poniedziałek, 4 grudnia, 2023
INWESTYCJEKryptowaluty zyskują w oczekiwaniu na decyzję w sprawie ETF

Kryptowaluty zyskują w oczekiwaniu na decyzję w sprawie ETF

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Kryptowaluty zyskują w oczekiwaniu na decyzję w sprawie ETF

Bitcoin odnotował znaczne zyski w ciągu ostatniego tygodnia, obecnie notując około 30 700 dolarów, co oznacza wzrost o 3000 dolarów od zeszłego poniedziałku.

Powodem tego wzrostu było podekscytowanie związane z decyzją w sprawie spot ETF, a JP Morgan stwierdził, że zatwierdzenie nastąpi przed 10 stycznia 2024 roku.

Podczas gdy fałszywe doniesienia o zatwierdzeniu spowodowały początkowy wzrost w zeszłym tygodniu, wydaje się, że dynamika bitcoina utrzymuje się, ponieważ rynek buduje grunt pod potencjalne zatwierdzenie ETF.

Ethereum również odnotowało pozytywny ruch. A to dlatego, że rynek przyjął bardziej wzrostowy nastrój, zyskując około 4 proc. i obecnie oscylując na poziomie około 1 660 dolarów na platformie eToro.

Nadchodzący tydzień

W tym tygodniu w czwartek poznamy amerykańskie PKB, co może przyciągnąć zainteresowanie rynków.

Wszystkie oczy będą zwrócone na Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych, które opublikuje najnowsze dane, odzwierciedlające kondycję amerykańskiej gospodarki. W tej chwili, złe wiadomości byłyby na korzyść kryptowalut – kiedy dane pokazują, że gospodarka kurczy się lub osiąga „łagodne” wyniki, bitcoin albo szczególnie rośnie albo utrzymuje wartość. I odwrotnie, gdy PKB jest silny, największa kryptowaluta spada pod wpływem zagrożenia wysokimi stopami procentowymi utrzymującymi się przez dłuższy czas, ze względu na ciągłą siłę nabywczą.

Po zeszłotygodniowych wydarzeniach na rynku, ten tydzień może pokazać, czy kryptowaluty wyszły na prostą i pożegnają kryptowalutową zimę [więcej na ten temat poniżej], czy też na rynku zapanuje jeszcze większa ostrożność.

Warte uwagi:

Bitcoin Spot ETF może dodać 1 bilion dolarów do rynku kryptowalut

Rynek kryptoaktywów wzrośnie o 1 bilion dolarów, jeśli Bitcoin Spot ETF zostanie zatwierdzony – tak twierdzi firma analityczna CryptoQuant. Firma oszacowała, że jeśli emitenci, którzy złożyli wnioski o notowanie bitcoinowych funduszy ETF, postawią zaledwie 1 proc. swoich zarządzanych aktywów na ETF, na rynek może wejść około 155 miliardów dolarów.

To sprawiłoby, że bitcoin stałby się aktywem o wartości 900 miliardów dolarów, zwiększając jego kapitalizację rynkową o prawie jedną trzecią.

Kryptowalutowa wiosna może być w drodze

Morgan Stanley Wealth Management przekazał w tym tygodniu pomyślne dla rynku wieści, publikując na swojej stronie internetowej raport stwierdzający, że bessa na rynku kryptowalut może wreszcie dobiegać końca.

Europejczycy mogą wkrótce płacić za Ferrari za pośrednictwem kryptowalut

Zgodnie z popytem napędzanym przez zamożnych klientów – Ferrari będzie akceptować płatności w kryptowalutach w Stanach Zjednoczonych, a z czasem w Europie, zgodnie z prośbami zamożnych klientów.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...