wtorek, 5 grudnia, 2023
FIRMYAnalitycy Trigon podnieśli cenę docelową dla akcji Ailleron do 28 PLN

Analitycy Trigon podnieśli cenę docelową dla akcji Ailleron do 28 PLN

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Analitycy Trigon podnieśli cenę docelową dla akcji Ailleron do 28 PLN

Dom Maklerski Trigon w swojej najnowszej analizie podnosi prognozy finansowe dla Ailleron po bardzo dobrym drugim kwartale. Software Mind, jeden z segmentów Ailleron, wyróżnił się ponadprzeciętną marżą, mimo trudności w globalnym sektorze technologicznym. Trigon koryguje prognozy zysku operacyjnego dla Ailleron w górę – o 12% w tym roku i o 7% w następnym.

W 2024 roku Ailleron nie będzie już obciążony kosztami projektu dla Pekao w obszarze fintech oraz kosztami rozwoju LiveBanku. Produkt ten jest teraz na tyle nowatorski, że nacisk kładziony jest głównie na sprzedaż. W tym samym roku, pełne efekty waloryzacji stawek dla klientów staną się bardziej widoczne w wynikach firmy. Prognozy wskazują wzrost zysku netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej do 25 mln PLN w 2024 roku i do 31 mln PLN w 2025 roku. Daje to bardzo atrakcyjne, w opinii Trigon, wskaźniki P/E w przedziale 7-8x dla tak dynamicznie rozwijającej się spółki.

Chociaż Ailleron wypłacił dywidendę w wysokości 1 PLN, Dom Maklerski Trigon podnosi cenę docelową akcji z 26 PLN do 28 PLN, utrzymując jednocześnie rekomendację “KUPUJ”. Wycena oparta o globalne firmy software house wskazuje na wartość 36,3 PLN na akcję, a porównanie z konkurencyjnym Spyrosoft daje wycenę 36,0 PLN. Warto jednak zwrócić uwagę na tymczasowy spadek rentowności w Spyrosoft.

Dla 3Q’23 Trigon prognozuje przychody w wysokości 16 mln PLN w sektorze fintech oraz 99 mln PLN w Software Mind. Wynik operacyjny spodziewany jest na poziomie 15 mln PLN, co będzie najlepszym wynikiem w tym roku, równym świetnym wynikom z 3Q’22. Mimo pewnych obciążeń wyników spodziewanych w 3Q’23, Dom Maklerski Trigon oczekuje tradycyjnie najsilniejszych wyników dla Ailleron w 4Q tego roku.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...