LUDZIEAdam Bodnar i Mark Brzezinski laureatami Nagród Specjalnych konkursu Lider Polskiego Biznesu

Adam Bodnar i Mark Brzezinski laureatami Nagród Specjalnych konkursu Lider Polskiego Biznesu

Adam Bodnar i Mark Brzezinski laureatami Nagród Specjalnych konkursu Lider Polskiego Biznesu

W sobotę, 27 stycznia odbył się finał 31. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu, którego organizatorem jest Business Centre Club. Podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu, oprócz nagród w trzech głównych kategoriach, kapituła przyznała również dwie Nagrody Specjalne – Adamowi Bodnarowi oraz Markowi Brzezińskiemu.     

gala liderów biznesu 3
27.01.2024 Warszawa , ulica Skalnicowa 21 . DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw . Wielka Gala Liderow Polskiego Biznesu .
Fot. Waldemar Gorlewski

Lider Polskiego Biznesu to nagroda dla firm i przedsiębiorców osiągających najlepsze wyniki finansowe w danym roku, oferujących produkty i usługi o wysokiej jakości oraz realizujących  zasady społecznej odpowiedzialności biznesu – tym samym przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki.

Nominacje do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu w 31. edycji konkursu otrzymały firmy wyłonione przez Jury w procesie konkursowym. Złotymi Statuetkami Lidera Polskiego Biznesu nagrodzono 15 firm. Dodatkowo laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy utrzymali bądź poprawili swoją pozycję na rynku, otrzymali Diamenty do Złotych Statuetek. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy wręczone zostały także Platynowe Statuetki Lidera Polskiego Biznesu – za wyjątkowe osiągnięcia biznesowe.

– Konkurs Lider Polskiego Biznesu przez lata zdobył prestiż i uznanie środowiska biznesu. Dzisiaj statuetka jest wyznacznikiem sukcesu w prowadzeniu firmy, nowoczesności, jakości i dbałości o zrównoważony rozwój.

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Mam nadzieję, że otrzymane nagrody będą motywacją do dalszego rozwoju oraz budowania jeszcze silniejszych i bardziej konkurencyjnych przedsiębiorstw, dzięki którym rozwija się i zmienia cała polska gospodarka. – mówił Prezes BCC, dr Jacek Goliszewski.

BCC przyznało dwie Nagrody Specjalne: prof. Adamowi Bodnarowi – za jego działania jako Rzecznika Praw Obywatelski, na rzecz praworządności i stabilności prawa – warunków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju polskiej przedsiębiorczości, a także za znaczący wkład w przestrzeganie praw obywatelskich oraz skuteczne budowanie społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju. Nagrodę specjalną otrzymał również Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce – Mark Brzezinski, za zasługi dla wzmacniania  i rozwoju polskiej przedsiębiorczości i działania na rzecz pogłębiania więzi transatlantyckich.

gala liderów biznesu 2
27.01.2024 Warszawa , ulica Skalnicowa 21 . DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw . Wielka Gala Liderow Polskiego Biznesu .
Fot. Waldemar Gorlewski

– Cieszę się, że moja praca – jako Rzecznik Praw Obywatelskich – została doceniona. Była to prawdziwa walka o praworządność. Była to też gra zespołowa. Nie poddajemy się i niedługo doprowadzimy do tego, że przedsiębiorcy będą czuli się pewnie w Polsce. Dziękuję za przyznanie tej Nagrody. Być w gronie jej Laureatów to prawdziwy zaszczyt.                  – powiedział minister Adam Bodnar.

gala liderów biznesu 4
27.01.2024 Warszawa , ulica Skalnicowa 21 . DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw . Wielka Gala Liderow Polskiego Biznesu .
Fot. Waldemar Gorlewski

Jestem naprawdę zaszczycony przyznaniem mi tej Nagrody. Wierzę w Polskę, jestem optymistą co do jej przyszłości. Mam poczucie, że dopiero zaczynamy dostrzegać pełny potencjał amerykańsko-polskiej przyjaźni, zwłaszcza jeśli chodzi o biznes i inwestycje. – podkreślał ambasador Mark Brzezinski

Laudacje do nagród wygłosili: prof. Jerzy Stępień – polski prawnik i polityk, prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2006-2008, Jerzy Marek Nowakowski – prezes Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego (grupa BCC) oraz dyplomata, były ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych – Ryszard Schnepf.

BCC przyznaje Nagrody Specjalne konkursu Lider Polskiego Biznesu wybitnym osobistościom spoza środowiska przedsiębiorców, które istotnie przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Dotychczas otrzymali je m.in.: Margaret Thatcher, Angela Merkel,  George Bush, Jerzy Buzek,  Madeleine Albright, Jacques Chirac, Lech Wałęsa, Tony Blair, Bronisław Geremek  i ks. Adam Boniecki.

Wśród Gości wydarzenia znaleźli się przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki, kultury i mediów Podczas wydarzenia odczytano list Marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni do BCC w którym marszałek napisał m.in.:

  • Wasza organizacja stanowi istotne ogniowo dla rozwoju polskiego biznesu. Przyczynia się do rozwoju innowacyjności, dba o współpracę międzysektorową i rozwój ekonomiczny.(…) Jednym z aspektów, który budzi moje szczególne uznanie jest rola BCC jako platformy umożliwiającej networking i wymianę doświadczeń między przedsiębiorcami.

Wydarzeniom organizowanym przez BCC od lat towarzyszą cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem aukcje charytatywne i prezentacje organizacji społecznych. Podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu zaprezentowano Komitet Ochrony Praw Dziecka – organizację pożytku publicznego, działającą od 1981 r. na rzecz ochrony praw dzieci i ich rodzin, która przeprowadziła aukcję charytatywną unikatowych dzieł sztuki, przedmiotów i wydarzeń.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...