czwartek, 23 września, 2021
ZARZĄDZANIENowoczesne zarządzanie firmą - z czego korzystać?

Nowoczesne zarządzanie firmą – z czego korzystać?

-

Nowoczesne zarządzanie firmą – z czego korzystać?

Bez względu na to, w jakiej branży prowadzisz biznes, pewne jest jedno: w nowoczesnym świecie bardzo trudno jest obyć się bez zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które wspomagają działanie firmy. Zastanawiasz się nad inwestycją w oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem? Zobacz, jakie możliwości są dostępne oraz na co zwrócić uwagę podczas dobierania systemu.

System ERP

System ERP to najbardziej wszechstronne oprogramowanie do zarządzania firmą, a mówiąc dokładniej – jej wszystkimi zasobami. Integruje wiele obszarów działalności przedsiębiorstwa – zbiera w jednym miejscu m.in. dane finansowe, o zasobach magazynowych, a także z obszarów obsługi klienta, obsługi HR i płacowej czy procesów biznesowych. Pozwala na uzyskanie błyskawicznego przepływu informacji między poszczególnymi działami firmy, a także jej oddziałami. To przekłada się na ograniczenie błędów, automatyzację wielu powtarzalnych procesów (jak np. przesyłanie zamówień, wystawianie faktur itp.), a co za tym idzie – na optymalizację, gdy chodzi o czas oraz koszty działalności firmy.

Warto wiedzieć, że można znaleźć szeroką gamę systemów ERP, także tych przeznaczonych dla firm działających w konkretnych obszarach biznesu – np. w obszarze produkcji, obrotu hurtowego czy zarządzania projektami. To zrozumiałe, ponieważ zarządzanie fabryką, w której ważne jest np. utrzymanie ruchu oraz procesów logistycznych w systemie just-in-time, wygląda inaczej niż realizacja procesów w firmie IT, gdzie kluczowa jest sprawna wymiana informacji między zespołami projektowymi.

Oprogramowanie finansowe dla przedsiębiorstwa

To system pomocny wówczas, jeśli zależy Ci na płynnym zarządzaniu księgowością firmy, a także na kontroli nad jej finansami. W jednym miejscu zyskujesz dostęp do wszystkich danych związanych z przepływami pieniężnymi i wydajności działań firmy. Odpowiednio dobrany program nie tylko ułatwia prowadzenie ksiąg finansowych, ale przede wszystkim analizowanie danych w perspektywie krótko- i długoterminowej, a co za tym idzie – świadome planowanie posunięć biznesowych.

System CRM

To oprogramowanie, które służy do zarządzania relacjami z klientami na różnych etapach sprzedaży – od pozyskiwania leadów, aż po obsługę po zakupie i ponowne zachęcenie kupującego do skorzystania z oferty przedsiębiorstwa. System CRM pozwala prowadzić pogłębioną bazę danych klientów, zarządzać kontaktami z nimi, do pewnego stopnia zautomatyzować komunikację oraz usprawnić przeprowadzanie kolejnych etapów zamówienia. To korzystne rozwiązanie zarówno z perspektywy klientów, jak i pracowników, które pozwala zwiększyć efektywność prowadzenia sprzedaży.

System HR Management

System HR Management to oprogramowanie, które koncentruje się na obsłudze wszelkich procesów związanych ze sprawami pracowników. Umożliwia m.in. prowadzenie akt pracowniczych zgodnie z wymogami prawa pracy, bieżące monitorowanie wyników, jakie osiągają poszczególni członkowie zespołu, zarządzanie urlopami, rozliczanie czasu pracy, czy też płac pracowniczych. Oprogramowanie w tym obszarze powinno być zintegrowane z systemem księgowym i finansowym – sprawny przepływ informacji między tymi obszarami jest kluczowy.

Z jakiego systemu skorzystać, aby usprawnić działania organizacji?

Wybór dobrego systemu zarządzania procesami w firmie może być prawdziwym wyzwaniem – zwłaszcza, że w ostatnich latach na rynku pojawiło się bardzo wiele rozwiązań. Jak zatem podjąć decyzję i wybrać właściwe oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami czy system ERP?

– Warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, które elastycznie dopasowują się do potrzeb przedsiębiorców z różnych branż – podpowiada ekspert Exact – producenta oprogramowania dla biznesu, który jest liderem rynku europejskiego. – Przed zakupem warto również dokładnie poznać funkcjonalności danego systemu i upewnić się, czy wpisują się one w specyfikę procesów biznesowych funkcjonujących w organizacji – dodaje. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o wdrożeniu konkretnego typu oprogramowania, poznaj dostępne możliwości, poproś o prezentację działania systemu i podejmij decyzję świadomie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

polska raport

Ponad 40% badanych chce wyższych podatków dla zagranicznych firm działających w Polsce

0
Blisko połowa Polaków uważa, że zagraniczne firmy, prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, powinny płacić u nas wyższe podatki niż podmioty mające wyłącznie krajowy kapitał. Ale niemal co trzecia osoba jest przeciwnego zdania. Za zmianami...
ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....