FIRMYAnalitycy Trigon podnieśli cenę docelową dla akcji Ailleron do 28 PLN

Analitycy Trigon podnieśli cenę docelową dla akcji Ailleron do 28 PLN

Analitycy Trigon podnieśli cenę docelową dla akcji Ailleron do 28 PLN

Dom Maklerski Trigon w swojej najnowszej analizie podnosi prognozy finansowe dla Ailleron po bardzo dobrym drugim kwartale. Software Mind, jeden z segmentów Ailleron, wyróżnił się ponadprzeciętną marżą, mimo trudności w globalnym sektorze technologicznym. Trigon koryguje prognozy zysku operacyjnego dla Ailleron w górę – o 12% w tym roku i o 7% w następnym.

W 2024 roku Ailleron nie będzie już obciążony kosztami projektu dla Pekao w obszarze fintech oraz kosztami rozwoju LiveBanku. Produkt ten jest teraz na tyle nowatorski, że nacisk kładziony jest głównie na sprzedaż. W tym samym roku, pełne efekty waloryzacji stawek dla klientów staną się bardziej widoczne w wynikach firmy. Prognozy wskazują wzrost zysku netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej do 25 mln PLN w 2024 roku i do 31 mln PLN w 2025 roku. Daje to bardzo atrakcyjne, w opinii Trigon, wskaźniki P/E w przedziale 7-8x dla tak dynamicznie rozwijającej się spółki.

Chociaż Ailleron wypłacił dywidendę w wysokości 1 PLN, Dom Maklerski Trigon podnosi cenę docelową akcji z 26 PLN do 28 PLN, utrzymując jednocześnie rekomendację “KUPUJ”. Wycena oparta o globalne firmy software house wskazuje na wartość 36,3 PLN na akcję, a porównanie z konkurencyjnym Spyrosoft daje wycenę 36,0 PLN. Warto jednak zwrócić uwagę na tymczasowy spadek rentowności w Spyrosoft.

Dla 3Q’23 Trigon prognozuje przychody w wysokości 16 mln PLN w sektorze fintech oraz 99 mln PLN w Software Mind. Wynik operacyjny spodziewany jest na poziomie 15 mln PLN, co będzie najlepszym wynikiem w tym roku, równym świetnym wynikom z 3Q’22. Mimo pewnych obciążeń wyników spodziewanych w 3Q’23, Dom Maklerski Trigon oczekuje tradycyjnie najsilniejszych wyników dla Ailleron w 4Q tego roku.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...