EKOLOGIAKiedy system kaucyjny w Polsce?

Kiedy system kaucyjny w Polsce?

Kiedy system kaucyjny w Polsce?

System kaucyjny na rynku polskim jest wciąż w fazie projektu legislacyjnego – jest to rozwiązanie, które popiera ponad 90% Polaków. Zatem konsumenci są gotowi na wdrożenie tego narzędzia, które pozwoli odzyskiwać ponad 90% opakowań po napojach. To szansa, że 9 na 10 butelek oraz puszek kupowanych każdego dnia wróci do obiegu i będzie mogło być poddane recyklingowi. To jest sprawdzone rozwiązanie, które czeka na wdrożenie w Polsce.

– Obecny projekt legislacyjny jest wyrazem porozumienia wszystkich interesariuszy. Ministerstwo Klimatu wypracowało zasady, które zostały zaakceptowane. Widzimy szansę na taki system, który będzie w stanie zebrać odpowiednią liczbęopakowań – powiedziała serwisowi eNewsroom.pl Anna Sapota, Vice President Public Affairs Eastern Europe North, TOMRA. – Zbieranie opakowań po napojach służy temu, aby zmniejszyć liczbę odpadów na wysypiskach i zwiększyć poziomy recyklingu. Odzyskany surowiec zapewni nam czystsze ulice. To niezwykle ważne dla mieszkańców i konsumentów. Zalet związanych z systemem kaucyjnym, czyli oddawaniem butelek do skupu, jest bardzo wiele. Wreszcie na ulicach, skwerach, pod ławkami, w parku przestaniemy znajdować puste, zgniecione, niepotrzebne butelki czy puszki. Staną się one elementem zamkniętego obiegu. Będzie można je przerobić kolejny raz na nowe butelki – zamiast wykorzystywać surowce pierwotne – tłumaczy Sapota.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...