LUDZIENowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy

Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy

Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy

Zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych w ośmiu serwisach i tytułach należących do Polska Press Grupy. Po raz pierwszy w historii firmy przeprowadzono tak dużą i otwartą rekrutację na stanowiska szefów redakcji.

Zatrudniamy redaktorów naczelnych, którzy mają ogromne doświadczenie zawodowe i którzy bardzo dobrze znają rynki, na których będą pracować. Jestem przekonany, że ich umiejętności i zaangażowanie przyczynią się do dynamicznego rozwoju naszych serwisów i tytułów, a także wzmocnią naszą pozycję. Ich wizja rozwoju, pokrywa się z wizją firmy, a także oczekiwaniami czytelników oraz branży. Wprowadzane zmiany pozwolą nam także odbudować relacje biznesowemówi Zenon Nowak, Prezes Zarządu Polska Press Grupy.

Nowi redaktorzy naczelni to:

  • Serwisy i dzienniki: „Gazeta Pomorska”, „Express Bydgoski”, (Bydgoszcz), „Nowości – Dziennik Toruński” (Toruń)

Stanowisko redaktora naczelnego „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” oraz „Nowości – Dziennika Toruńskiego” od 3 czerwca 2024 r. obejmie Alicja Polewska-Matusewicz, dotychczasowa p.o. redaktora naczelnego. Nowa redaktor naczelna związana jest z Polska Press Grupą od początku swojej kariery, którą rozpoczęła w 1991 roku jako młodszy reporter w „Gazecie Pomorskiej”. Następnie była reporterką, kierowniczką działu reporterskiego, wydawcą, a w latach 2008-2024 zastępcą redaktora naczelnego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku „politologia i dziennikarstwo” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także liczne kursy i szkolenia menadżerskie i psychologiczne.

  • Serwis i dziennik „Głos Wielkopolski” (Poznań)

3 czerwca 2024 r. na nowego redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego” powołany został Leszek Waligóra – dotychczasowy p.o. redaktora naczelnego. Od ponad 25 lat związany jest Polska Press Grupą, gdzie zaczynał jako dziennikarz, a następnie był szefem działu reporterów, sekretarzem redakcji, szefem działu gospodarczego, a także zastępcą redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”. W przeszłości był

również związany z ogólnopolskim dziennikiem „Parkiet – Gazeta Giełdy i Inwestorów”. Jest absolwentem studiów ekonomicznych, a także studiów podyplomowych na kierunku „coaching menadżerski” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył również szkolenia z zakresu zarządzania zespołem, dziennikarstwa multimedialnego oraz przywództwa.

  • Serwis i dziennik „Nowiny” (Rzeszów)

17 czerwca 2024 r. stanowisko redaktora naczelnego „Nowin” obejmie Stanisław Sowa, który od 2006 do 2021 roku był już redaktorem naczelnym dziennika „Nowiny”. Wcześniej, w latach 1992-1999, był sekretarzem redakcji. Jest on od początku swojej kariery zawodowej związany z mediami. Studiował administrację na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył także wiele kursów związanych z zarządzaniem, marketingiem i psychologią.

  • Serwisy i dzienniki: „Gazeta Wrocławska” (Wrocław) i „Gazeta Lubuska” (Zielona Góra)

Od 24 czerwca 2024 r. pracę na stanowisku redaktor naczelnej „Gazety Wrocławskiej” i „Gazety Lubuskiej” rozpocznie Maja Majewska. Nowa redaktor naczelna ma wieloletnie doświadczenie w dziennikarstwie lokalnym i regionalnym. Przez ostatnie lata związana była z Polskim Radiem Wrocław, gdzie od 2011 roku była wiceszefem newsroomu, choć w ostatnich 4 latach pracowała w archiwum tejże stacji.  W przeszłości związana była już z Polska Press Grupą, gdzie w latach 2005 – 2006 była szefem działu miejskiego
w „Naszym Mieście Wrocław”. Doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zdobywała również
w redakcjach dzienników „Fakt” i „Echo Miasta”.  

  • Nowy redaktor naczelny „Strefy Biznesu” i dyrektor wydawniczy serwisów tematycznych

Od początku czerwca 2024 r. nowym redaktorem naczelnym ogólnopolskiego magazynu „Strefa Biznesu” i portalu StrefaBiznesu.pl oraz dyrektorem wydawniczym serwisów tematycznych Polska Press Grupy, został Rafał Kerger. Będzie on nadzorował serwisy zajmujące się tematyką: biznes, energetyka, rolnictwo, ekologia, nieruchomości, budownictwo i edukacja. To doświadczony manager i wieloletni redaktor naczelny portali należących do Grupy PTWP: Portal Samorządowy, PulsHR.pl oraz WNP.PL. Przez lata brał czynny udział w przygotowaniu m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach,

największego obecnie wydarzenia biznesowego w Europie Środkowej. Jest absolwentem studiów filologicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Rekrutacje na pozostałe stanowiska redaktorów naczelnych w Polska Press Grupie są na końcowym etapie i wkrótce zostaną ogłoszone kolejne nominacje.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...