niedziela, 1 października, 2023
EKOLOGIAKiedy system kaucyjny w Polsce?

Kiedy system kaucyjny w Polsce?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Kiedy system kaucyjny w Polsce?

System kaucyjny na rynku polskim jest wciąż w fazie projektu legislacyjnego – jest to rozwiązanie, które popiera ponad 90% Polaków. Zatem konsumenci są gotowi na wdrożenie tego narzędzia, które pozwoli odzyskiwać ponad 90% opakowań po napojach. To szansa, że 9 na 10 butelek oraz puszek kupowanych każdego dnia wróci do obiegu i będzie mogło być poddane recyklingowi. To jest sprawdzone rozwiązanie, które czeka na wdrożenie w Polsce.

– Obecny projekt legislacyjny jest wyrazem porozumienia wszystkich interesariuszy. Ministerstwo Klimatu wypracowało zasady, które zostały zaakceptowane. Widzimy szansę na taki system, który będzie w stanie zebrać odpowiednią liczbęopakowań – powiedziała serwisowi eNewsroom.pl Anna Sapota, Vice President Public Affairs Eastern Europe North, TOMRA. – Zbieranie opakowań po napojach służy temu, aby zmniejszyć liczbę odpadów na wysypiskach i zwiększyć poziomy recyklingu. Odzyskany surowiec zapewni nam czystsze ulice. To niezwykle ważne dla mieszkańców i konsumentów. Zalet związanych z systemem kaucyjnym, czyli oddawaniem butelek do skupu, jest bardzo wiele. Wreszcie na ulicach, skwerach, pod ławkami, w parku przestaniemy znajdować puste, zgniecione, niepotrzebne butelki czy puszki. Staną się one elementem zamkniętego obiegu. Będzie można je przerobić kolejny raz na nowe butelki – zamiast wykorzystywać surowce pierwotne – tłumaczy Sapota.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...