BEZPIECZEŃSTWOKlienci SHEIN na celowniku oszustów

Klienci SHEIN na celowniku oszustów

Klienci SHEIN na celowniku oszustów

SHEIN to chińska firma odzieżowa, która szturmem podbiła świat mody. Znana jest z niskich cen, błyskawicznie zmieniających się trendów i ogromnej dostępności produktów. Stała się ulubieńcem milionów użytkowników, jednak w cieniu spektakularnego sukcesu skrywa się wiele kontrowersji, m.in. dotyczących traktowania pracowników, czy pochodzenia materiałów.

W tym wpisie zajmiemy się jednak czymś zupełnie innym, czyli ostatnim scamem, w którym cyberprzestępcy wykorzystują wizerunek tej firmy.SHEIN na celowniku oszustów

Jak to działa?

Oszuści przesyłają wiadomość SMS, w której znajduje się link. Treść wiadomości brzmi następująco: „MAJOWY/CZERWCOWY ZWYCIĘZCA SHEIN Polska: Marta … – gratulacje! Odbierz swoją nagrodę tutaj:…”

Potencjalna nagroda ma nas zachęcić do kliknięcia linku, który prowadzi do witryny z rzekomą promocją. W pierwszej kolejności trafimy na stronę z ankietą, która ma zbadać nasze decyzje zakupowe, a następnie otrzymamy informację, że wygraliśmy „Tajemniczą SHEIN skrzynkę”. Żeby ją otrzymać, musimy podać informacje teleadresowe i opłacić przesyłkę wpisując dane karty na stronie. Niestety, w ten sposób podajemy nasze dane na tacy oszustom, którzy z pewnością będą chcieli je wykorzystać, np. uruchamiając na naszym koncie płatną subskrypcję — informuje Karolina Kmak, specjalistka ds. cyberbezpieczeństwa.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...