wybór odpowiedniego modelu podestu ruchomego uzależniony jest także od lokalizacji także w przypadku wnętrz, w których sprzęt będzie używany – nie wszędzie da się wjechać dużą i ciężką maszyną. Charakterystyka podłoża jest istotna także po to, aby określić odpowiedni udźwig podestu. Dokładniej chodzi o możliwy maksymalny nacisk, jaki może być wywierany na daną powierzchnię. W tym aspekcie warto wziąć pod uwagę także liczbę pracowników oraz wagę narzędzi, które będą potrzebne podczas prac na wysokościach. 

Warto zwrócić uwagę także na wysokość roboczą i możliwość dojechania bezpośrednio pod miejsce pracy na wysokości. Od tych czynników zależał będzie wybór jednego z modeli i typów. Podest nożycowy umożliwi pracę, gdy możemy podjechać pod miejsce wykonywanych czynności i mamy bezproblemowy przejazd oraz zapewni duży udźwig. Podest teleskopowy z przegubami, czy masztowy oferują dalekie zasięgi boczne, dzięki czemu mogą pracować nad liniami produkcyjnymi i przeszkodami, ale w ich koszach mogą znajdować się 1 lub 2 osoby.  W przypadku konieczności transportu bardzo ciężkich ładunków pomocne mogą być także ładowarki teleskopowe.

Wnioski

Podesty przegubowe to maszyny, które sprawdzą się nie tylko w branży budowlanej, ale także w wielu innych miejscach! Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając maszynę oraz że w razie potrzeby wykonania prac wysokościowych można wynająć podest ruchomy w korzystnej cenie, zamiast inwestować w zakup maszyny.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Co nas czeka na rynku obligacji korporacyjnych

0
„Pozostajemy optymistycznie nastawieni do rynku obligacji korporacyjnych w Polsce. Mając na uwadze bieżącą sytuację makroekonomiczną oraz perspektywy ścieżki stóp procentowych, ta klasa aktywów powinna pozwolić na osiągnięcie relatywnie atrakcyjnych stóp zwrotu. Stabilizacja rentowności na...

REIT-y w Polsce to już temat zamknięty?

0
Tematowi uchwalenia polskich przepisów wprowadzających spółki typu REIT było poświęconych już kilka artykułów, które przygotowali eksperci portalu NieruchomosciSzybko.pl. Trudno się jednak dziwić, bo o regulacjach sprzyjających rozwojowi dywidendowych spółek nieruchomościowych była mowa już jesienią...

Ożywienie na rynku obligacji korporacyjnych

0
Wysoka inflacja z pewnością skłania coraz więcej inwestorów w lokowanie pieniędzy w obligacje korporacyjne. – Ta opcja inwestowania z pewnością wiąże się z większym ryzykiem, choć często jednocześnie oznacza większy zysk. Przy inwestowaniu w...