sobota, 9 grudnia, 2023
FINANSEKREDYTYKredyt na działalność gospodarczą – jakie są wymagania i jak się przygotować?

Kredyt na działalność gospodarczą – jakie są wymagania i jak się przygotować?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Kredyt na działalność gospodarczą – jakie są wymagania i jak się przygotować?

Szukasz dodatkowych środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej? Kredyt dla firm może być rozwiązaniem, które spełni twoje potrzeby. Jakie są wymagania dotyczące kredytu na działalność gospodarczą? Zobacz, jak przygotować się do kredytu firmowego.

Czym kredyt na działalność gospodarczą różni się od innych kredytów?

Zaskoczeniem nie jest fakt, że aby otrzymać kredyt na firmę https://splatapozyczek.pl/kredyt-na-dzialalnosc-gospodarcza/, konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej. Nie jest możliwe uzyskanie pożyczki, jeśli firma nie została jeszcze zarejestrowana – to podstawowa różnica. Ponadto, jeśli chodzi o kredyty konsumenckie dla osób prywatnych, główne wymagania dotyczą posiadania zdolności kredytowej.

Procedury związane z uzyskaniem kredytu dla firm są znacznie bardziej skomplikowane. Zazwyczaj bank wymaga od przedsiębiorcy przedstawienia szczegółowego biznesplanu. Jest to szczególnie istotne w przypadku nowych firm. Na podstawie biznesplanu bank ocenia potencjał firmy do utrzymania się na rynku. Ponadto, kredytodawca może wymagać dostarczenia informacji dotyczących kondycji finansowej przedsiębiorstwa, co obowiązuje również firmy działające od dłuższego czasu.

Jakie warunki należy spełnić, by ubiegać się o kredyt na firmę?

Aby aplikować o kredyt firmowy, musisz najpierw odpowiednio się przygotować. Jak uzyskać kredyt na firmę? Przede wszystkim musisz posiadać zdolność kredytową oraz dobrą historię w banku. Kolejnym wymogiem jest zabezpieczenie finansowania. Jeśli aplikujesz o kredyt dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.), konieczna będzie także zgoda wszystkich członków zarządu.

Warto pamiętać, że bank może nie udzielić wsparcia finansowego Twojej firmie, jeśli istnieje ona na rynku zbyt krótko. Najczęściej banki preferują udzielanie kredytów firmom, które działają na rynku przynajmniej od 1-2 lat. Niemniej jednak, istnieją również oferty kredytowe dostępne dla firm z 6-miesięcznym stażem.

Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania kredytu na działalność gospodarczą? 

Aby ubiegać się o kredyt firmowy, zazwyczaj będziesz musiał dostarczyć kilka kluczowych  dokumentów. Jakich? Na liście znajdują się między innymi: 

  • Dokumenty rejestracyjne firmy – będziesz musiał przedstawić dokumenty potwierdzające rejestrację Twojej firmy, takie jak odpis z rejestru przedsiębiorców, umowę spółki, statut, zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, certyfikat VAT itp.
  • Dokumenty finansowe – bank będzie zainteresowany analizą sytuacji finansowej Twojej firmy, dlatego będziesz musiał dostarczyć odpowiednie dokumenty. Mogą obejmować roczne sprawozdania finansowe, bilanse, rachunki zysków i strat, deklaracje podatkowe oraz raporty dotyczące płynności finansowej.

W niektórych przypadkach może być wymagane przedstawienie planu biznesowego, w którym opiszesz cele, strategie, prognozy finansowe i inne ważne informacje dotyczące działalności Twojej firmy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...