czwartek, 6 października, 2022
FIRMYInvista S.A. efektywnie wykorzystuje park nieruchomości. W najbliższych tygodniach umowy o wartości...

Invista S.A. efektywnie wykorzystuje park nieruchomości. W najbliższych tygodniach umowy o wartości ponad 10 mln zł

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Invista S.A. efektywnie wykorzystuje park nieruchomości. W najbliższych tygodniach umowy o wartości ponad 10 mln zł

Giełdowa Invista S.A. kończy negocjacje dotyczące sprzedaży i najmu gruntów i nieruchomości, które posiada w portfelu. Realizacja umów ma przynieść ponad 10 mln zł przychodów.

Po tym, jak w grudniu 2021 zarząd spółki zapowiedział rewizję strategii i zwiększenie przychodów z 3 głównych źródeł (rynku nieruchomości, rynku energetyki/elektro-mobilności/ rynku technologii), teraz ujawnia plany sprzedaży i najmu swoich nieruchomości. – Nowy model zakłada bardziej efektywne zarządzanie portfelem nieruchomości, w tym najem gruntów stabilnym partnerom i opcję sprzedaży w celu uzyskania wyższych stóp zwrotu dla inwestorów – podkreśla Michał Gabrylewicz, prezes Invista S.A.

Umowy na ponad 10 mln zł i stabilne przychody dla spółki

Pierwszym etapem jest podpisanie umowy sprzedaży działki inwestycyjnej w Warszawie pod budowę budynku mieszkalnego. Umowa jest II etapem porozumienia, zawartego w 2020 roku, i ma zastać podpisana z wiodącym, warszawskim deweloperem i zrealizowana w ciągu najbliższych tygodni (w 2 kwartale 2022) a jej szacunkowa wartość wynosi 2,5 mln zł.

Drugim etapem jest najem długoterminowy gruntu w woj. mazowieckim (Aleksandrów) inwestorowi

– spółce Netcable, zainteresowanemu budową farmy fotowoltaicznej. Działka o pow. 18 ha ma zostać wynajęta na okres 29 lat (do 2050) a jej wartość szacowna jest na ponad 6 mln zł. Netcable to firma specjalizująca się w projektowaniu i budowie elektrowni fotowoltaicznych, jedna z nielicznych w Polsce, która budowała farmy fotowoltaiczne aż na trzech kontynentach, mając na koncie trudne realizacje naziemnych instalacji PV m.in. na skałach, terenach po byłych kopalniach czy wysypiskach śmieci. W ubiegłym roku firma ta odpowiadała za budowę elektrowni fotowoltaicznych m.in. w Afryce

– w Senegalu, gdzie wykonuje farmy fotowoltaiczne pracujące w środowisku off-grid. Ponadto, Netcable bierze udział w budowie jednej z największych na świecie elektrowni fotowoltaicznych o docelowej mocy 1,65 GWp, która powstaje w Egipcie pod nazwą Benban Solar Park.

Invista S.A. – Dom spokojnej starości / Projekt

Trzecim etapem jest sprzedaż nieruchomości (działka o pow. ok 4 ha), przygotowanej do potrzeb budowy ośrodka – domu spokojnej starości. Obecnie trwają rozmowy z przedstawicielami pośredników, którzy mają dokonać wyceny całości projektu dla inwestora branżowego. Invista S.A. dysponuje planami oraz projektami ośrodka przygotowanymi dla potrzeb inwestora.

Dodatkowo spółka prowadzi analizy i szacunkowe wyceny działki w centrum stolicy (dokumentacja praw do nieruchomości), która może stanowić część dużej inwestycji biurowo-handlowej.

Jednocześnie Invista S.A. prowadzi rozmowy nt. realizacji umów z inwestorami indywidualnymi (firmy sektora SME) dotyczącymi budowy i sprzedaży małych magazynów energii o mocy ok 1 mW.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...