WALUTYKRYPTOWALUTYKryptowaluty gwałtownie tracą

Kryptowaluty gwałtownie tracą

Kryptowaluty gwałtownie tracą

Kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości w korelacji z szerszą globalną wyprzedażą aktywów wzrostowych i technologicznych

Rynek kryptoaktywów spadł w związku z szerszą globalną wyprzedażą aktywów wzrostowych i technologicznych.

Bitcoin (BTC) jest obecnie notowany na najniższym poziomie od lipca 2020 r. i spadł o około 50 proc. w porównaniu z rekordowym poziomem (ATH) powyżej 69 000 dolarów, który osiągnął w listopadzie 2021 r.

Największa na świecie kryptowaluta rozpoczęła tydzień powyżej wartości 42 000 dolarów, ale zaczęła mocno spadać w czwartek, gdy rentowności obligacji w największych gospodarkach wzrosły. Obecnie jego cena oscyluje tuż poniżej poziomu 35 000 dolarów.

Ether jest obecnie notowany na podobnych poziomach jak w lipcu 2020 r. i stracił około 50 proc. swojej wartości od listopadowego ATH. Ta kryptowaluta rozpoczęła tydzień powyżej wartości 3 200 dolarów, ale teraz spadła do poziomu nieco poniżej 2 400 dolarów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...