BEZPIECZEŃSTWOFacebook zalany reklamami fałszywego ChatGPT, Google Bard i innymi usługami sztucznej inteligencji....

Facebook zalany reklamami fałszywego ChatGPT, Google Bard i innymi usługami sztucznej inteligencji. Cyberprzestępcy infekują komputery.

Facebook zalany reklamami fałszywego ChatGPT, Google Bard i innymi usługami sztucznej inteligencji. Cyberprzestępcy infekują komputery.

Cyberprzestępcy ciężko pracują, aby zwabić do pobierania złośliwego oprogramowania część z 3 miliardów użytkowników Facebooka na całym świecie. Tym razem tworzą fałszywe strony oraz reklamy popularnych marek AI: ChatGPT, Google Bard, Midjourney i Jasper. Wiele z tych fałszywych stron ma dziesiątki tysięcy obserwujących i zawiera zarówno prawdziwe treści, jak i złośliwe oprogramowanie – ostrzegają eksperci Check Point Research.

Nowe oszustwo wykryte przez Check Point Research (CPR) wykorzystuje Facebooka do wyłudzania niczego niepodejrzewających osób od ich haseł i prywatnych danych, za sprawą rosnącego zainteresowania popularnymi aplikacjami sztucznej inteligencji.

W pierwszej kolejności przestępcy tworzą fałszywe strony lub grupy na Facebooku dla popularnej marki, zawierające angażujące treści. Niczego nie podejrzewająca osoba komentuje lub lubi treść, zapewniając w ten sposób, że pojawi się ona w kanałach jej znajomych. Fałszywa strona oferuje nową usługę lub specjalną zawartość za pośrednictwem łącza do kolejnej strony internetowej. Kiedy jednak użytkownik je kliknie, nieświadomie pobierze złośliwe oprogramowanie, którego celem jest zwyjkle kradzież jego haseł, portfeli kryptowalutowych i innych informacji zapisanych w przeglądarce.

Wiele fałszywych stron oferuje wskazówki, wiadomości i ulepszone wersje usług AI Google Bard lub ChatGPT, ale również Midjourney czy Jasper.

Według Sergeya Shykevicha, kierownika grupy ds. analizy zagrożeń w firmie Check Point Research, cyberprzestępcy stają się coraz sprytniejsi. – Wiedzą [cyberprzestępcy – przyp. red.], że wszyscy są zainteresowani generatywną sztuczną inteligencją, zatep używają stron i reklam na Facebooku do podszywania się pod ChatGPT, Google Bard, Midjourney i Jasper. Niestety tysiące ludzi pada ofiarą tego oszustwa. Wchodzą w interakcję z fałszywymi stronami, co sprzyja ich rozprzestrzenianiu się, a nawet instalują złośliwe oprogramowanie, które jest przebrane za bezpłatne narzędzia sztucznej inteligencji. Wzywamy wszystkich do zachowania czujności i upewnienia się, że pobierają pliki wyłącznie z autentycznych i zaufanych witryn – mówi ekspert Check Point Research.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...