niedziela, 24 września, 2023
HANDELE-COMMERCEAllegro nagradza sprzedawców z zarejestrowanym znakiem towarowym

Allegro nagradza sprzedawców z zarejestrowanym znakiem towarowym

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Allegro nagradza sprzedawców z zarejestrowanym znakiem towarowym

Planujesz założyć konto biznesowe na Allegro? Chcesz zacząć z wysokiego C i szybko uzyskać tytuł Oficjalnego Sklepu? W takim razie zacznij od rejestracji znaku towarowego. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu będziesz mógł dołączyć do Strefy Marek Allegro. O tym czym jest ten program oraz dlaczego warto do niego należeć, opowiem w tym artykule.

Czym jest Strefa Marek?

To program przeznaczony dla właścicieli marek, dzięki któremu mogą zwiększyć sprzedaż. Działa to na podobnej zasadzie jak program Amazon Brand Registry. Nie jest tajemnicą, że klienci przywiązują się do konkretnych marek. Zwracają również uwagę na renomę i jakość obsługi klienta. Ta ostatnia jest systematycznie kontrolowana przez platformę.

Technicznie, aby przystąpić do tego programu, musisz wypełnić dedykowany formularz zgłoszeniowy. Następnie skontaktuje się z Tobą opiekun, który przeprowadzi Cię przez resztę procesu. Kluczowym warunkiem przyjęcia do Strefy Marek jest posiadanie zarejestrowanego znaku towarowego już na etapie wypełniania zgłoszenia.

Trolle patentowe na Allegro

Świadectwo ochronne znaku towarowego, to potężna broń w rękach przedsiębiorcy. Za jego pomocą możesz zablokować działalność konkurenta, który narusza Twoje prawo do marki. Jest to niezwykle proste. Wystarczy wysłać skargę do platformy wskazując numer oferty konkurenta.

Z drugiej jednak strony, trolle patentowe nie śpią! Jeżeli działasz na Allegro bez zarejestrowanego znaku towarowego możesz być na ich celowniku. Trolle to bowiem firmy, które zastrzegają w Urzędzie Patentowym cudze marki. To wykonalne, bo urzędnicy nie sprawdzają czy podmiot ubiegający się o taką ochronę ma do tego prawo.

Jeżeli Cię to spotka to sprawa robi się poważna. Troll może w majestacie prawa usunąć Twoją markę z Allegro. Dyskusja z pracownikami portalu nie pomoże, bo bronią się tym, że nie mają kompetencji ani wiedzy, kto ma w takiej sytuacji rację. Najlepszym sposobem jest w ogóle nie dopuścić do takiej sytuacji. Możesz to zrobić tylko rejestrując znak towarowy jako pierwszy. chcesz zastrzec logo

Warunki uczestnictwa w programie Allegro

Aby dołączyć do Strefy Marek, nie wystarczy samo założenie konta na platformie i przesłanie do administratora portalu świadectwa ochronnego. Allegro przed pozytywnym rozpatrzeniem zgłoszenia, weryfikuje jeszcze kilka parametrów. Oto one:

 • nisza biznesowa, w jakiej działa kandydat;
 • wysokość obrotu w konkretnym terminie;
 • rodzaj i ilość oferowanego asortymentu;
 • dostępność towaru;
 • poziom obsługi zamówień.

Po wejściu do tego programu, automatycznie uzyskasz oznaczenie Oficjalny Sklep. To dodatkowy atut, który podniesie Twoją wiarygodność w oczach klientów. Kwestie wizerunkowe są bardzo ważne na portalach sprzedażowych, ponieważ klienci często podejmują decyzje w ciągu kilku sekund. Skoro widzą status oficjalnego sklepu, to automatycznie uznają, że mają do czynienia z profesjonalnym sprzedającym.

Pakiet korzyści z uczestnictwa w programie

Przejdźmy teraz do tego, co przedsiębiorcy lubią najbardziej, czyli odpowiedzi na pytanie: A co ja z tego będę miał? Członkostwo w programie Allegro to nie tylko dodatkowa grafika przy Twojej ofercie. To cały wachlarz narzędzi do promocji Twojej marki.

 • Twoje logo trafi na wspólną grafikę promującą Strefę Marek. Znajdziesz się tuż obok renomowanych firm, co automatycznie podniesie i Twój prestiż.
 • Twoja oferta zyska profesjonalny nagłówek z informacją o tym, że należysz do tego programu i masz status oficjalnego sklepu.
 • Zyskasz możliwość dodania baneru reklamowego na początku listy produktów. To zdecydowanie zwiększa szansę , że klient wybierze właśnie Ciebie.
 • Będziesz mógł dodać serię produktów pod swoją ofertą.
 • Jeżeli korzystasz z Allegro, zapewne zwróciłeś uwagę na wiele opcji filtrowania ofert. Jednym z filtrów jest wyszukiwanie według Strefy Marek.
 • Możesz liczyć na akcje promocyjne, w ramach których Allegro obniży Twoje koszty korzystania z platformy.
 • Zyskasz pomoc dedykowanego opiekuna. Jego zadaniem będzie wdrożenie Cię w meandra tego programu. Dlatego spodziewaj się zaproszeń na szkolenia i warsztaty branżowe. Dodatkowo otrzymasz też informacje o nowych funkcjonalnościach portalu.
 • Otrzymasz indywidualne pakiety reklam. Rozmiar konkretnej kampanii reklamowej zależy od tego, do którego programu zostaniesz przypisany – Brand Partner czy Top Brand Partner.

Koszty uczestnictwa w programie. Dwa pakiety Brand Partner.

W przeciwieństwie do programu Amazon Brand Registry, Allegro pobiera opłaty za członkostwo w swojej Strefie Marek. Ich wysokość zależy od pakietu, w ramach którego przystąpisz do programu. Większość marek spełnia kryteria przynależności do Brand Partner z opłatą w wysokości 199 zł miesięcznie. Top Brand Partner to wyższa liga, do której należą takiego marki jak Adidas czy Samsung. Chodzi tu nie tylko o lokalną, ale międzynarodową rozpoznawalność.

Top Brand Partner to koszt rzędu 3000 zł miesięcznie. W obu przypadkach otrzymujesz pakiety wyróżnień, dzięki którym znacząco zwiększy się szansa, że to akurat Twój towar zauważą na liście klienci. Wyróżnienie pośród tysięcy podobnych produktów może Ci zdecydowanie pomóc.

Jak zrezygnować z programu Strefa Marek Allegro?

Allegro oferuje Ci umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Pamiętaj jednak, że nie tylko Ty masz prawo zakończyć tę współpracę. Allegro również może wypowiedzieć umowę, jeżeli naruszysz postanowienia regulaminu, będziesz naruszał prawa innych użytkowników portalu albo pojawią się zaległości w płatnościach na Twoim koncie. Przestaniesz spełniać kryteria również, kiedy stracisz prawo do znaku towarowego. Może się tak stać jeżeli konkurent na drodze spornej je unieważni lub wygasi.

Być może zadajesz sobie teraz pytanie, czy warto dla samego Allegro rejestrować znak towarowy? Moim zdaniem – zdecydowanie tak. Przede wszystkim świadectwo ochronne działa też poza tym portalem. Z kolei Allegro, to najpopularniejszy w Polsce portal sprzedażowy. Szczególnie po okresie pandemii, wiele osób całkowicie przestawiło się na e-commerce. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko elektroniki czy ubrań, ale także produktów spożywczych. Pamiętaj, że wiele osób nadal pracuje w formule całkowicie zdalnej, co dodatkowo zachęca do zakupów w sieci.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...