WALUTYKRYPTOWALUTYPlotki o walucie BRICS i jej znaczeniu dla kryptowalut

Plotki o walucie BRICS i jej znaczeniu dla kryptowalut

Plotki o walucie BRICS i jej znaczeniu dla kryptowalut

W weekend w internecie pojawiły się plotki o potencjalnej walucie BRICS opartej na złocie, która miałaby rzucić wyzwanie dominacji dolara na globalnym rynku. Chociaż faktyczne potwierdzenie takiego ruchu na razie nie nadchodzi, sekretarz skarbu USA Janet Yellen została zmuszona do odpowiedzi na konferencji prasowej w Pekinie.

“Dedolaryzacja” i powstanie alternatywy dla BRICS stało się w ostatnich miesiącach głównym tematem internetowym i jest szeroko omawiane w społeczności kryptowalutowej. Ma to wpływ na główne kryptoaktywa, takie jak bitcoin, ponieważ wielu inwestorów postrzega je jako swego rodzaju „trzecią drogę” w globalnej grze o dominację między walutami fiducjarnymi (a nawet opartymi na złocie).

W kwestii BRICS, nie wyłoniło się jednak jeszcze nic konkretnego. I chociaż dolar nie znajduje się już w takiej pozycji jak kiedyś, to wciąż daleko mu do odstąpienia korony globalnej waluty rezerwowej. Kryptoaktywa będą jednak reagować na zmiany w tym obszarze, ponieważ stanowią naturalną alternatywę dla walut krajowych, w szczególności bitcoina, który jest całkowicie zdecentralizowany.

Simon Peters, analityk kryptowalut eToro

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...