POLITYKABędzie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania posła Marcina Józefaciuka

Będzie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania posła Marcina Józefaciuka

Będzie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania posła Marcina Józefaciuka

Będzie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej za słowa posła Józefaciuka. „Głęboka, bolesna ignorancja”

– Czasem politycy w pogoni za celną ripostą, potykają się o logikę i dobry smak. Poseł Józefaciuk pisząc polityczną ripostę o tym, że „człowiek ze schizofrenią nigdy nie jest sam” pokazał głęboką, bolesną ignorancję i dowód, że nie dorósł do roli parlamentarzysty. Środowisko medyczne jest oburzone, że przypadłości psychicznych wciąż używa się jako argumentu w dyskusji do uderzania innych. Mamy rok 2024. Wstyd – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michał Bulsa przygotował wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła Koalicji Obywatelskiej Marcina Józefaciuka za użycie sformułowań obrażających osoby w kryzysie psychicznym.

– Dla lekarzy nie ma świętych krów. Pisaliśmy już o tym, gdy Okręgowa Rada Lekarska w Szczecinie wnosiła o ukaranie posła Jarosława Kaczyńskiego i polityków PiS mówiących o torturach w kontekście zatrzymanych ministrów Kamińskiego i Wąsika. Tym razem granice dobrego smaku przekracza poseł Józefaciuk, który swoimi infantylnymi wpisami na platformie X niszczy miesiące pracy wielu organizacji pozarządowych czy lekarzy, którzy dążą do tego, by odczarować stereotypowe myślenie na temat chorób psychicznych oraz ich leczenia – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

Środowisko medyczne z dużym oburzeniem przyjęło wypowiedź posła Marcina Józefaciuka. Stąd wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

– Zwrot „Ze schizofrenią nikt nie jest sam” uznajemy za polityczny argument poniżej krytyki. Tym bardziej przykro, że używa go parlamentarzysta i nauczyciel. Po osobie mającej na co dzień wiele wspólnego z młodzieżą moglibyśmy spodziewać się większego wyczucia, jakie sformułowania mogą zostać zinterpretowane jako obraźliwe – dodaje prezes Bulsa.

– Wśród Pacjentów dotkniętych schizofrenia są osoby świetnie wykształcone, wykonujące pożądane na rynku pracy zawody, w przypadku ścisłego stosowania zaleceń w wielu przypadkach osiąga się całkowita remisje objawów, mimo to chorzy są często odczuwają obniżone poczucie własnej wartości. Dyskredytujące wypowiedzi dotykające takie osoby jest zwyczajnie niesprawiedliwe i niegodne Sejmu RP – dodaje Aleksander Matysiak, sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

 – Wnioskujemy o wszczęcie postępowania przez Komisję Etyki Poselskiej względem posła Marcina Józefaciuka oraz o przykładne ukaranie go za użycie sformułowań obrażających osoby chore na schizofrenię – dodaje Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

 Pismo zostanie wysłane do Sejmu RP we wtorek.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...