FIRMYLG Energy Solution i Huayou Recycling budują zakłady recyklingu akumulatorów w Chinach

LG Energy Solution i Huayou Recycling budują zakłady recyklingu akumulatorów w Chinach

LG Energy Solution i Huayou Recycling budują zakłady recyklingu akumulatorów w Chinach

  • Dwa zakłady zostaną wybudowane w Chinach; jeden – do obróbki wstępnej – w Nanjing, a drugi – do obróbki końcowej – w Quzhou
  • Działalność spółki Joint Venture wzmocni dążenie LG Energy Solution do produkcji w ramach systemu zamkniętego i wesprze konkurencyjność kosztową w zakresie zabezpieczania kluczowych surowców akumulatorowych

LG Energy Solution (LGES; KRX: 373220) ogłosiło utworzenie pierwszej wspólnej spółki Joint Venture zajmującej się recyklingiem akumulatorów z Zhejiang Huayou Recycling Technology Co., Ltd (dalej zwaną “ Huayou Recycling”), spółką zależną Huayou Cobalt.

LG Energy Solution i Huayou Recycling podpisały umowę o utworzeniu JV w siedzibie Huayou Cobalt w Tongxiang w Chinach 7 sierpnia przy udziale Dongsoo Kima, starszego wiceprezesa ds. Zamówień w LG Energy Solution; Xuehua Chena, prezesa Huayou Cobalt; oraz Wei Bao, dyrektora generalnego Huayou Recycling.

Nowa spółka będzie nadzorowała budowę dwóch zakładów recyklingu akumulatorów w Chinach — zakładu obróbki wstępnej w Nanjing, gdzie LG Energy Solution prowadzi obecnie swój zakład produkcji baterii do samochodów elektrycznych, oraz zakładu przetwarzania końcowego w Quzhou – strategicznej lokalizacji wykorzystującej wcześniej istniejącą infrastrukturę Huayou Cobalt.

Po rozpoczęciu produkcji pod koniec 2024 r. skrawki baterii z zakładu LG Energy Solution w Nanjing, a także zużyte baterie zebrane przez Huayou Recycling zostaną dostarczone do spółki Joint Venture w celu produkcji metali z recyklingu, m.in. niklu, kobaltu i litu, które będą przetwarzane i dostarczane z powrotem do zakładu LG Energy Solution w Nanjing.

Za pośrednictwem powstałej spółki Joint Venture LG Energy Solution zapewni stabilne dostawy zużytych baterii i skrawków bateryjnych, które są niezbędne dla firmy z perspektywy tworzenia zintegrowanego zamkniętego systemu produkcji. Ponadto zawarta spółka wyraźnie wzmocni konkurencyjność marki w zabezpieczaniu kluczowych surowców akumulatorowych.

LG Energy Solution zwiększy również swoją konkurencyjność kosztową poprzez zwielokrotnienie ilości odzyskanych metali – dzięki przyjęciu nowych technologii, a także ograniczeniu kosztów recyklingu. Ponadto umieszczając zarówno zakłady obróbki wstępnej, jak i przetwarzania końcowego w pobliżu zakładu w Nanjing, LG Energy Solution będzie w stanie stworzyć reprezentatywny i wyjątkowo solidny proces recyklingu akumulatorów w systemie zamkniętym w Chinach.

Stworzenie systemu produkcji akumulatorów w obiegu zamkniętym jest priorytetowym zadaniem LG Energy Solution w realizacji wizji ESG marki. Firma aktywnie wdraża praktyki związane z ESG, takie jak ponowne wykorzystanie lub recykling baterii wycofanych z eksploatacji oraz zarządzanie odpadami wytwarzanymi w lokalizacjach biznesowych. W Chinach firma LG Energy Solution zakończyła już tworzenie systemu recyklingu akumulatorów w swoim zakładzie w Nanjing w 2022 r. Na całym świecie firma zawarła strategiczne partnerstwa z wiodącymi podmiotami zajmującymi się recyklingiem w celu ustanowienia systemu zbiórki baterii wycofanych z eksploatacji.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...