INNOWACJEAWS debiutuje z nowym dużym modelem językowym Falcon

AWS debiutuje z nowym dużym modelem językowym Falcon

AWS debiutuje z nowym dużym modelem językowym Falcon

Amazon Web Services (AWS) ogłosił, że Technology Innovation Institute (TII) w Abu Zabi przeszkolił swój duży model językowy Falcon 40B na AWS. Falcon LLM, podstawowy duży model językowy (LLM), ma imponującą pojemność 40 miliardów parametrów i został wytrenowany na 1 bilionie tokenów. Został zbudowany od podstaw przy użyciu wstępnego przetwarzania danych i zadań szkoleniowych modelu zbudowanych na Amazon SageMaker.

Model Falcon 40B wykazał się wysoką wydajnością i dokładnością i jest najwyżej sklasyfikowanym modelem open-source w publicznej tabeli liderów Hugging Face Open LLM.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Falcon 40B za pośrednictwem Amazon SageMaker, aby wykorzystać jego możliwości w aplikacjach takich jak tłumaczenie, odpowiadanie na pytania, podsumowywanie i identyfikacja obrazów.

Falcon 40B umożliwia użytkownikom konstruowanie i dostosowywanie narzędzi AI, ułatwiając płynną integrację i zapewniając długoterminową ochronę zasobów danych. Wagi modeli są dostępne do pobrania, sprawdzenia i wdrożenia w dowolnym miejscu.

Falcon LLM jest również dostępny w Amazon SageMaker JumpStart, centrum uczenia maszynowego (ML) SageMaker, które oferuje wstępnie wytrenowane modele, wbudowane algorytmy i gotowe szablony rozwiązań, aby pomóc użytkownikom szybko rozpocząć pracę z ML. Każdy może wdrożyć i używać Falcon LLM za pomocą kilku kliknięć w SageMaker Studio lub programowo za pośrednictwem SageMaker Python SDK.

Na początku tego roku AWS ogłosił szereg innowacji w swoim portfolio uczenia maszynowego (ML), aby wspierać generatywne aplikacje AI, w tym usługę w chmurze o nazwie Bedrock do budowania generatywnych aplikacji AI oraz bezpłatny dostęp do Amazon CodeWhisperer dla indywidualnych programistów.

Amazon Bedrock: Łatwe tworzenie aplikacji wykorzystujących generatywną AI

Amazon Bedrock to nowa usługa służąca do budowania i skalowania aplikacji wykorzystujących generatywną AI, czyli aplikacji, które mogą tworzyć teksty, obrazy, nagrania i dane syntetyczne zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Wykorzystując Bedrock, deweloperzy mogą ulepszyć swoje oprogramowanie za pomocą generujących teksty systemów sztucznej inteligencji.

Bedrock zapewnia dostęp do najnowocześniejszych modeli językowych stworzonych przez dwa startupy zajmujące się opracowywaniem modeli językowych – Anthropic i AI21. AWS umożliwi również dostęp do Stable Diffusion, modelu sztucznej inteligencji służącego do generowania obrazów, oferowanego przez Stability AI – startup pracujący nad open-source’owymi, generatywnymi modelami AI. AWS stosuje dwa generatywne modele językowe – Titan Text potrafi generować tekst na bazie otrzymanych wskazówek, a Text Embeddings generuje matematyczne odzwierciedlenie tekstu, które może być użyte np. do tłumaczenia czy wyszukiwania.

Użytkownicy mogą korzystać z Bedrock bez obawy, że przekazywane systemowi dane wyciekną do ogólnej puli danych stosowanych do szkolenia modeli, co stanowi odpowiedź na jedno z najpoważniejszych zastrzeżeń zgłaszanych przez organizacje chcące budować własne generatywne produkty AI. Zwłaszcza firmy przetwarzające dane wrażliwe klientów (np. firmy z branży usług finansowych czy opieki zdrowotnej) obawiają się o bezpieczeństwo danych.

Bezpłatny dostęp do Amazon CodeWhisperer dla indywidualnych programistów: pomoc w kodowaniu w czasie rzeczywistym

Amazon CodeWhisperer to wspierany przez sztuczną inteligencję system wspomagający kodowanie, dzięki któremu staje się ono szybsze i łatwiejsze. Wykorzystując generatywną sztuczną inteligencję, system podpowiada na bieżąco fragmenty kodu na podstawie komentarzy i wcześniejszego kodu wpisanego przez użytkownika. Indywidualni programiści mogą uzyskać dostęp do Amazon CodeWhisperer za darmo, bez żadnych ograniczeń użytkowania (do użytku profesjonalnego dostępne są również wersje płatne z funkcjami takimi jak dodatkowe zabezpieczenia klasy enterprise i funkcje administracyjne).

Do tej pory ponad 100 000 klientów skorzystało z rozwiązań AWS wprowadzając innowacje w zakresie AI i ML. Wiodąca pozycja AWS w dziedzinie AI i ML opiera się na ponad 20-letnich inwestycjach firmy Amazon w rozwój tych technologii i na zastosowaniu tych zdolności we wszystkich jednostkach biznesowych na całym świecie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...